Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknuto Jaké máte zkušenosti s křovinořezem Hecht

případně jiným motorovým nářadím téhle značky?
třeba tady: http://mamtechnika.cz/start.php?selectidprodukt=23 89
Právě jsem si jej dovezl z opravny - neuznali mi záruku, prý jsem používal staré palivo, musí být čerstvé.
Když jsem měl křovinořez jiné značky z půjčovny, na nic takového mne tam nikdy neupozorňovali a křovinořez běhal jak z praku.

Mám zkušenost a veskrze špatnou.Nejprve odešla strunová hlava-neustálé namotávání trávy ,hlavu úplně vydřelo až upadla.Je totiž z nějakého pochybného plastu.Potom mi odešla membrána v karbu.Při reklamaci mi řekli totéž,použití špatného benzinu.Je to hovadina,mají tu gumu nanic.Musel jsem zkrz to koupit nový karb,náhradní guma se nekoná.Jako další je malá nádrž na beneli,majitel jen dolévá,je to furt prázdné.Hnusně to celé vibruje ,po sečení je člověk na mrtvici.Zkrátka xindl.

Sekal jsem s různými křoviňáky Stihl,MC Culoch,Turbo a Hecht.když vynechám Stihl jako 1 tak největší překvapení bylo Turbo( už se nevyrábí asi bylo moc dobré) koupené v Baumaxu za asi 3 tisíce sekal jsem s ním přes 7 let plochy pro profesionální křoviňák a kdybych jej nepůjčil tak seká dodnes (závady jednou svíčka a ložisko v úhlovým převodu). Potom jsem koupil Hecht 154 -také zadřený se stejným vyjádřením špatný benzin( používám leta Stihl olej jak do pil tak do křoviňáku),ubroušený kontakt na zapalování,prodřená hlava (čekal jsem na novou v sezoně půl roku,prý na věci co se používají v letě nakupovat ND v zimě a naopak) a teď znova přidřený. Naprosto nejhorší a jestli jsou ostatní výrobky takové tak nekupovat ještě se mi nepovedla dodělat sezona.

Při nákupu mi říkali, že je to tak levné, protože se to vyrábí v Číně. Říkal jsem si, že do konce záruční doby to snad vydrží a když ne, tak záruka to jistí - jak jsem se přesvědčil, nejistí. Tak to beru jako kurs proti blbosti a kursovné bylo 45000Kč plus pár cest do značkové "opravny".

Mám tento křovinořez a i když to není nic vynikajícího tak se nemohu na něho nějak příliš ztěžovat. Když jsem ho před dvěma léty koupil tak hned ze začátku byl problém se strunovou hlavici kterou nešlo pořádně uzavřít a při roztočení nebo sekání by se otevřela. Reklamace byla ale bez větších problémů uznána a celá táto hlavice byla vyměněná za jinou se kterou nemám žádné větší problémy.

Yarda:
neuznali mi záruku, prý jsem používal staré palivo, musí být čerstvé.

A jak to poznali? Nevím, ale předpokládám, že se to asi jen tak jednoduše poznat nedá. Jedině, že by nějaké zbytky paliva prozkoumali někde v laboratoři.
Když jsem tento křovinořez kupoval tak pokud se nepletu mne prodejce upozorňoval na to, že v nádrží by nemělo zůstávat staré palivo, Je to uvedené i v návodu k obsluze na straně 16.

Nyní mám ale problém s víkem nádrže které mi trochu naprasklo a když je nádrž plná tak víko pořádně netěsní a palivo někdy z ní i trochu vytéká. Asi jsem to trochu příliš hodně dotahoval. Nevíte někdo zda se takové víko dá samostatně koupit?

Des:
Jako další je malá nádrž na beneli,majitel jen dolévá,je to furt prázdné.Hnusně to celé vibruje

Mne ta nádrž nepřipadá být až tak malá. Kdyby byla větší tak by zase zabrala více místa a mohla by i překážet. Těch asi necelých 3/4 litrů co se do ní vejde není až tak málo a dá se s tím posekat dostatečný kus trávy. Samozřejmě záleží na stylu sekání a jak hodně mačkáš plynovou páčku.
Vibrace u toho sice trochu je, ale nepřipadá mi to až tak hodně hrozné. Vibrace se začnou zvyšovat teprve až když už je v nádrži málo paliva což je znamením, že by se mělo palivo dolit nebo jinak za chvíli se motor zastaví.

řešíte malichernosti. správně by jste v jakýkoliv technice -jakýkoliv značky neměli dlouho mimo sezonu nechávat palivo.

Stejně pokud Vám jde o dlouhou životnost všeho musíte si minimálně nakoupit díly a vyměnit si to doma sám(vzduch. filtr, těsnění apod) anebo dát do servisu kde Vám zaservisují(ale stojí to víc) a máte záruku jistou.

Ne že u Hechta necháte ho někde odpočívat ve sklepě a zpuchří membrána za týden.

Tak jsem ten klumpr hodil do garáže, až budu mít čas a náladu, tak to rozmontuju, abych se podíval, jak to soudruzi v Číně odfušovali.
Teď jsem v letáku z Globusu viděl tohle:
http://www.globus.cz/globus-pardubice/akcni-nabidk a.html/sekce/kutilstvi/3143835_krovinorez-zi-mos-1 45
zaujalo mne to, hlavně cenou - za polovic než ten Hecht.
Máte s tímhle nějaké zkušenosti, jestli to vydrží o trochu déle než ten co se mi válí v garáži?

Teď jsem v letáku z Globusu viděl tohle:
http://www.globus.cz/globus-pardubice/akcni-nabidk a.html/sekce/kutilstvi/3143835_krovinorez-zi-mos-1 45
zaujalo mne to, hlavně cenou - za polovic než ten Hecht.
Máte s tímhle nějaké zkušenosti, jestli to vydrží o trochu déle než ten co se mi válí v garáži?

Zkušenosti s tím nemám žádné, ale našel jsem na téma tohoto křovinořezu diskuzi v polštině (Googlovský překlad) kde někdo popisuje ne příliš dobré zkušenosti s tím. Podle zkušenosti jednoho člověka ale asi nepůjde dostatečně dobře posoudit kvalitu toho křovinořezu.
Záleží asi na jaký kus zrovna kdo trefí.
Já se na rozdíl od vás co se zde diskutovaným Hechtem máte špatné zkušenosti nemohu na něho příliš ztěžovat a jsem s ním téměř spokojený.

No, tuhle diskusi jsem si neprecet... cetl jsem jenom recenze na heurece a ty vyzneli dobre, tak jsem si ho pred mesicem poridil. Sekam s nim ob den par metru, naprosto perfektni startovani pri dodrzeni magickeho ritualu, ehm postupu z navodu. Uvidime jak to pujde dal, ale zatim spokojenost,byt uznavam, na hodnoceni zatim brzo.
Jinak cerstvy palivo - hlavne cerstve namichany, dnesni eko oleje po namichani sakra rychle degradujou, pisou to i vtom navodu.
Kdyby nekdo mel krovinak se znicenou spodni casti a ok motorem a spojkou, tak za rozumny penize odkoupim.

Mam je jej dva roky a jsem s nim spokojen, při posledním sečení palivo z nádrže kompletně spotřebuji. Až teď se začal tentovat, ale bude to nějaká prkotina. " když je studenej tak normálně jede a seče nádherně, ale jak se zahřeje nejde do otáček a vypíná".
Jinak po celou dobu co jej mám nebyl na servise.

to je furt dokola...Nemůžete chtít po něčem co je z koprodukce LEGA aby to něco vydrželo.

levnější by bylo si fakt to lego nebo Chevu koupit a postavit si ten křoviňák z nich.

výhoda by byla že by se furt dal modifikovat a rychle a neustále(ne levně opravovat).

ten Hecht Vás zaujal cenou, barvou, referencenmi, nebo čím?

A jak je možné že u tak světové značky Vám neuznali záruku?

To nevíte že super značky typu Hecht, AL-KO, Gerdenmeister apod. musí mít certifikát i na vzduch , který je potřeba k výrobě směsi?

Zdravím, tak tak. Pokud je tráva pěkná a vysoká, tak sebelepší krovinořez nemá nárok, když začnu sekat starou poctivou kosou z Rakouska, prostě pokud se použije kosa 65 cm a výše, tak ten záběr nahradit nelze. Je tak ostrá, že když jsem se řízl, tak jsem to poznal jen podle krve.:-)

Jen chci říct že většina servisů neuznává záruku na tyto závady sám jsem dával do opravy centrálu a stejná odpověď staré zkažené palivo. V servisu jsem koupil přípravek proti zkažení paliva tuším že jse jmenuje xil oil a nebo při dlouhodobém nepoužívání přes zimu benzín vylít a dát nový čerstvý. Děkujeme evropská unie další z vašich skvělých nàpadů.

Hecht je nejtěžší čína jaká se snad dá sehnat... Navíc i designově kopírujou jiné stroje kvalitnějších značek. Křovinořez který se ukrývá pod vaším odkazem je kopie křovinořezu firmy GTM ( gtm-gtbc-43m ). Tento GTM mám doma a seče už víc jak 3 roky, stále jako nový, to ho ani nešetřím. Jednou se stalo že po nevhodném zimním skladování odešlo těsnění karbecu, ale to bylo opraveno za cca 500kč. Součástí opravy bylo i seřízení takže zase startuje na drc a seče jako nikdy jindy... Mohu jen doporučit.

Ještě bych rád zdůraznil že to GTM opravdu nešetřím. Sjedu s ním klidně celou zahradu cca 30min nonstop sečení skoro na plný plyn a stále funguje. Je to prostě držák, takový hecht by se dávno rozsypal. Navíc výkon je dostačující i na metrovou trávu. Jináč co se týče toho paliva tak já si natankuju 5l kaňák a jedu na něj dokud ho nevyjedu. Kanystr mi vydrží tak rok a půl a křoviňák si zatím nestěžoval.

Ja mam Hecht krovinorez asi 4 roky a tiez ho nesetrim. Posledne som u svokry kosil velikansku zahradu celu sobotu a vrcal som s nim naplno od rana az do popoludnajsich hodin. Ziadny problem.
Jediny problem, ktory s nim mam, ze ten kriz, ktory spaja rukovat s tycou krovinorezu je z litiny a okolo krutiek sa lame.

Mám už několik let křovinořez Hecht a nemůžu se na něho ztěžovat. I když ho nijak nešetřím tak mi slouží dobře a bez větších problémů. Vůbec nechápu jak to zde někteří můžou pomlouvat a kritizovat. To, že je to levné a vyráběné v Číně ještě nutně nemusí znamenát, že je to zmetek. Mne je jedno kdo to vyrábí. Hlavně, že je to bez větších problémů dobře funkční.

Já si na ten křovinořez od nich stěžuji. Ani ne tak na křovinořez jako na jednání firmy WERCO. Když už nakupují levně v Číně, samozřejmě to nemůže mít takovou kvalitu jako od renomované firmy, tak by se měli chovat k zákazníkovi co přijde reklamovat nepodarok vstřícně. Jak jsem psal, první závadu uznali jako výrobní chybu, ta druhá (neuznaná) podle mého byla způsobena nekvalitní opravou té první. Čekal jsem, že mi ten křovinořez vymění za dobrý.
Mám i motorovou pilku Hecht, ta se Číňanům povedla a nestěžuji si na ni.

Jednání firmy WERCO nemá nic společného s kvalitou křovinořezu. Ne každá firma se zákazniky jedná dostatečně solídně a není to závislé na tom zda prodávají zboží od renomovaných firem a nebo levné produkty z Číny.
Já se na můj Hecht 143 prozatím nemůžu ztěžovat. Je sice pravda, že jsem ho jednou měl v opravě, protože jsem si vlastní chybou u něho rozbil celý plastový kryt sečení a bylo ho třeba vyměnit a když už to bylo v opravně tak jsem si při tom nechal zkontrolovat a seřídit motor, protože mi už trochu hůře startoval. Letos na jaře jsem musel koupit novou strunovou hlavu a vyměnit ji protože mi loni na ní prasknul kryt. Ono když se něco používá tak se to i pomalu opotřebovává a občas je dobré nebo zapotřebí něco trochu seřídit nebo poopravit, případnš opotřebovanou součást vyměnit. Na to, že mi tento křovinořez slouží bez větších problémů už šestý rok ho považují za docela dobrý výrobek a to i přes to, že je čínské produkce.

Neblbněte pořád s tou Čínou. V Číně je vyráběné všechno a je jedno jaká je to značka. Možná akorát některé známé značky si tu výrobu více kontrolují a hlídají. Většina problémů u spalovacích motorů vzniká naprosto nekvalitním benzínem, který vysloveně ničí karburátory a jiné komponenty co s ním přicházejí v motoru do kontaktu. Pokud bude tento trend v pančování benzínu a olejů pokračovat, zanedlouho budou dvoutaktní motory nepoužitelné. První rána kvalitě benzínu byla zasazena skončením přidávání olova. Každý rok vylévám z pil, křovinořezů, motorek a jiných strojů, litry benzínu, který se dá už použít jen na hrubé čištění. Ve starších motorkách jsou v nádržích použitá mosazná sítka, která současný benzín doslova rozežere a trubičky a otvory jsou ucpané ztuhlým rostlinným olejem. :x:

Ahoj řekl bych je to o štesí ja ho mam asi mooc mam kompresor krovináč pilu a spokojenost pilu jsem musel seštelovat jinak super jasně neda se srovnavat stihl je otačkovější lehčí min žere ale stojí 10*tolik tak super fakt tak že mnoho štesti.