Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Lednička Gorenje - vypínač na vyhřívání agregátu

Dobrý den,
mám již léta mrazničku s ledničkou Gorenje typ HZS2326. Mám k ní sice návod ale tam můj problém neřeší.
Jde mně o vypínač uvnitř viz.foto. Vypínač vedle knoflíku na nastavení teplota. 1 - 7.
Vypínač údajně slouží k zapnutí a vypnutí vyhřívání agregátu lednice při jejím použití venku v nevytápěných prostorách. Nevím, kdy je to zapnuté.
Nevíte, kde je možno stáhnout návod?
Děkuji předem
T.

Změna předmětu, původně: Lednička Gorenje (host)

Máte lednici, máte k ní návod, ale tam to není, tak hledáte návod? Máme vám poradit s vypínačem na fotografii, kterou jste nevložil? Tohle bude oříšek.
Nejspíše jde však o spínač intenzivního namrazování, tedy ten spínač, o kterém si myslíte, že něco dělá, dělá úplně něco jinéího, než si myslíte.

Předpokládám, že ten knoflík na obr. není knoflík termostatu, že ten na obr. není vidět.
V tom případě si myslím, že to je spínač intenzivního chlazení, když se dává nové zboží do mrazáku.
Když se zapne (velká vločka), tak kompresor běží trvale, kvůli rychlému zmražení. Pak je nutno zas vypnout.
Do polohy malá vločka.
Co je ten čudlík vedle nevím, snad spínač ventilátoru, některé lednice ho mají na míchání vzduchu v prostoru.

Není to pro venkovní použití, ale výhřevem se přinutí víc běžet kompresor pro vyšší výkon mrazáku. Většinou tyhle kombinace pod 6° vypnou a vyteče mrazák. A běh topení je znát na výparníku, objeví se oblast, která nenamrzá, ani na ní nekondenzuje voda.
Pokud se mýlím a vyzkoušíte, že komb. chladnička funguje i s mrazákem při teplotách kolem 0°, dejte vědět.