Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Montáž okapů

Dobrý den,
můžete mi prosím poradit, ohledně montáže okapů, jsem v tom laik a posuzuji to pouze po estetické stránce?
Soused nad mým bytem dělal přístavbu, původní okapy nemohly být ponechány.
Nástavba má rovnou střechu, okap z této nástavby je veden šikmo do okapu, který je na šikmé střeše (tzn. z jedné střechy trubkou do jiné střechy) a až poté vede trubku do hlavního svislého svodu. Je to normální standardní montáž nebo si to klempíři malinko zlehčili? Vizuelně to vypadá šíleně. Jsme v památkové zóně. děkuji moc

Za mě teda jednoznačně proseknutí té římsy.

Že by to památkáři nepovolili a místo toho povolili tu obludnost, která tam je teď?

Pokud by ten objekt nějak památkáři řešili víc než hozením razítka na papír a to bůh ví jestli k něčemu takovému vůbec došlo, tak tam tu přístavbu vůbec nepovolili!

Nemyslím si,že diskuze jenom ničem,jsem vam všem vděčná za vaše příspěvky i z těch mala informací co máte. Já případně můžu při osobní konfrontaci zas něčím,od vás argumentovat. A proto ještě jednou díky za vas čas.

Nevim, ale vim jak funguji pamatkari v Praze.

Za me je to jednoznacne, porizenou fotodokumentaci predat prislusnemu stavebnimu uradu, s dotazem, jestli je to takto ok. Normalne vysvetlit, ze jses dotcena osoba, stavba sousedi s tvym bytem a chces zjistit, zda bylo postupovano v souladu se zakonem a projektovou dokumentaci.

Neni na tom preci nic spatneho. Bud mu to takto schvalili, pak je to ok nebo ne a dal s nim rizeni povede stavebni urad a je jenom jeho chyba, ze si stavebniky nezkontroloval, aby to udelali poradne.