Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Máte někdo zkušenost s výrobcem zimních zahrad Esmero

Chtěl jsem se zeptat, jestli nemá někdo zkušenost s výrobcem zimních zahrad Esmero. Je to slovenská firma, která má pobočky na Moravě (Hodoním, Brno) a v Praze. Udělali mi docela pěkný rozpočet na zimní zahradu, asi nejlepší ze všech nabídek, ale nikde na ně nemohu najít jedinou recenzi. Vzhledem k tomu, že při úhradě zálohy 100% je sleva 10%, rád bych o nich něco věděl.

Admin edtit: Kto je tu 1x moze hned skocit na tento clanok, aby bol v obraze.
https://kutilska.poradna.net/articles/3208433-kauza-esmero-zimne-zahrady-poskodzuje-vlakno-na-poradni-firmu-esmero (fleg)

Řešení:

Abychom dali šanci lidem, kteří by chtěli zahradu dokončit a protože jsme byli jsme osočení paní Blankou Hrabětovou, že jsme způsobili likvidaci firmy Esmero, tak vám na ni níže dávám kontakt.

Paní Blanka, jako jeden z mála spokojených zákazníků v mailové komunikaci psala, že za těch 8 měsíců, co firmu uháněla, aby jí zahradu dokončili má kontakty na vedení firmy a že má know-how, jak se dobrat k dokončení zimní zahrady.
V případě, že nechcete řešit problém s fy Esmero soudní cestou a chcete se pokusit o dokončení, obracejte se prosím přímo na pí Blanku Hrabětovou, e-mail: bhrabetova(at)gmail.com, případně jí pošlete zprávu přes poštu zde v poradně a nechejte na sebe kontakt.

Naopak nám zase můžete dát zpětnou vazbu, jestli byla pravda to, co nám pí Hrabětová v mailech psala a zda vám pomohla.

Také jsem spokojená. To, že jsem se rozhodla investovat do zimní zahrady od společnosti Esmero, se ukázalo jako jedno z nejlepších rozhodnutí v mém životě. Už od prvního setkání bylo zřejmé, že kladou důraz na individualitu a pochopení potřeb zákazníka.

Samotná konstrukce zimní zahrady je nejen esteticky přitažlivá, ale i praktická. Ráno se ráda usadím s šálkem čaje a obdivuji klid a krásu mé zahrady, a to i v chladnějších měsících. Díky kvalitním materiálům a promyšlené konstrukci se v interiéru udržuje příjemná teplota a atmosféra.

Co si opravdu cením, je pocit prostoru a světla, který zimní zahrada přináší do mého domova. Je to ideální místo pro relaxaci, čtení nebo trávení kvalitního času s rodinou.

8 měsíců jsme čekali na zimní zahradu, měla jsem také pochybnosti a hledala recenze na firmu Esmero, abych zjistila jestli něco nehrozí. Proto vyhledávám tyto diskuze. Ale nakonec jsme se dočkali. Zahrada je krásná, kvalitní materiál, 4 mm hliník, krásné čisté detaily ( jsem architektka, neumím psát ve stylu “ lýbi se mi”). Co firmě nepřidá jsou negativní recenze, takže kdo ji pomluvil, může přispět ke krachu firmy a rozloučit se se svými penězi. Nejhorší je, že kdo do jejich koloběhu vstoupí, tak se těžko vystupuje. Odstoupit od smlouvy a vrácení peněz by bylo možná složitější, než dokončení díla.

Co firmě nepřidá jsou negativní recenze, takže kdo ji pomluvil, může přispět ke krachu firmy a rozloučit se se svými penězi

Máš pravdu, negativní recenze žádné firmě neprospivaji. Ale nemyslíš si, že si za ty negativní recenze může firma sama svým chováním?
Pomluva je nepravdivá informace s úmyslem někoho poškodit. Spocitej si, kolik lidí dostalo zahradu včas dle smlouvy, kolik ji dostalo s několikaměsíčním zpožděním a kolik ji nedostalo vůbec. Opravdu jde z jejich strany o "pomluvu"?

JaFi toto mi pride trapnosmiesny pokus marketingoveho oddelenia napisat ludsku recenziu.
Pani architekta pise s pravopisnymi chybami (co by vdak svojmu vzdelaniu naopak nemala), zahradu nakoniec dostala (cize vsetci ostatni maju byt trpezlivi) a negaivne recenzie prispeivaju ku krachu firmy, cize ak nemas zahradu mas drzat hubu a modlit sa, aby firma neskrachovala.
Uz som myslel, ze sa Esmero na to vykasle, ale vidim, ze nas tu skusaju stale oblbnut znovu a znovu, takze premyslam, ze k tomu nieco napisem aj ja.

Pane, jsem důchodkyně, 69 let, nevím co je to viac identit, a hlavně když jste IT odborník, tak se Vás ptám jak chcete abych Vám dokázala, že jsem skutečný zákazník. Chcete mail?? Chcete můj Fb profil ?? Když jste tak chytrý IT tak mě snad dokážete vypátrat. Mě to vůbec nevadí, že si myslíte, že já jsem Esmero, spíš mě udivuje, že řešíte takovéhle vêci kdo je kdo a nezabýváte se tím hlavním problémem této diskuze, což jsou podle mě dodávky firmy Esmero.Já už jsem vysmátá, ale tuším, že někdo může mít problémy, možná bych někomu mohla poradit, ale o to tady není zájem. Já jsem Vás nasrala a basta …. Se musím smát. Sedīm v pokoji a nevěřím .. vím, že lidi v diskuzích jsou zlí a napadají druhé lidi a vlasně není obrany, ale pokud vy jste zákazník firmy Esmero, tak za to jak jste zlý a neprávněně mě napadáte, tak Vám přeji, abyste neměl ani zahradu ani peníze. Jsem vážnê naštvaná, co si takový zapšklý odborník IT dovoluje.Že prej jsem Vás nasrala, že jsem si dovolila napsat; že mám krásnou zahradu, zde je odkaz https://www.firmy.cz/detail/13444437-esmero-cz-s-r-o-praha-ujezd-nad-lesy.html

Hezky jste to napsal, není tam nic co bych nevědéla. 8 měsíců jsem čekala, a pídila se po jakékoliv informaci o firmě Esmero a toto všechno mám již dávno zjištěné. Bála jsem se, že zakázku nedostaneme. Jak se ale ukazuje spolupracovníkem firmy Esmero jste vy, nikoliv já 😁, když na jejich pokyn mažete negativní reakce. Prosím nenapadejte mě, že jsem firmu poškodila, není to pravda. Najednou Vám je jedno kdo jsem, když mě napadáte, že lobuji za Esmero a já to odmítám. NEJSEM PLACENÁ A NAVEDENÁ ESMEREM rozumíte mi. Asi ne, ale já zde už končím, vývoj dalších věcí na rozdíl od Vás znám.

Naše zkušenosti jsou bohužel velice špatné. Firma si vzala většinu ceny při podpisu smlouvy a od te doby je problém . Nejprve se zaměřením , pak s termínem realizace . Dle smlouvy to mělo být v červenci , pak jsme dostali termín v srpnu a ted nám bylo sděleno , ze možná kolem Vánoc . Nikdy bychom neobjednali , vědět co bude následovat . Uvažujeme o odstoupení od smlouvy a žalobě na způsobenou škodu .

Je to firma z Kralovic na severním Plzeňsku zimnizahrady.biz nebo dynal.cz. Mají myslím i pobočku někde ve středních Čechách. Začátkem července vloni první kontakt, během 14-ti dnů nacenění, začátek září platba zálohy, konec listopadu hotovo, ale to jsme trochu zdržovali my, protože jsme neměli hotovou základovku. Ocelová konstrukce 6 x 4 m, dvojskla ze 2,5 strany, střecha silný polykarbonát. Skvělý přístup, hotovo včetně okapů. Dodělávali jsme si pouze podlahy a samozřejmě terénní úpravy. Jediné, co trochu řešíme, je tepelná pohoda. Orientace na jih nám v létě přináší teploty přes 40°C, které chceme příští rok řešit klimatizací. Máme elektrické podlahové topení. V zimě dost velké tepelné ztráty. Když jsme málo topili, rosila se okna, ale to přičítáme vysychání podlahy. Uvidíme, jaká bude zima letos. Samozřejmě by byla lepší trojskla, která máme v domě, ale to bychom asi nedali cenově.

To že sa Vám rosí zahrada je preto, lebo ako píšete " ocelová konstrukce " treba mať konštrukciu s prerušeným tepelným mostom a systémové riešenie....aj keby ste dali 4 sklá, tak sa bude zahrada rosiť, pretože ak nemáte prerušené mosty, tak dochádza k ochladzovaniu konštrukcie z vonka smerom do interiéru a tepelným rozdielom sa vytvára kondenz :)))

Dobrý den, prosím vás můžete, tady napsat každý , kdy jste uhradili zálohu a kdy jste měli mít realizaci? My jsme bohužel objednávali 3/2023 , hned jsme dali zálohu přes 300 tisíc, měli realizovat do konce 8/2023, nyní že konec 10/2023, pak že jaro 2024, už jste někdo řešili s právníky? Nebo podáme trestní oznámení společně pro podvod?, jednoznačně čekají na další platby aby pak řešili starší zakázky. Jaké máte ve smlouvě realizace čas? a možnost odstoupení od smlouvy?

Dobrý den, my zálohu uhradili 03/23, termín slíben na 06/23, pak 08/23 a ted pry 10/23 😫. Ale jedná se ,,jen,, o zasklení terasy. Ale i tak právě přemýšlím o odstoupení. Nebo ozvalo se Vám více lidí na hromadnou žalobu?

U kterého soudu jste žádost podali, prosím? Budu se přidávat. Záloha 230 tis. zaplacena 03/2023, zaměření do měsíce jak slíbili, realizace měla proběhnout 06/2023. Od té doby měsíc co měsíc odsouván termín realizace. Po telefonních urgencích jsem byla vždy ubezpečena, že montážní skupina "už opravdu" má zaplánovaný termín realizace mé zimní zahrady. Firmu jsem navštívila v Hodoníně (08/2023), zdálo se, že ještě fungovala. Opět jsem ale dostala slibené "určíté" termíny, které od té doby ani jednou firma ESMERO CZ, s.r.o. nesplnila.

Domnívám se, že hromadná žaloba je asi jediné řešení. Firma se prvně vymlouvala, že nabrali hodně zakázek a nestíhají. O pár měsíců později byla zase výmluva typu: někteří lidé tu na svých pozicích neměli dělat, dostali firmu do problému. Třetí "zdůvodnění" nesplnění zakázky bylo pozdní dodání komponentů na zimní zahradu. Poslední slíbený termín realizace byl v těchto dnech (po osmi měsícíh od zaplacení 60% zálohy). Nikdo z firmy Esmero sám od sebe nezavolá, urguji je telefonicky sama.

Dobrý den, nepsala jsem kontakt pro nějakou hromadnou žalobu, prý v ČR neexistuje hromadná žaloba,( takhle mi to vysvětlil právník) jenom jsem chtěla vědět někdy na počátku 9/2023 kolik nás v reálu je, napsalo zhruba cca 15 lidi, prosím já to tady neorganizuji, teď je na každém z nás jaký zvolit postup, my jsme šli cestou právníka

My jsme platili zálohu na začátku října 2022 a realizace proběhla na konci července 2023, i když slibovali únor… Když vidím ty reklamy, realizace za 12 týdnů, musím smát a lituji zákazníky. Tato firma dokáže být aktivní, jen když shání zákazníky. Celou dobu se nikdo nehlásil a to jsme je stále uháněli, i když se oháněli zdvořilostními frázemi, byli arogantní a sami se nikdy neozvali a to sami slibovali, že nás budou každých 14 dní informovat o stavu zakázky. Konečná realizace vypadá dobře, se skupinou montážníků ze Slovenska byla spokojenost. S Esmerem bude spokojený jen ten, kterému nevadí rok čekat a doufat že nepřišel o zálohu.

Uz to tu odznelo, peniaze pravdepodobne neuvidis, mala sanca je ist cez trestne oznamenie.
Ja byt na mieste majitela snazim sa uspokojit pohladavky prave tych, co podali TO, kde mi hrozi nepodmienecny trest, aby ho stiahli.
Ale to je moja sedliacka logika, ako uvazuje majitel netusim;o).
Navyse je kludne mozne, ze majitel uz nema dostatocne prostriedky. aby uspokojil pohladavky kohokolvek.

A bacha pri exekucii sa najprv uspokojuju pohladavky statu (poistovne, danovaci a pod) potom velkych veritelov (banky a spol) a mali veritelia (zakaznici) az ked nieco zostane...a to uz zostane malokedy;o).

Otras, nam bolo oznamene ze nedostanem ani vyplatu!!!!
Robil som cely mesiac zadarmo!!!! A najviac ma dostalo, ked mi chceli dat podpisat vypoved dobrovolne, ze odchadzam!!!!
Firma sa tvari ze este funguje, ale chysta v najb.dnoch krach.Taka je pravda.

Dobrý den, ruce pryč od této firmy. Smlouva podepsaná 11/2022, 01/2023 zaměření. Dle smlouvy měla být hotova do 06/2023, máme hotovou zákl. desku, termín pak byl 08/2023, nesplnili, nikdo se neozval, teď je nový termín 11/2023. Zimní zahrada za 700 tis., záloha 60% uhrazena 12/2022 - 400 tis. Snad se dočkáme, ale taky to může skončit špatně a krachem... co vím, vybírají zálohy, z kterých hradí materiál pro dřívější zákazky.

Nekontroluji příchozí lidí, ve své podstatě pokud tam je někdo nastrčený tak taky dobře. Jmenuji se Vlasta Hlavsová a před měsícem jsem začala pátrat po své vysněné zahradě. V červnu Vybrala konta svých dětí a těšila se na krásné zimní období.
A tím začal ten maratón. Nešlo dohledat zákazníky, každý se bál mluvit. Telefony nikdo nebral a tak jsem rozjela akci fb skupiny bez paní Hrabětove. Využila jsem stejné možnosti já pan Černý a dávala pod jeho inzerci svůj příspěvek. Zaměstnance na mazání už asi neměl tak zrušil celou stránku. Toť vše

Od nás vybrali zálohu v květnu 23, všechno to vypadalo profi. Přijeli, zaměřili, působili věrohodně. Chyběl jeden rozměr o který mě dokonce uháněli. Realizace byla v plánu v září 23. Momentálně mi sdělili předběžně termín jaro 24. Přestávám jim věřit. Vypadá to jako účelovka. Radši ruce pryč od týhle firmy Esmero. My budeme doufat, že do tý doby nelehne.

Dobrý den, zkušenost mám velmi špatnou. pouze vybrali zálohu, termín nedodrželi a po odstoupení od smlouvy mi nevrátili ani zálohu. Velmi arogantní po telefonu a v podstatě se nedoberete ani relevantního kontaktu a zodpovědné osoby. Nedoporučuji.

V žádném případě nedoporučuji. Pro zálohu si přijeli hnedka a neudělali nic. Už to řešíme téměř rok, nikdo nezvedá telefony a vypadá to, že 100 tis v háji. Je to obyčejná zlodějna, peníze rychle rychle a pak neudělají nic :-(

Ahojte, bohužiaľ aj ja som naletela firme Esmero, slovenskej pobočke - majiteľ je rovnaký. V auguste sme uhradili zálohu 5000€, montáž mala byt v novembri. Všetko vyzeralo profesionálne, až do minulého týždňa, kedy mi bolo povedane, že montáž sa odkladá na neurčito z dôvodu nepriaznivej finančnej situácii vo firme. Toto samozrejme neakceptujeme a chceme to riešiť súdnou cestou.

Ludi ktori naleteli je omnoho viac. Firma chvilu fungovala, ale aktualne je uz bez penazi. Uctovnicka pre nich uz nerobi od leta tohto roku, chalan co to bol zamerat je uz tiez prec. Peniaze ani zahradu uz pravdepodobne nikto neuvidi. Prestali uz platit aj odvody https://finstat.sk/51124327/dlhy_a_pohladavky . Este pridam link na pana majitela Andrej Černý - https://www.facebook.com/andrej.cerny.9

Abychom dali šanci lidem, kteří by chtěli zahradu dokončit a protože jsme byli jsme osočení paní Blankou Hrabětovou, že jsme způsobili likvidaci firmy Esmero, tak vám na ni níže dávám kontakt.

Paní Blanka, jako jeden z mála spokojených zákazníků v mailové komunikaci psala, že za těch 8 měsíců, co firmu uháněla, aby jí zahradu dokončili má kontakty na vedení firmy a že má know-how, jak se dobrat k dokončení zimní zahrady.
V případě, že nechcete řešit problém s fy Esmero soudní cestou a chcete se pokusit o dokončení, obracejte se prosím přímo na pí Blanku Hrabětovou, e-mail: bhrabetova(at)gmail.com, případně jí pošlete zprávu přes poštu zde v poradně a nechejte na sebe kontakt.

Naopak nám zase můžete dát zpětnou vazbu, jestli byla pravda to, co nám pí Hrabětová v mailech psala a zda vám pomohla.

Pani Blanka nikomu nijako nepomoze. Firma uz realne neexistuje, resp. nema ziadne peniaze za ktore by bola schopna nakupit material a dokoncit zaplatene zakazky. Peniaze sa rozkotulali na "prevadzku" firmy, reklamu(https://www.facebook.com/HKSKALICA1/videos/1296804504419360/) a mozno aj majitel si nieco ulial. Nikto z ludi s ktorymi sme riesili nasu "objednavku" pol roka dozadu uz pre firmu nepracuje(obchodny zastupca, uctovnicka, asistentka, zameriavac). Firma tento rok prakticky fungovala stylom, ze zo zaloh od novych zakaznikov sa znazila zrealizovat stare zakazky, lenze tytmto stylom to ani inak nemohlo dopadnut. Na FB sice stale maju reklamu a snazia sa predstierat, ze funguju, ale tie fotky su vsetko stare realizacie.

Ale ona mi poslala to co tady je ;) stránku Černýho. Já ji kontaktovala i na stránkách Esmero ale tam mi neodpověděla. Jinak na Stavební společnost - jsem se rovnou zeptala jestli jsou Esmero 😂 tak uvidíme - spíš si mě blokbou. Asijsem o svých 210 klacíků přišla no. Jinak volám, píšu, píšu reklamace s odkazem na diskuse a bohužel nic. Snad mám aspoň malou naději v tom že mi obchoďák dál na směnku o první platbě číslo svého občanského průkazu. No ale spíš ne no

Myslel jsem, že tím, že dám pí Blance prostor, aby mohla komunikovat přímo s klienty a pomoct jim na základě jejího tvrzení, že má kontakty na vedení firmy, na dodavatele, že ví, jak se domoci dokončení, tak pomůžu ostatním.

Výsledkem je pouze další osočování, že zdejší poradna způsobila likvidaci fy Esmero a že pan majitel se snažil a snaží plnit dodávky a rád by vše dokončil. Jediná pomoc, kterou pí Blanka poskytuje je FB kontakt na majitele.
Zvláštní je, že příspěvek od copywritera je ze září 2023, takže jsme likvidaci zvládli za necelé 2 měsíce, přitom lidé si stěžují na roční odklady realizací. Zřejmě jsme nejen zabednění ajťáci, jak nás pí Blanka označuje, ale vlastníme i stroj času.

Dobrý den, sledujeme tuto diskuzi delší dobu. Bohužel jsme také mezi timi, co zaplatili skoro 400tis.zálohu a realizace byla odsunuta ze září 2023 na březen 2024. Firma ještě minulý týden komunikovala, že se to snaží dát dohromady. Tento týden to vypadá na úplný konec :-( otázka je, co s tím zmůžeme.

Paní Blanka nebude pomáhat lidem proti firmě, protože je jí zřejmě nějak zavázaná. Asi dostala nějakou slevu nebo se dohodli, že alespoň jí tedy tu zahradu konečně postaví za její kladné recenze všude možně. Tak ta s tím chválením začala už měsíc před stavbou. Viz její komentáře tady z 10.8. a 21.10.

Máme stejný problém. Záloha 350 tisíc,-Kč pryč. Ze všech stran máme doporučení na hromadnou žalobu. Jako jednotlivci neobstojíme. Chtělo by to nějaký společný komunikační kanál, kde se lépe všichni domluvíme. Zatím odepisuji na email a.sklad@seznam.cz a uvidíme co další komenty zde. Ideální varianta by byla facebook skupina a posléze se potkat osobně nebo kdo by nemohl, tak přes videohovor. Každopádně čas běží.

To ste nemuseli robit, pretoze javi volu s vami vec riesit (mozno alibisticky, ale to mu nikto nedokaze) a rovnaka vola by mala byt aj z vasej strany.
Pomoze vam to potom pri pripadnom sudnom spore, ci trestnom oznameni.
Prave fakt, ze ste s nim nemali volu vec riesit vam moze pripadny spor prehrat, alebo bude TO odlozene.

Bohužiaľ týmto p.Černi len naháňa čas. Firmu sa snaží položiť a vyhlásiť bankrot. A, preto momentálne i podniká kroky. Na firmu mu v poslednej dobe chodilo z viacerých firiem sa domáhať svojich pohľadávok a sú to sumy rádovo v 100 000 eur. Momentálne je v situácii kedy ukončuje všetky aktivity. A ak sľubuje, že všetko dokončí tak neviem ako, keď už má vypovedane nájomné zmluvy zo skaldovacích a výrobných priestorov, lebo neplatí, Ako tu písal F leg. P.Černí už v roku 2022 asi niekde v 8-9 mesiaci vedel, že firma je insolvenčná a musel naháňať peniaze. Po Senici sa už vtom období niesli zvesti o tom, ako firma funguje len na zálohách, a preto sú tie zálohy 60-80% a sľub, že ak dáte 90/100% vám bude poskytnutá zľava 10-15% bola len, preto, aby naháňal cash a mohol tým dokončiť zákazky, ktoré meškali viac ako 6 mesiacov. Mimochodom je na predaj Ford mustang ktorý je majetkom CZ firmy

nepochopil si, trestny cin ked umyselne dalej pod klamstvom vybera peniaze.

Trestný čin podvodu je vymedzený v § 221 zákona č. 300/2005 (Trestný zákon) ako úmyselné konanie pri ktorom niekto obohatí seba .... mimochodom tych paragrafov je vela co uz oni porusili. Existuju aj obchodne podmienky a či nie. . A ty co nie si nahodou jeden z nich ked drziz s nimi.?

Bohužel se musím přidat, zaplatili jsme zálohu 180 000Kč, realizace byla přislibena s 1,5 ročním odkladem. Na základě tohoto jsme vypověděli smlouvu, lidé co tam byli již nejsou firma nekomunikuje. Připravuje někdo hromadnou žalobu na tuto firmu? Rád bych se přidal

Pridam svoj laicky nazor.
Zaloba nie je zla, ale aj pri vyhratom sudnom spore zosyanu podvedenym zakaznikom oci pre plac. Firma zanikne, ruci len vyskou svojho splateneho vkladu ( u nas 5000 eur, v CZ pokial viem dokonca 1 CZk!!!), takze v ruke va zostane rozhodnutie sudu a moznost vymahat odskodnenie v obciansko-pravnom spore.
Lepsia moznost je trestne oznamenie, pretoze skody sa tam budu scitavat a pojde o skodu vacsieho rozsahu (odhadujem, ze radovo mil, mozno desiatky mil CZk) zaco su uz uz vacsie palky a nepodmienecne tresty odnatia slobody.
O aky trestny cin by sa malo jednat sa poradte so svojim advokatom, minimalne trestny cin podvodu by sa na to hodil podla mna.

Pokial policia/prokuratura(statni zastupitelstvo) preukazu na sude, ze niekto kompetentny (vacsinou majitel/konatel) vedel o problemoch firmy a napriek tomu umyselne bral dalsie zalohy mohlo by dojst k jeho pravoplatnemu odsudeniu.
A do basy sa ist nikomu nechce, takze by tam mohla byt vola spolupracovat z jeho strany.

V pripade vyhrateho sudneho sporu voci firme sa nic zabavovat nebude.
Musel by nastupit platobny rozkaz a potom exekucia.
Predpokladam, ze v tom case (a mozno uz aj dnes) by firma na seba nemala pisany ziaden majetok.
Siahnut na sukromny majetok majiela/konatela sa nemoze, pretoze ruci len do vysky svojho splateneho vkladu.

Po dnesnej resersi kondicie ceskych Esmero musim este dopisat nasledovne.

Vcera mi volal sam pan majitel a ako parkrat zdoraznil mal potrebu mi zavolat. Preco zrovna mne nevedel uspokojivo vysvetlit, ja na jeho mieste by som volal zakaznikom a nie ludom na forach.
Takze co som sa od neho dozvedel.
Firmu vraj polozil raketovy rast. Firma sa mala pozviechat v lete 2023, ale polozilo ju prave toto vlakno.
Problem ho tak zobral az sa zlozil, je na liekoch, ale pracuje na naprave. Naprava ma vyzerat podla neho tak, ze oslovi kazdeho jedneho klienta pisomne a ludia si zaplatia priamo dodavatelovi materialu, s tym, ze Esmero im zahradu dokonci. Budu sa musiet navyse vzdat zlavy, ktoru uz dostali.
Firma pojde asi do upadku, ale znacku chce zachovat, aby zacal s cistym stitom.
Vyjadrovat u nas na poradni sa nechce, nema na internet cas a navyse mu niekto poradil, aby sa nevyjadroval lebo ludia by mu tu len nadavali.
Snazi sa vsetko napravit a vsetko aj napravi, len to chce cas a trpezlivost.
BlankuH pozna, potvrdil jej reci, ze je to ich zakaznik a ze je to jemne premotivovany jedinec.

Teraz moj nazor, podotykam, ze je to moj pohlad na vec a nemusi byt uplne objektivny.
Rozhovor prebehol slusne, chlapec (mohol by mi byt synom, preto oslovenie chlapec) rozpraval pomerne dlho a suvislo a nedalo sa mu velmi skakat do reci z coho som usudil, ze sa rad pocuva. Neposobil na mna zufalo, ci zronene a o moje dobre mienene rady nestal. Ma svoju predstavu a tej sa chce drzat.
Na otazku ako papierovo uspesnu firmu doviedol ku krachu odpovedal neurcito, pouzil slovne spojenie zabil nas rast, co je nic nehovoriaci pojem. Navyse klamal (za tym si stojim), ze problemy zacali v lete 2023, kedze som videl uctovnictvo ceskej firmy za rok 2022 (vid edit v mojom clanku) a navyse sa ozyvali ludia, ktorym slubili realizaciu uz v roku 2022, takze viem naisto, ze problemy nastali uz v roku 2022.
Hoci mi tvrdil, ze ma priemerne auto a ze na dovolenke bol len v Chorvatsku, ohradil sa voci tomi, ze na ziadnej drahej ako som pisal ja v clanku (nie nepisal, pisal som o fotkach drahych aut, nie drahych dovoleniek), z coho som pochopil, ze mu evidentne moj clanok prekaze a ze v nom moc spekulujem tak vo svetle dnesnych informacii to vyzera, ze moj odhad bol spravny, pretoze ktory normalny clovek si kupi na firmu americky sportiak v plnej vybave? Podla miestnehu uzivatela to vraj nie je jedine auto v jeho flotile, comu by som sa nedivil...zapada to presne do profilu na socialne sieti.
Velmi zvlastne na mna posobilo, ze odmietol zucastnit sa diskusie na poradni, kde som mu ponukol miesto, kedze sa tu evidetne zgrupilo dost jeho klientov. Vraj je to zbytocne, ludia su zli, budu mu tu nadavat a on ich oslovi pisomne kazdeho.
Tu mi zablikala kontrolka, pretoze oslovit niekoho pisomne mi pride ako rada od advokata s tym, ze na sude bude operovat s podacimi listkami z posty a tvrdit, ze prejavil dobru volu riesit s klientami problem. Advokata vidim aj za jeho tvrdenim, ze firma prestala naberat nove zakazky od zverejnenia pripadu na nasej stranke. Tu vidim, ze pan majiel sa poradil s advokatom a zistil, ze naozaj moze ist pripadne az sediet, pretoze ak sa preukaze, ze o zlej financnej situcii vo firme vedel a umyselne bral dalsie objednavky, aj ked vedel, ze ich plnit nebude tak to uz moze byt kvalifikovane aj ko trestny cin.
Nepresvedcivo znie aj jeho plan, ze ludia si zaplatia za material priamo dodavatelovi a on im to potom dostavia s tym, ze pridu o zlavu, co dostali. Ok dajme tomu, ze zaplatim dodavatelovi a ten dovezie material ku mne domov...kto mi postavi zahradu, ked predpokladam, ze dnes uz pre Esmero skoro nikto nepracuje? Navyse tam moze byt hacik, aby nahodou potencionalny klient len nesplacal zbytocne dlhy Esmera u dodavatelov a nakoniec mu zostali len oci pre plac s tym, ze pride o dalsie peniaze.

Zhrniem to.
Pan majitel na mna neposobil ako psychicky zlomeny clovek, nevedel uspokojivo vysvetlit preco firmu priviedol ku krachu, v niektorych tvrdeniach preukazatelne klamal, o inych predpokladam, ze klamal, ale dokaz na to nemam, jeho navrh riesenia vo mne nevzbudzuje doveru. A ak by som mal dat aj na prvy dojem (co ja nerad) tak sa rad pocuva a nerad pocuva druhych...ted minimalne mna nepocuval vobec. O uprimnosti jeho snahy osobne pochybujem o realnosti jeho riesenia tiez.

V kazdom pripade budem rad ak nam date vediet ako sa pripad vyvija a pripadne ak sa firmu nejakym zazrakom podari zachranit a vsetci zakaznici budu mat svoje zahrady nakoniec postavene som ochotny otvorit na to sampanske a pripit si.

Urcite ano, a preto som zalozil pred 18 rokmi tuto poradnu, preto som sem pred rokom naraficil otazku, preto som ju pod pseudonymom BlankaH ozivil, a preto som napisal clanok, kde ukazujem hospodarenie Esmera a jednoznacne neodporucam davam im dalsie peniaze. Je to vsekto jedno velke sprisahanie, ako cely tento svet.
Zakladnu skolu mame dokoncenu?
Btw ja mam presne opacny pocit,, neustale podsuvanie riesenia hromadnouu zalobu (co je sprostost) a a fakt, ze ani po niekolkych vysvetleniach nechapes rozdiel medzi zalobou a TO vo mne navodzuje dojem, ze tu len mlzis vody v prospech Esmera.
Takze sa ukludnime a nevypisujem sprostosti.

Posílám jména zodpovědných... minimálně management, který tuto situaci způsobil, by měl být veřejnosti známý

jednatel spolecnosti - Andrej Černý - https://www.linkedin.com/in/andrej-%C4%8Dern%C3%BD-359218100/, https://www.facebook.com/andrej.cerny.9

Obchodní ředitel SR a CR - Peter Kapsa - https://www.linkedin.com/in/peter-kapsa-39207a128/, https://www.facebook.com/profile.php?id=100010263582859

Obchodní ředitel CR - David Kubacak - https://www.linkedin.com/in/david-kubacak-b28959104/, https://www.facebook.com/david.kubacak.10

Připojuji profily z LinkedIn + FB... samozřejmě si Esmero už ze své profesionalní kariéry smazali. Jediné, co však těmto lidem alespoň částečně znepříjemní jejich další profesní život, je uveřejnění jejich jmen a veřejná potupa.

Článek v novinách na SK SME.sk
Přečtěte si obhajobu pana Černého,
https://artemis.sme.sk/admin/article/show-preview/23292078

Čo tvrdí firma Esmero
Spoločnosť Esmero je v konkurze a tesne pred koncom uzávierky článku sa k problému vyjadril aj majiteľ Andrej Černý.

„V prvom rade vás chcem uistiť, že vzniknutá situácia ma veľmi mrzí,“ hovorí konateľ Esmero.

Konštatuje, že firma po piatich rokoch budovania značky nezvládla rast.„Bohužiaľ, v dôsledku vojny na Ukrajine, nárastu cien energií a ďalších vplyvov nastala prudká zmena zákazníckeho správania, ktorá priniesla skokové zastavenie nových objednávok," konštatuje Andrej Černý.

Tvrdí, že na túto situáciu v Esmero zareagovali prijatím drastických úsporných opatrení, čo zapríčinilo, že neboli schopní plniť načas prijaté objednávky, predlžovali sa dodacie lehoty, čo spustilo lavínu, ktorú už neboli schopní zastaviť.

„Napriek tomu som robil všetko pre to, aby som zabezpečil dokončenie prijatých zákaziek a otvorene som s klientmi o situácii komunikoval. Pre niektorých sme vyjednali, že ich zákazku preberie a dokončí partnerská firma, niektoré sme vedeli dokončiť sami, aj keď s istým oneskorením,“ vysvetľuje.

Dodáva, že klienti neboli ochotní pristúpiť na žiadnu dohodu. Napriek varovaniu, že tým spôsobia stratu kontroly nad situáciu. Výsledkom je, že na spoločnosť bol podaný návrh na konkurz.

„To znamená, že ďalší vývoj už nie je v mojich rukách. Aj keď som sa za vzniknutú situáciu klientom niekoľkokrát ospravedlnil, musím len zopakovať, že ma to nesmierne mrzí,“ reaguje majiteľ firmy Esmero.