Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Světlo nejde vypnout

ahoj vsem,

rad bych se poradil. koupil jsem tohle svetlo: https://www.svetla24.cz/bile-kovove-nastenne-osvetleni-amrei-se-stmivacem.html

svetlo prislo, dal jsem do nej zarovku a ejhle, svetlo nejde zhasnout. jde ztlumit, pak knoflik cvakne, ale zarovka stale tlumene sviti a nejde zhasnout. nez pristoupim k reklamaci, je neco, co s nim mohu zkusit udelat aby fungovalo? nemam se ztlumovacema zkusenosti, tak si rikam, jestli tam muze byt neco, co nevim. jakoze by stacilo nekde povolit/pritahnout nejaky sroubek a ono to bude fungovat, apod. zkratka nejak ho doladit.

diky za vase typy

zkusil jsem i jine zarovky, kazda alespon trochu blika nebo sviti, ale fakt je, ze jeste jsem nezkusil nejakou uplne obycejnou zarovku. jeste sezenu tu. a kdyz jsem mluvil s infolinkou, tak ty mi rovnou posilaji jine svetlo. to otoceni na vidlici nepomohlo. jesti teda muze byt vadny ztlumovac..

S největší pravděpodobností nejde o závadu na svítidle, ani na regulátoru. Nejspíš se jedná o naindukované napětí na kabelech v elektroinstalaci (stává se při souběhu vedení s dalšími kabely, kterými prochází proud). Toto (zanedbatelné) napětí už ovšem dokáže velmi mírně rozsvítit LED. Pokud tedy neplánujete v brzké době novou elektroinstalaci, doporučuji přímo ke svítidlu (případně před regulátor) paralelně připojit kompenzátor LED (kondenzátor). Běžně se prodává právě kvůli tomuto problému.

Ano, světlo možná "jde ztlumit", ale pokud není žárovka stmívatelná, nemusí to fungovat správně.

Stmívatelné LED žárovky mají upravenou elektroniku tak, aby se žárovka dala plynule stmívat. Ale pozor, LED žárovky zpravidla nejsou kompatibilní s klasickými stmívači pro wolframové nebo halogenové žárovky. Proto je potřeba věnovat pozornost také výběru správného stmívače.

https://www.lxf.cz/lze-stmivat-led-zarovku/

Pokud nemáte vypnutý i nulák tak napětí v nuláku když je zapojen přímo stačí Led diody rozsvítit.Nulák je pracovní a malé napětí má.Stalo se mi podobné u LED žárovky v reflektoru s pohybovým čidlem.

Svietidlo a v ňom zabudovaný stmievač je konštruovaný na klasické žiarovky, resp. halogénové žiarovky. Napätie na žiarovke v tomto svietidle sa pohybuje od niekoľkých desiatok V až po 230V, čo zodpovedá nejakej minimálnej svietivosti až po plný jas. LED-ková "žiarovka" má v sebe zabudovaný menič, ktorý má veľmi silný stabilizačný účinok. To minimálne napätie, ktoré ide vo svietidle na žiarovku pri minimálnom jase preto stačí na to, aby LED-ku dosť dobre rozsvietilo. Teda nejde o žiaden zvodový prúd ani indukované napätie v prívode, ale o očakávané chovanie sa LED-ky pripojenej na nevhodný stmievač. Mimochodom, menič zabudovaný v LED žiarovke je pri takýchto napäťových pomeroch preťažený - očakávaj, že LED "žiarovka" dosť skoro odíde. Mal by si teda použiť LED ktorá je stmievateľná a napájať ju z príslušného zdroja. Takže buď tam daj normálnu žiarovku, alebo si kúp inú lampu, v obchode ti iste poradia.