Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem kotel opop H425 špatně hoří - je to palivem?

Mám dotaz měl jsem kotel Dakon 24 byla to 2 třida ,tak jsem ho vyměnil za kotel opop H425 ale špatně mi hoří .ted nevím jestli je to palivem mám kostku ale v návodu pro tento kotel je ořech. Vadí to? Je hrozně moc popela a nespáleneho paliva .Víc jak 50 stupnů na kotli nevytopím. Děkuji za příkladnou odpověd

Změna předmětu, původně: kotel opop H425 (host)
Změna kategorie, původně: Pokec (host)

Jsou zobrazeny jen nové odpovědi. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
Vím, že už uběhly skoro dva roky. Nicméně k tomu špatnému hoření u výše zmíněného kotle. Pokud má ta…
nerady 31.10.2024 21:26
nerady
Pokud by měl člověk vše co koupí předělávat, tak je asi někde chyba. Každý výrobek by měl být před u…
Paron 01.11.2024 07:35
Paron
To máš pravdu, ale každý se snaží přizpůsobit výrobek pro svoje využití. Výrobce zase musí dodržovat… poslední
nerady 01.11.2024 18:20
nerady

Vím, že už uběhly skoro dva roky. Nicméně k tomu špatnému hoření u výše zmíněného kotle. Pokud má tazatel zavřená dvířka a naplno otevřený otvor primárního vzduchu tak ten kotel opravdu špatně hoří. Jde to odstranit vyvrtáním otvorů o průměru 30-35mm na obou okrajích dvířek oproti čtvercovým otvorům na pozinkovaném plechu z vnitřní strany dvířek. Samozřejmostí je v těchto místech odstranění vnitřní izolace. Přivírání řeším otočným plechovým kroužkem v kterém je vyvrtaný otvor o stejném průměru. Z tohoto kotle jsem odstranil všechen šamot a nahradil litinovými tály. Jsou ve spodní části obou stran ohniště a slabý plátek litiny na vrchní přepážce kde je svár. Řešil jsem to s kolegou, který léta vyráběl kotle na dřevní štěpku o výkonech 200 - 400 kW. Ten mě řekl, že jde o to nějak chránit místa kde dochází k dotyku plamene se svárem, jelikož žádný svár není ideální a nachází se v něm spousta pórů. Litinové tály jsem dal i místo horních šamotů a jelikož tam vznikla vzduchová mezera tak na víku se dá udržet ruka, což se nedá říci o přikládacích dvířkách kde jsem si musel udělat jiné madlo tepelně odizolované od plechu dvířek.:-)

Pokud by měl člověk vše co koupí předělávat, tak je asi někde chyba. Každý výrobek by měl být před uvedením do výroby řádně otestovaný. Dalším ukazatelem jsou pak recenze. Dát ale za něco „ranec peněz“ a pak to předělávat je nesmysl, proto je dobře vše před nákupem uvážit.

To máš pravdu, ale každý se snaží přizpůsobit výrobek pro svoje využití. Výrobce zase musí dodržovat bezpečnostní předpisy. Krásným příkladem jsou například štípačky, kdy pokud budeš dodržovat a užívat štípačku tak jak píše výrobce tak naštípeš pár polínek za hodinu. U sekaček trávy kde tě nutí držet neustále madlo a nemůžeš si ani utřít pot z čela je to obdobné. Už před rokem 1990 byla na dílně největší "stávka" striktní dodržování všech předpisů a nyní je to stejné. U toho kotle jde o splnění nějakých podmínek za co nejnižší cenu a všem je jedno, že budeš muset šamoty pořád měnit. Někde jsem na internetu našel dokonce poznámku od maníka, který si pro tento kotel vyrábí šamotové cihly sám v domácích podmínkách. Osobně se domnívám ohledně toho primárního přístupu vzduchu, že ve zkušebně mají perfektní komín, nemají dvě kolena před sopouchem atd. Nicméně když to nehořelo, tak jsem vzal do ruky šupleru a změřil obsah otvorů z vnější a vnitřní strany dvířek a byl tam rozdíl asi 15 %. Primární vzduch tak jde jen do středu ohniště a ke kraji ne. Tak to jde řešit u kamen kde je úzké ohniště a ne u kotle kde potřebuješ mít oheň po celé šířce topeniště, proto jsem vyvrtal na krajích dva otvory a kotel šlape jak má.:-)

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru