Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zanesená panvička

Zdravím,
máte někdo nápad, jak očistit pánvičku od opáleného jídla, co už nejde umýt? Panvička je to kameninová či co to je. Není to teflon.
Pánvička se po každém použití myje pořádně, ale stejně se časem zanese tak, že to nejde umýt jarem.

A něco podobného se žehličkou. Ta se sice nemyje, ale po čase se takto zanesla plotna.

Na obou věcech to bude asi karbon. Něco, co rozpouští karbon?

děkuji

tak jsem se na to zeptal přímo u výrobce a ten mi sdělil, že se jedná o připálení té keramiky a na funkci to nemá vliv. Není to jídlo, ani něco takového.

Takže to asi bude takové to zbarvení, něco jako když se nerez vybarví do modra. Tak keramika se zbarví do hnědo-černa, když zapůsobí teplota nad určitou hranici.

No eště že jsem nekoupil k očištění pánvičky tu myčku :D :D