Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem kotel opop H425 špatně hoří - je to palivem?

Mám dotaz měl jsem kotel Dakon 24 byla to 2 třida ,tak jsem ho vyměnil za kotel opop H425 ale špatně mi hoří .ted nevím jestli je to palivem mám kostku ale v návodu pro tento kotel je ořech. Vadí to? Je hrozně moc popela a nespáleneho paliva .Víc jak 50 stupnů na kotli nevytopím. Děkuji za příkladnou odpověd

Změna předmětu, původně: kotel opop H425 (host)
Změna kategorie, původně: Pokec (host)

Podle mne nejspíš kvalita a velikost paliva. Zkuste sehnat od nějakého známého kvalitní ořech (který má dotyčný odzkoušen) a zkuste topit jím. Pokud by nedošlo ke zkvalitnění spalování a dostatečnému hoření a ohřevu vody v systému a pokud to dřívější Dakon dokázal, zkontrolovat kvalitu spalinových cest. Kotel múže být náročnější na lepší tah, vzhledem k "ekologickým úpravám" v ohništi a spalinovém prostoru.;-)

Jen k doplnění,od lonského ledna,souběžně se zdražováním uhlí,stoupá v bílinském uhlí podíl hlušiny a tedy i popela.Ta jílová příměs navíc zůstává ve formě valounků,takže místo roštování musím při KAŽDÉM přikládání ty kusy odstranit,mám kamna,mají hustší rošt než kotly.V současné době mám cca o 30% více popela než předloni.
To je typické chování českých podnikatelů,tedy zlodějů,kteří za vyšší cenu prodávají HORŠÍ uhlí.
Hlavně mi nikdo nepište bláboly o reklamaci,loni jsem byl šťastný,že jsem nějaké uhlí vůbec do zimy sehnal!

V recenzích na kotle opop na heureka bylo popsáno, které úpravy přiblíží kotel k Dakonu. Byl tam nějaký problém s přepážkou a čistícím otvorem. Byla to tedy ještě řada 41, ale ty věci souvusí s emisní třídou, takže ten zprasek bude i v 42. Kotel je citlivý na tah a musí mít přiklopené víko, kvůli předehřevu primárního vzduchu.