Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vyroba Redukce na Zelvu

Zdravim Potrebuji Poradi s Vyrobou redukce na Žebrik ZD 12
Našel sem na netu ilustracni foto jak by to melo vypadat
jwvdgxM
Potreboval bych vedet prumer tazne tyče za okem ? oko je Pry otvor 40 mm
Pripadne jestli toto nekdy nekdo nebastlil na forech sem o tom nic nenasel že by udal rozmery ?Dekuji.

Otvor 40 mm, tyč 55 mm. Vzal jsem čelovku a šel na dvůr změřit oj u hasičského vozíku. Jelikož před rokem 90 byla většina věcí vyráběná jedním výrobcem, tak by to mělo shodné jako u toho žebříku. Ten tu máme na obci také ale je v ohradě a starosta je hňup, tam měřit nepůjdu. :-)

Ano vyrabi se to (redukce na tažne cena 5500).ale jen tak z legrace zkousel napsat kolegovi kolik by me vysla vyroba zatim neodepsal.
Jinak chci to jen jako hobby ale Žebrik zatim nemám uvaha byla koupit ho v dobrem stavu a dovest z blizkeho okolí. Kamarad poradil že mam objet kovošroty jestli by ho někde neměli ale to asi nebude top stav...

Kdysi jsem žebřík kupoval pro obec (někdy kolem roku 1992) a to moc nestál. Také jsem o něm přemýšlel mít ho doma na opravu stodoly. Pokud by si ho měl jen pro sebe, tak bych to oko odpálil a dal rovnou chňapku jak už jsem tady psal v jiném příspěvku. Za 5,5 tisíce bych to taky nekupoval. Na výrobu potřebuješ jen vrtačku a flexu (třmen, šrouby a chňapku koupíš a matroš v kovošrotě vyhadluješ).:-)

Asi to bude přetahovat jen po vesnici, tak bych z toho žádnou vědu nedělal. To na obrázku také vypadá jako "domadělka". Jde spíš o to, že ten žebřík bude na hraně s váhou pro tažení za osobákem. Myslím, že to má kolem 700 až 800 kg a ono to může s nějakým lehkým osobákem pěkně zacloumat. Také je možnost oko odříznout a dát tam rovnou "chňapku" na kouli a nikdo nic nepozná.:-)

To máš sice pravdu, ale není žádný problém uchytit na spodní závěs traktoru kouli. Většina doma dělaných traktorů a traktorů malých zemědělců to má tak udělané (v horním závěsu se chytá oj s okem a ve spodním chňapka na kouli). :-)