Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak si něco málo přivydělat?

Zdravím všechny,
měl bych na všechny chlapy i ženský dotaz. Jak si přivydělat nějakou korunu, když bydlím v pr..delákově, kde není práce.
Mám toto:
dům, chatu, velkou zahradu, kousek pole, kousek lesa, hromadu nářadí, auto, půdní frézu, dílnu, dobrou náladu. Nevadí mi jakékoliv počasí. Nevadí mi pracovat ve dne, v noci, v neděli.
Zkoušel jsem dělat palivové dříví, bohužel mi z inzerátů psali, že 1000 kč mi za štípané suché dříví nedají, že jsem drahý. Inzerci jsem tedy stáhl.
Zkoušel jsem vypěstovat česnek. Z inzerce mi ledé psali, že oproti Penny, Lidl, Kafland atd jsem strašně drahý. Inzerát jsem stáhl.
Zkoušel jsem brambory, opět to lidi kvůli ceně oproti hypermarketům nechtějí.

Máte nějaký tip? Moc by mi pomohlo, kdyby mě někdo tzv. nakopl.

Díky

Předmět Autor Datum
a) možná jsi opravdu drahý, takže ať budeš podnikat v jakémkoliv oboru, nebudeš mít odběr - někdy je…
host 09.03.2023 11:06
host
Taky je otázka zacílení reklamy - např, inzerovat drahý česnek v domově důchodců žádnou poptávku nev…
Zdenál 09.03.2023 11:33
Zdenál
Satelitní měsíček. :-D
host 09.03.2023 11:50
host
Aáááá - jdu se stydět... :-[
Zdenál 09.03.2023 12:02
Zdenál
Proč? Je to roztomilý! ;-)
host 09.03.2023 12:03
host
Skus včely, podmienky maš a je to v kurze.
jim bim 09.03.2023 11:56
jim bim
To máš opravdu, jenom tam bude asi poměrně vysoká počáteční investice a bylo by potřeba si o tom něc…
host 09.03.2023 11:59
host
ešte k tym inzeratom nestahuj ich hned po prvych ohlasoch,počkaj, budu aj taky čo kupia, držim palce…
jim bim 09.03.2023 17:09
jim bim
Chtělo by to upřesnit o jakou jde lokalitu, jak domu, zahrady a lesa, tak i té chaty. Pokud je to lo…
George63 09.03.2023 17:31
George63
Musíš být tak drahý? Jaké máš náklady, nemohl bys tam ušetřit? Jaké máš auto? Nemohl bys lidem v prd…
Yarda 09.03.2023 19:06
Yarda
Drahý??? Sežeň mně ho levněji a hned kupuju :-)
Lukas1982 09.03.2023 22:59
Lukas1982
Předpokládám, že tazatel si zjistil obvyklé ceny zboží co on chtěl nabízet. A ze začátku stanovit ce…
Yarda 10.03.2023 08:15
Yarda
Průměrná cena za 1 m3 nařezaného a štípaného dříví je cca 1500,-. Je rozdíl mezi skládaným nebo sypa…
Lukas1982 10.03.2023 09:30
Lukas1982
Totální offtopic, ale když je řeč o dřevě, vzpomněl jsem si na dva vtipy: Zima jako když praští, u…
host 10.03.2023 09:44
host
:-D:-D:-D Tak jsem se dlouho nezasmál, to nemá chybu :-) Díky za zlepšení nálady :-)
Lukas1982 10.03.2023 09:50
Lukas1982
:-D
Cat 10.03.2023 10:22
Cat
No nevím, štípané a nařezané dřevo za m3 mně přijde jako dobrá cena. Že je suché je bonus navíc. Otá…
Lukas1982 09.03.2023 22:56
Lukas1982
Za skládané štípané suché dřevo Ti za metr krychlový 1000 dám. poslední
Cat 10.03.2023 19:49
Cat

a) možná jsi opravdu drahý, takže ať budeš podnikat v jakémkoliv oboru, nebudeš mít odběr - někdy je potřeba nasadit nižší cenu a až si seženeš klientelu, můžeš cenu zvědat. Nebo dát např. množstevní slevy atd. Nelze očekávat, že člověk zbohatne za měsíc.

b) třeba máš špatný marketing - musíš to "okecat", vychválit svoje zboží, abys zdůvodnil svoji (vyšší) cenu. Je jasný že domácí česnek bude dražší než nějaký polský z Penny...

Chtělo by to upřesnit o jakou jde lokalitu, jak domu, zahrady a lesa, tak i té chaty.
Pokud je to lokalita přírodně přitažlivá a ne těžko dopravně dostupná, tak mě napadlo, pokud by to nerušilo moc osobní pohodu, tak zkusit pronajímat nějaký pokoj, případně upravit na apartmán, nebo pronajímat jebom tu chatu. Na zahradu pak třeba umístit mobilheim, nebo maringotku a rovněž, v teplejším období, pronajímat. Sice pořízení MH a MG je také náklad, ale možná by se dal sehnat MH i do 200 tisíc a MG i levněji. Někdy bývají pouze problémy s ofi osazením, i když je to na kolech. To by jsi si musel zjistit na obci a místně příslušném stavebním úřadě. Ofi je potřeba t.zv "Územní souhlas". Pokud by jsi přihlašoval jako na rekreaci, pozor na vnitřní výšku. Musí být min. 2,5m. Pokud jako zahradní domek, sklad a podobně, tak tento požadavek není. Ovšem je to tak trochu "na hraně", pokud by to někdo udal. A dá se to většinou zase celkem zase bez problémů prodat, pokud by už nebylo potřeba.
Jinak co se týká vyráběných a pěstovaných produktů, jak už píši předchozí. Důležitý je marketing. Nabízet v lokalitách s movitějším osazenstvem, jako "bio" a vše čerstvé. Z počátku ceny nižší (ale ne pod ceny marketů) a když se zvýší poptávka a povědomí u zákazníků, opatrně možno i zvýšit.
Co se týká toho dřeva, tak dnes, štípané a kvalitní, za 1000 Kč/m3 i trochu víc, určitě bude potávka. Případně vetší přívěsný vozík a i s dopravou. A opět spíše lokality s movitějšími, nabízet pro jejich zahradní a domácí krby, s vhodnou reklamou třeba "Dřevo je dřevo a tvoří atmosféru". :)) Na ty ale v marketech těžko narazíte. Spíše v těchto lokalitách přímo reklamní letáčky do schránek, místní vývěsky a podobně. Možno spojit i s tou reklamou na produkty ze zahrady.

Předpokládám, že tazatel si zjistil obvyklé ceny zboží co on chtěl nabízet. A ze začátku stanovit cenu výrazně nižší než jiní. Třeba se mohl zeptat, jaká cena by byla přijatelná aby to lidi kupovali od něj. Nebo nabídnout přidanou hodnotu, třeba že to dříví doveze a složí. Nevím kolik stojí dříví na topení.

Průměrná cena za 1 m3 nařezaného a štípaného dříví je cca 1500,-. Je rozdíl mezi skládaným nebo sypaným 1m3.
Doprava dělá ještě pár stovek navíc, takže to nabízí hodně levně. Samozřejmě se cenově liší měkké dřevo od tvrdého. Kromě času práce a samotného dříví musíš započítat ještě cenu paliva, oleje do pily, opotřebení a broušení řetězu, takže za mě je ta cena naprosto super. Ale doprava třeba do 10km zdarma není špatný nápad.

Totální offtopic, ale když je řeč o dřevě, vzpomněl jsem si na dva vtipy:

Zima jako když praští, u lesa domeček, dřevo naštípané, z komína se kouří.
Uvnitř domku v teplíčku sedí babička a plete šálu.
V tu chvíli jde okolo vandrák a zabouchá na dveře.
"Babi, potřebujete dřevo!?"
"Kdepak, synku, nepotřebuju!"
Ráno vyjde babka ven a... ..
......."dřevo je v prdeli...!"

=======================================

Přijde chlápek na policejní stanici a ptá se: "Prosím vás, kde tady máte bonzárnu?"
"Až na konci týhle chodby, poslední dveře vpravo."
Chlápek poděkuje a vydá se určeným směrem.
Přijde ke dveřím, zaklepe, vejde, pozdraví a hned spustí na přítomného příslušníka: "Mám souseda a ten má na zahradě složený dřevo."
Policista se na něj podívá a říká: "No, to nám ale nestačí, musíte mi říct víc."
"Von toho dřevo má sto metrů a je dovezený z Polska."
"To nám ale pořád nestačí."
"Ale von v něm pašuje drogy!"
Policajt se usměje, vezme telefon a začne plánovat akci.
Bonzák spokojeně odejde domů, otevře si pivo, zvedne telefon a volá sousedovi, kterého právě udal: "Tak jsem Ti, Josef, objednal to sekání dřeva a mám pocit, že to bude stejná parta, která Ti na jaře zryla zahrádku."

No nevím, štípané a nařezané dřevo za m3 mně přijde jako dobrá cena. Že je suché je bonus navíc. Otázka jestli je to tvrdé dřevo nebo třeba smrkové či mix a jak je to s dopravou. Já kupoval 1m3 v ceně 800,- ale nebylo úplně suché. To mně ale nevadilo. Potom švagr našel možnost "pronajmout pozemek a vytěžit dřevo na vlastní náklady".
Samozřejmě stromy k pokácení byly označené a vše včetně dopravy jsme si museli zajistit sami. Celkově nás ale vyšlo cca 4 kubíky na pár korun a jak my, tak i lesáci byli spokojeni. Kdybys byl z Moravy, klidně písni a nabídni cenu, protože už tu možnost nemáme. Je to fajn práce.

Česnek, věčné téma. Ty budeš mít určitě český, který se nedá ani srovnávat kvalitou s těma čínskýma či co to je. To co prodávají v marketech ani snad česnek není. Máme taky domácí jako i ostatní zeleninu a ovoce. Když ochutnám něco z marketu, tak to je 100 a 1.

Co se ale dneska vyplatí bohužel nevím. Přijde mně to, že je to spíš o tom se štěstím pokrýt veškeré náklady a možná mít pár korun k dobru.
Tady u nás (Morava, Staré město) měla jedna rodina kravičku a já jako mladý jsem k nim chodíval s konvičkou pro mléko. Taky nesrovnatelné s tím, co prodávájí dnes nebo prodávali tehdy markety nebo obchody a dají tomu název "mléko". Ani klasické "plnotučné" mléko se k té plné chuti nepřiblíží.

Nenapadá mě nic, možná už jen tak nasadit švestky a pálit slivovici, ale taky na tom asi moc nevyděláš. Možná ještě využít naplno dílnu, když jsi šikovný.

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru