Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak si něco málo přivydělat?

Zdravím všechny,
měl bych na všechny chlapy i ženský dotaz. Jak si přivydělat nějakou korunu, když bydlím v pr..delákově, kde není práce.
Mám toto:
dům, chatu, velkou zahradu, kousek pole, kousek lesa, hromadu nářadí, auto, půdní frézu, dílnu, dobrou náladu. Nevadí mi jakékoliv počasí. Nevadí mi pracovat ve dne, v noci, v neděli.
Zkoušel jsem dělat palivové dříví, bohužel mi z inzerátů psali, že 1000 kč mi za štípané suché dříví nedají, že jsem drahý. Inzerci jsem tedy stáhl.
Zkoušel jsem vypěstovat česnek. Z inzerce mi ledé psali, že oproti Penny, Lidl, Kafland atd jsem strašně drahý. Inzerát jsem stáhl.
Zkoušel jsem brambory, opět to lidi kvůli ceně oproti hypermarketům nechtějí.

Máte nějaký tip? Moc by mi pomohlo, kdyby mě někdo tzv. nakopl.

Díky

Předpokládám, že tazatel si zjistil obvyklé ceny zboží co on chtěl nabízet. A ze začátku stanovit cenu výrazně nižší než jiní. Třeba se mohl zeptat, jaká cena by byla přijatelná aby to lidi kupovali od něj. Nebo nabídnout přidanou hodnotu, třeba že to dříví doveze a složí. Nevím kolik stojí dříví na topení.

Průměrná cena za 1 m3 nařezaného a štípaného dříví je cca 1500,-. Je rozdíl mezi skládaným nebo sypaným 1m3.
Doprava dělá ještě pár stovek navíc, takže to nabízí hodně levně. Samozřejmě se cenově liší měkké dřevo od tvrdého. Kromě času práce a samotného dříví musíš započítat ještě cenu paliva, oleje do pily, opotřebení a broušení řetězu, takže za mě je ta cena naprosto super. Ale doprava třeba do 10km zdarma není špatný nápad.

Totální offtopic, ale když je řeč o dřevě, vzpomněl jsem si na dva vtipy:

Zima jako když praští, u lesa domeček, dřevo naštípané, z komína se kouří.
Uvnitř domku v teplíčku sedí babička a plete šálu.
V tu chvíli jde okolo vandrák a zabouchá na dveře.
"Babi, potřebujete dřevo!?"
"Kdepak, synku, nepotřebuju!"
Ráno vyjde babka ven a... ..
......."dřevo je v prdeli...!"

=======================================

Přijde chlápek na policejní stanici a ptá se: "Prosím vás, kde tady máte bonzárnu?"
"Až na konci týhle chodby, poslední dveře vpravo."
Chlápek poděkuje a vydá se určeným směrem.
Přijde ke dveřím, zaklepe, vejde, pozdraví a hned spustí na přítomného příslušníka: "Mám souseda a ten má na zahradě složený dřevo."
Policista se na něj podívá a říká: "No, to nám ale nestačí, musíte mi říct víc."
"Von toho dřevo má sto metrů a je dovezený z Polska."
"To nám ale pořád nestačí."
"Ale von v něm pašuje drogy!"
Policajt se usměje, vezme telefon a začne plánovat akci.
Bonzák spokojeně odejde domů, otevře si pivo, zvedne telefon a volá sousedovi, kterého právě udal: "Tak jsem Ti, Josef, objednal to sekání dřeva a mám pocit, že to bude stejná parta, která Ti na jaře zryla zahrádku."

No nevím, štípané a nařezané dřevo za m3 mně přijde jako dobrá cena. Že je suché je bonus navíc. Otázka jestli je to tvrdé dřevo nebo třeba smrkové či mix a jak je to s dopravou. Já kupoval 1m3 v ceně 800,- ale nebylo úplně suché. To mně ale nevadilo. Potom švagr našel možnost "pronajmout pozemek a vytěžit dřevo na vlastní náklady".
Samozřejmě stromy k pokácení byly označené a vše včetně dopravy jsme si museli zajistit sami. Celkově nás ale vyšlo cca 4 kubíky na pár korun a jak my, tak i lesáci byli spokojeni. Kdybys byl z Moravy, klidně písni a nabídni cenu, protože už tu možnost nemáme. Je to fajn práce.

Česnek, věčné téma. Ty budeš mít určitě český, který se nedá ani srovnávat kvalitou s těma čínskýma či co to je. To co prodávají v marketech ani snad česnek není. Máme taky domácí jako i ostatní zeleninu a ovoce. Když ochutnám něco z marketu, tak to je 100 a 1.

Co se ale dneska vyplatí bohužel nevím. Přijde mně to, že je to spíš o tom se štěstím pokrýt veškeré náklady a možná mít pár korun k dobru.
Tady u nás (Morava, Staré město) měla jedna rodina kravičku a já jako mladý jsem k nim chodíval s konvičkou pro mléko. Taky nesrovnatelné s tím, co prodávájí dnes nebo prodávali tehdy markety nebo obchody a dají tomu název "mléko". Ani klasické "plnotučné" mléko se k té plné chuti nepřiblíží.

Nenapadá mě nic, možná už jen tak nasadit švestky a pálit slivovici, ale taky na tom asi moc nevyděláš. Možná ještě využít naplno dílnu, když jsi šikovný.