Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem 18650 baterky z ali a bodovačka.

Zdar. Pokračovaní.
https://kutilska.poradna.net/questions/3157640-konventer-z-aku-baterky-parkside-x20v

Když tam George63 zmínil ty baterky z ali, vyplatí se něco takového kupovat?
Mate nějaké odzkoušené?
Asi před 3 roky jsem 6 kupoval a zatím ok, ale používám jen v čelovce.

Když se rozhodnu koupit. Jakou bodovačku?
https://www.aliexpress.com/item/1005004599038055.html
https://www.aliexpress.com/item/1005001860515660.html

Stejne jako vse na Ali jsou i baterky dobre, spatne a fake.
Osobně mám vyzkoušené (osobně proměřenou kapacitu) baterky LiitoKala.
Jen si musis vybrat, jestli to chces do celovky apod. (zelené) nebo do nářadí (průmyslové).

Osobně jsem baterky nebodoval, ale normálně pájel.

Když mám nabiječku Liitokala Lii-500. Mužu kontakty propojit s každou 18650?
Nespalim ten controller?

To bych nedelal. Nabijecka tam musi tlacit proud pres vyssi napeti nez ma clanek a BMS se tomu bude branit.
Napeti na baterce nic neznamena. Baterky maji deklarovany urcity pocet cyklu, pak se meni chemivke vlastnosti clanku - narusta vnitrni odpor, takze clanek pak neni schopny dodavat vysdi proudy a jeho napeti klesa. To vysvetluje tvých 5 minut provozu

Do vysavace hlavne prumyslove clanky schopne dodavat vysoky proud, ne obycejne.

Do ručního nářadí, robotických vysavačů i vysavačů tyčových, používám pouze ty články 18650 LiitoKala, 3,7V, 3000 mAh, vybíjecí proud 20A. A kupuji pouze ty s pásky, abych nemusel bodovat. Bodovačky z Alika jsme se synem zkoušeli, a většinou za chvíli "odešly". Takto je to jednodušší.
Jinak je dobré mít i od LiitoKala ten jejich tester s nabíječkou. Dájí se jím velmi dobře a sandno otestovat hodnoty LiIon, zejména skutečná kapacita, která je podstatná.
A nemíchat starší a nové články a i články s podstatně odlišnými hodnotami po otestování.
Uváděné napětí po nabití kolem 4,0 V svědčí o malém nabití. Uvedené články, na plnou kapcitu, mívají napětí cca 4,15-4,20 V. Uvedené napětí (odhadem) odpovídá nabití tak na cca 60-70 %. A napětí není moc důležité, důležitá je kapacita, které se dá zjistit pozuze testem. Nabít na maximální nalětí a pak vybíjet "známým" proudem (zatížením) a měřit délku vybíjení do doby poklesu na minimální napětí. Toto ale u LiIon vždy za pomoci BMS modulu. Vybití pod min. hodnotu většinou článek zničí, přes maximální rovněž.

Bodovacky z Aliexpressu, ktere se prodavaji jako samostatne desticky, maji vetsinou nejakou zasadni konstrukcni vadu. Staci vymenit par odporu, pridat kondenzator apod, a jedou, jak maji. Na Youtube je spousta videi o tom, jak od sebe rozeznat ruzne verze a jak je upravit, aby fungovaly spolehlive a dlouhodobe.
Navic k tomu potrebujes jeste spravnou baterku, budto slusnej olovenej akumulator, nebo RC LiIon s aspon 150A.

Ja radsi vsadil na jistotu a koupil jsem hotovou svarecku i s baterii. V mem pripade BIFRC DH20. Uz ma za sebou svarenych par set clanku a zatim v pohode. Cenove to je nekde na dvojnasobku tech "holych" svarecek a v mem pripade se to vyplatilo, protoze jsem nemel zadnou vhodnou baterii (a vyndavat z auta pri kazdem svarovani by me teda fakt nebavilo).