Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vyroba prodluzovaciho kabelu z CYKY-J kabelu

Dobre rano, na chatu potrebuju prodluzovaci kabel, ale bud jsou kratke nebo dlouhe. Rekl jsem si, ze si ho udelam sam. Mam doma kabel CYKY-J 3x2,5 pozadovane delky. Jasne, je pevny a ne pruzny. Moji potrebe by to ale nevadilo, s kabelem by se po natazeni nijak nemanipulovalo. Vadilo by to necemu? Nebo radeji nekde sehnat H05VV-F, H05RR-F ci N07V3V3-F? Diky. Pavel

To ale ničemu neodporuje. Navíc to výrobce nezakazuje. Přečti si otázku. Stejně by jsi mohl argumentovat, že nesmíš vést gumový kabel v trubce ve zdi, protože je to pevný rozvod.. Je jasné, že pro prodlužku je ohebný kabel lepší, ale odpovídám na otázku. Může to udělat z CYKYny.

Odporuje to obvyklemu používaniu predlžovačky,pri ňom dochádza k občasnému a často aj pravidelnému mechanickému namáhaniu kábla…výrobca to zakazuje tým ,ze u tohto typu kábla vylučuje použitie tam,kde dochádza k akémukoľvek mechanickému namáhaniu….