Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kuchařský recept na zajíce

Vím, že to není žádná kuchařská poradna, ale vy jste tu takový šikovní chlapi:-D a jak je známo, chlap má na maso extra buňky.

Takže, včera jsme dostali dva zajíce, krásné, jen zajíce jsme ještě nedělali, nemáte nějaký osvědčený dobrý recept? Do čeho naložit a jaké koření použít?

díky a nekamenujte mě prosím

Změna předmětu, původně: Zajíc (sHpy00n)

Pro mne je zvěřina největší pochoutka. Na úpravu zajíce je spousta receptů, nejradši ho ale mám jako svíčkovou. Zeleninu na naložení můžeš použít samozřejmě mraženou nebo čerstvou, v nouzi postačí i naložená zeleninová směs koupená v obchodě, např. Kunovjanka. Nešetři bobkovým listem a kuličkovým pepřem, před mixováním je ale potřeba ty kuličky i bobky vybrat, což je trochu opruz. Výsledek ale stojí za to.

Naprosto souhlasím. Svíčková s jalovčinkami je na zajíce asi to nejlepší. Jen musí být zajíc dobře uležen.
Pamatuji si ještě dodnes (a nějaký pátek to už je) jak strýc odněkud donesl zajíce. Už od pohledu vypadal hodně jetě, horší pohled byl při kuchání. Ale ta chuť! Naprosto skvělé.
Asi bude něco na tom co psal B. Hrabal, že správně uleželému zajíci musí začít kapat z nosu krev a z pernaté padat červi.;-)

Vybírání bobkových listů a kuliček pepře či nového koření, nemusí být vůbec opruz. Stačí na koření udělat takový uzlíček z gázy a svázat nití... a před mixováním jednoduše vcelku vyndat ;-) Lze použít i takové to vajíčko na sypaný čaj, tam se toho ale pravda moc nevejde. Ten gázový pytlíček je osvědčený, manželka si ho nemůže vynachválit.

no že jo, hromada pytlíčků:-D

tak se nám k zajícům sešel ještě muflon a kanec:-p tak budeme kuchtit. Kance jsem dělala zatím jen na gulášek a byl výbroný, muflona jsem ještě neměla, tak uvidíme, jaké to bude.

Manžel sem tam funguje jako řezník, tak jednomu hospodskému vypomohl s bouráním masa a tak jsme dostali výslužku, půjdeme hlavně do svíčkové, zatím máme naloženo v červeném víně, zelenině a koření, kuchtit se bude na štěpána. Zajíc ještě visí a bude viset do štěpána a pak se půjde naložit dost podobně jako kanes s muflonem.
Máme tam i krásné masíčko na mufloní řízečky, tak taky něco na ten styl zkusíme.

Díky vám za zábavné rady, já např. koření dávám do vajíčka na čaj, takže vejce ne pytlík, ono je to šumák;-)

Kluci, šťastné a veselé:-)