Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem 18650 baterky z ali a bodovačka.

Zdar. Pokračovaní.
https://kutilska.poradna.net/questions/3157640-konventer-z-aku-baterky-parkside-x20v

Když tam George63 zmínil ty baterky z ali, vyplatí se něco takového kupovat?
Mate nějaké odzkoušené?
Asi před 3 roky jsem 6 kupoval a zatím ok, ale používám jen v čelovce.

Když se rozhodnu koupit. Jakou bodovačku?
https://www.aliexpress.com/item/1005004599038055.html
https://www.aliexpress.com/item/1005001860515660.html

Do ručního nářadí, robotických vysavačů i vysavačů tyčových, používám pouze ty články 18650 LiitoKala, 3,7V, 3000 mAh, vybíjecí proud 20A. A kupuji pouze ty s pásky, abych nemusel bodovat. Bodovačky z Alika jsme se synem zkoušeli, a většinou za chvíli "odešly". Takto je to jednodušší.
Jinak je dobré mít i od LiitoKala ten jejich tester s nabíječkou. Dájí se jím velmi dobře a sandno otestovat hodnoty LiIon, zejména skutečná kapacita, která je podstatná.
A nemíchat starší a nové články a i články s podstatně odlišnými hodnotami po otestování.
Uváděné napětí po nabití kolem 4,0 V svědčí o malém nabití. Uvedené články, na plnou kapcitu, mívají napětí cca 4,15-4,20 V. Uvedené napětí (odhadem) odpovídá nabití tak na cca 60-70 %. A napětí není moc důležité, důležitá je kapacita, které se dá zjistit pozuze testem. Nabít na maximální nalětí a pak vybíjet "známým" proudem (zatížením) a měřit délku vybíjení do doby poklesu na minimální napětí. Toto ale u LiIon vždy za pomoci BMS modulu. Vybití pod min. hodnotu většinou článek zničí, přes maximální rovněž.

Bodovacky z Aliexpressu, ktere se prodavaji jako samostatne desticky, maji vetsinou nejakou zasadni konstrukcni vadu. Staci vymenit par odporu, pridat kondenzator apod, a jedou, jak maji. Na Youtube je spousta videi o tom, jak od sebe rozeznat ruzne verze a jak je upravit, aby fungovaly spolehlive a dlouhodobe.
Navic k tomu potrebujes jeste spravnou baterku, budto slusnej olovenej akumulator, nebo RC LiIon s aspon 150A.

Ja radsi vsadil na jistotu a koupil jsem hotovou svarecku i s baterii. V mem pripade BIFRC DH20. Uz ma za sebou svarenych par set clanku a zatim v pohode. Cenove to je nekde na dvojnasobku tech "holych" svarecek a v mem pripade se to vyplatilo, protoze jsem nemel zadnou vhodnou baterii (a vyndavat z auta pri kazdem svarovani by me teda fakt nebavilo).