Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Montáž okapů

Dobrý den,
můžete mi prosím poradit, ohledně montáže okapů, jsem v tom laik a posuzuji to pouze po estetické stránce?
Soused nad mým bytem dělal přístavbu, původní okapy nemohly být ponechány.
Nástavba má rovnou střechu, okap z této nástavby je veden šikmo do okapu, který je na šikmé střeše (tzn. z jedné střechy trubkou do jiné střechy) a až poté vede trubku do hlavního svislého svodu. Je to normální standardní montáž nebo si to klempíři malinko zlehčili? Vizuelně to vypadá šíleně. Jsme v památkové zóně. děkuji moc

Dle kusých informací, co mám od souseda, který si dává záležet na tom, abych měla kusé informace to dělala nějaká společnost Conti (která dělala střechu).
Mám nějaké možnosti, jak docílit změny?
Na vedení BD jsem již foto poslala.
Bohužel soused argumentuje, že "okap je funkční, když pršelo, vodu pobíral".

Děkuji Vám všem za reakce.
Mám ještě jeden, poslední dotaz :-).
Tím že se jedná o stavbu, která vyžadovala schválení stavebním úřadem pro vydání stavebního povolení, tak součástí projektu je návrh "vizualizace", kde má být asi zakreslena podoba vedení okapu do svodu?
Pokud bych se nějak dostala k těmto podkladům (což zatím nevím jak, jestli oslovit BD nebo přímo dotčeného souseda) a tam by byl okap zakreslen jinak, mohla bych žádat o sjednocení podoby s návrhem v projektu?
Naivně si myslím, že když jsme v památkové zone, tak by i estetika měla hrát svou roli.

Pokud se kouknu na přiložené foto tak bych o památkové ochraně tohoto objektu silně pochyboval. Spíš bych řešil zda ten svod a okapy v nynější deštích fungují. Je tam také možnost, že ten svod byl takto dělán úmyslně. Pokud by třeba byl svisle za rohem tak tam např. v zimě může docházet k zamrzání vody jelikož tam nebude svítit slunce, nebo je to pro zpomalení toku vody. Z jednoho snímku a neznalosti místa to nelze takto na dálku posuzovat.

V památkové zóně jsme v Praze 8 v Karlíně. Památkáři nám slusne zatapeli ohledně povolení na okna (žádné plasty,ale pěkně spalety a i s venkovni odkapnici) a na výtah,ktery mame venkovni. Okap je na jižní straně (jedno foto ze spodu ze dvora, druhé z Vítkova, co je hned naproti nam).
Nad balkonem, co je vidět na fotce,tam museli opravit vyváženou zeď,která se vyvalila při bourací pracích na půdě...oprava je jen perlinka s lepidlem.
Fasáda z venkovni strany ,alespoň nad nasim balkonem,tu jeho rekonstrukci, odnesla dost.

A musí být okap v projektové dokumentaci zaznamenán?já jsem si dohledal emaily,kterým nám soused tuto projektovou dokumentaci,asi i schválenou protože má kulaté razítko a tam,na obrázku baráku okap nikde zaznamenán nevidím. Ale možná jen blbě koukám.

Za mě teda jednoznačně proseknutí té římsy.

Že by to památkáři nepovolili a místo toho povolili tu obludnost, která tam je teď?

Pokud by ten objekt nějak památkáři řešili víc než hozením razítka na papír a to bůh ví jestli k něčemu takovému vůbec došlo, tak tam tu přístavbu vůbec nepovolili!

Nemyslím si,že diskuze jenom ničem,jsem vam všem vděčná za vaše příspěvky i z těch mala informací co máte. Já případně můžu při osobní konfrontaci zas něčím,od vás argumentovat. A proto ještě jednou díky za vas čas.

Nevim, ale vim jak funguji pamatkari v Praze.

Za me je to jednoznacne, porizenou fotodokumentaci predat prislusnemu stavebnimu uradu, s dotazem, jestli je to takto ok. Normalne vysvetlit, ze jses dotcena osoba, stavba sousedi s tvym bytem a chces zjistit, zda bylo postupovano v souladu se zakonem a projektovou dokumentaci.

Neni na tom preci nic spatneho. Bud mu to takto schvalili, pak je to ok nebo ne a dal s nim rizeni povede stavebni urad a je jenom jeho chyba, ze si stavebniky nezkontroloval, aby to udelali poradne.