Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Škubnutí motoru při akceleraci

Ahoj / dobrý den,

prosím o radu, kde by mohl být zakopaný pes. Jedná se o vozidlo VW B8 / 110 kW manuál. Všiml jsem si, že když motor vytočím k 3600 ot., pustím plyn, nechám spadnout na cca 3000 ot. a znovu prudce sešlápnu plyn, auto začne akcelerovat ale záhy citelně škubne motor, po škubnutí vše ok a akceleruje dál. Stalo se mi toto i při řazení ze 3 na 4 stupeň. Auto samozřejmě jde do servisu ale i tak bych poprosil někoho znalého o nastínění problému. Vím, že takhle od klávesnice se to asi těžko určuje ale i tak.
Všem děkuji za odpovědi předem.

Jsou zobrazeny jen nové odpovědi. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
Nemohlo by tam (v tom škubanci) naskočit nějaké to turbo nebo jiný posilovač? Ono kdoví jak si řídíc…
gilhad 20.09.2022 21:43
gilhad
Turbo nenaskakuje, to se plynule roztáčí/dotáčí. V tomto případě bys to zaznamenal jako klasický tur…
touchwood 21.09.2022 06:13
touchwood
Sekající se klapka EGR kvůli zakarbonování třeba. Turbo to být může ve smyslu regulace a skoro bych… poslední
Potkan007 21.09.2022 16:14
Potkan007

Nemohlo by tam (v tom škubanci) naskočit nějaké to turbo nebo jiný posilovač?
Ono kdoví jak si řídící jednotka vyhodnotí, že je plyn zcela puštěný (a vlastně tak trochu brzdíš motorem) a pak najednou ten plyn sešlápneš na max a držíš (čili místo brždění naopak zuřivě zrychluješ) ...

Turbo nenaskakuje, to se plynule roztáčí/dotáčí. V tomto případě bys to zaznamenal jako klasický turbolag, prostě motor zpočátku nepotáhne skoro vůbec, ale pak dostane výkonový "kopanec." Škubání je IMHO něco jiného - tam dochází k nějakému jasně ohraničenému přechodovému jevu, což může být třeba uzavírání EGR ventilu, nebo chybně určená mapa motoru, se kterým se jinak jezdí "na důchodce" apod.

Sekající se klapka EGR kvůli zakarbonování třeba.
Turbo to být může ve smyslu regulace a skoro bych tuhle možnost hádal jako dost pravděpodobnou. Pokud špatně reguluje, tak tím prudkým dupnutím překročí horní mez plnícího tlaku, otevře a upustí, v tu chvíli spadne pod požadovaný tlak v sání (tzn. přestane to jet) a nafoukne znova. Bez počítače a projetí dost těžko hádat.

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru