Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vyroba prodluzovaciho kabelu z CYKY-J kabelu

Dobre rano, na chatu potrebuju prodluzovaci kabel, ale bud jsou kratke nebo dlouhe. Rekl jsem si, ze si ho udelam sam. Mam doma kabel CYKY-J 3x2,5 pozadovane delky. Jasne, je pevny a ne pruzny. Moji potrebe by to ale nevadilo, s kabelem by se po natazeni nijak nemanipulovalo. Vadilo by to necemu? Nebo radeji nekde sehnat H05VV-F, H05RR-F ci N07V3V3-F? Diky. Pavel

To ale ničemu neodporuje. Navíc to výrobce nezakazuje. Přečti si otázku. Stejně by jsi mohl argumentovat, že nesmíš vést gumový kabel v trubce ve zdi, protože je to pevný rozvod.. Je jasné, že pro prodlužku je ohebný kabel lepší, ale odpovídám na otázku. Může to udělat z CYKYny.

Odporuje to obvyklemu používaniu predlžovačky,pri ňom dochádza k občasnému a často aj pravidelnému mechanickému namáhaniu kábla…výrobca to zakazuje tým ,ze u tohto typu kábla vylučuje použitie tam,kde dochádza k akémukoľvek mechanickému namáhaniu….

Co znamená " s kabelem by se po nataženi nijak nemanipulovalo."? Tak pokud by to bylo na trvalo, pak jej namontovat "na pevno" (příchytky, nebo v chráničce do země), tak jak je to pro něj určeno. Jestli by měl na počátku vidlici, to by celkem podstatné snad ani nebylo, ale pevné připojení by bylo více "košer". Ale opět pouze v případě, že by se nevyjímal tento konec z použité zásuvky. Pokud by jste jej ale "občas" svinoval, tak na toto už tedy určený opravdu není. V tom případě opravdu spíše něco "slaněného" (viz uvedené). :puff: