Propalující se čtyrzásuvková prodlužovačka.
Prosím o radu. Mám zapojenou automatickou pračku do této prodlužovačky,neboť
mi kabel nedosáhne do zásuvky na zdi.Po dvouch praních byla zásuvka u otvoru
opálená.Když jsem zástrčku přendal do druhé zásuvky,tak se vše opakovalo.
Prosím poraďte. Děkuji.
Vysoký přechodový odpor, kupte něco méně čínského, ideálně s jednou zásuvkou.
To je zásuvka na lampičku na noční stolek a ne na pračku!!!!Celá je hodně slabá!!!!
Udělat pořádnou prodlužku nebo zásuvku poblíž....od takových prodlužek už vyhořelo bytů!!!!!
Alespoň kabel 1,5..ale nejlíp 2,5 průměru!!!! revizní technik elektro
kabely jsou na průřez tedy mm2.........
Doporučuji koupit 3-žílový kabel o průřezu každého drátu 2,5mm2, k tomu dvě koncovky (vidlici a zásuvku) a celé to sešroubovat. Jinak ty slabé prodlužovačky vám nepřenesou takový proud. A hlavně nepřehodit fáze u prodlužovačky.
Tohle bych neradil, pokud ten člověk nemá o elektrice ani páru (a to podle otázky nemá) tak bych jej k "sešroubování" prodlužovačky nevybízel.
Souhlas, raději koupit kvalitní prodlužovačku v elektroobchodě.
Vypalují se i kvalitní prodlužovačky ještě tuzemské výroby.
Správné řešení je zakoupit přívodní kabel dostatečné délky a tloušťky a vyměnit ho v pračce. Můžu sdělit své podezření, že z Fagorky neleze originál ani ta 3*1,5, ale taky nemá 2kW těleso.
Ano, toto je nejlepší řešení, napojit novej kábl přímo do pračky.
Správně. Spotřebiče, co jsou více žravé a sežerou ještě trávu kolem domu, nedávat do prodlužek a hlavně ne do "psů". Psi jsou konstruovány velice fórově, svírací pružiny moc netisknou kolíky, takže velký přechoďák a následně požár. Také nedávat do různých roz-dvoj-troj a více. Jedna mi skutečně začala hořet plamenem a to jsem v ní měl zapojené jen rádio a lampičku. A ještě když se na tuhle roztrojku pořádně podíváme, tak je vidět, že v levé dolní zásuvce je fáze vpravo.
K tomuhle krámu radši no comment, když já dělám něco, kde je 230V, tak jedině MĚDĚNÉ dráty s odpovídajícím průřezem, nejlépe ty co se dávají na normální rozvody po domě, dále přes to natáhnu stahovací bužírku a případně zaliji tavnou pistolí a poté si to ještě vždy nechám zkontrolovat, jestli je vše tam kde má. Tohle je asi stejnej krám jako ta ťing-ťong roztrojka co měla propojené země ale neměla je spojené s kolíkem (když začne probíjet mikrovlnka zabije tě to i na toasteru ), dále tam byly dráty průřezu asi 0,5mm2, to je dobré tak maximálně na 12V.
Zde pozor! Rozvody po domě se dělají tvrdým drátem, ten je na prodlužovačku naprosto nevhodný, drát se snadno zláme. Prodlužovačku jedině lankem (licnou)!
rozlišujeme dva typy prodloužení:
1)poddajný k akumulačním kamnům, výrobní stroje např. k tomu s čím se hýbe jen občas, a ten se může udělat kabelem s plným jádrem.
2)pohyblivý (to je náš případ) a ten se nesmí dělat z plného jádra ale MUSÍ se dělat ze splétaného jádra, zvaného lidově licna.
Myslím tím třeba rozvody od transformátorů k přívodu 230V, tím se nikdy nehýbe.
menší napětí větší proud
Ono to není tak jednoduché. Vyhl. 50/1978Sb. o bezpečnosti práce v elektrotechnice v prováděcích normách říká,
že se šňůra smí pouze vyměnit za stejné délky a stejného průřezu.
Proč? Protože s touto šňůroubyla testována že úbytek napětí na ochranném vodiči nepřestoupí povolenou mez a proud , který by při poruše prošel lidským tělem rovněž nepřekročí povolenou hodnotu.
Takže jestliže tam byla šňůra 2,5mm2 délky 2m, nesmíte tam dát delší.
S tím souvisí používaní prodlužovacích šňůr:
1) nesmí mít menší průřez než přípojná šňůra spotřebiče
2) musí být 3 vodičová
3) požít se smí jen na dobu nezbytně nutnou, tedy o dobu vlastního praní, pak se musí odpojit. (Nehovořím o tom jak to funguje v domácnostech, ale jak by to fungovat mělo)
4) nezbytně nutnou dobou se rozumí - do zřízení samostatného okruhu pro pračku, obvykle do malování, lze totiž vét nad kachlíky .
Asi todle vzbudí polemiku, ale tolik říkají normy...
A samožřejmě že se má na mysli jednoduchá prodlužovací šňůra s odpovídajícím proudovým zatížením koncovek, tedy do 16A (do 10A nevyhovuje)
Není to pravda, vyhláška 50/1978Sb. neříká vůbec nic o prodlužovačkách.
O délce prodlužovačky rozhoduje jenom průřez vodiče a délka. Tím vznikne úbytek napětí, který je udáván normou (jeho nejvyšší dovolená hodnota).
Běžně se prodávají prodlužovačky až 50 m.
Jindra
nevím jestli je to reakce na mne, pokud ano , co je špatně?? Bylo by dobré uvést NICK k němuž se poznámka vztahuje.
Pro pohyblivy prodluzovaci privod je 50 metru maximalni povolenou delkou podle normy.
Správná odpověď!!
Jsi ještě neviděl sekačkáře na chatách, jak dlouhé prodlužky dokážou pospojovat a hlavně jaké, na některé bych se bál jen podívat, natož vzít do ruky.
Riskuješ život svůj i rodiny!!!!!Takovou prodlužku vyhoď do popelnice!!!!!Nechej si udělat kvalitní zásuvky od odborníka!!!!!!
Člověče, vy máte ve větě stejný počet slov, jako vykřičníků. To jste takto akcentovaný i v reálu? (kdyby to byla jediná taková odpověď, tak bych to i přehlédl, ale ono je to v každém vašem příspěvku, tak mne to nějak začalo zajímat)
Už jsem viděl nějaké mrtvé ma rozdíl od tebe.....víš???Co se rejpali v elektrice!!!
Už jsem viděl uchlastaný a nechodím křičet do hospody. Navíc při 2kW odběru se hřeje každá prodlužka do 16A a jinou prakticky na 230V nekoupíš. Už je to týden starý dotaz.
Tomu říkám argument! Taky jsem viděl nějaké mrtvé, ale proto se přece nebudu vyjadřovat jako hotentot.