Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Znalec starých záchodů - oprava

Ahoj,

posílám v příloze 4 fotky mého komunistického panelákového záchodu s plovákem.

Problém je v tom, že plovák nezastaví přívod vody, ta dál teče až přeteče přes horní okraj odpadní jímky a teče voda do záchodu.

Rozebral jsem to, přemýšlel jsem nad tím a zjistil jsem, že to nedávám, nemůžu přijít na princip toho záchodu. Je mi jasné, že plovák má zvednout ten malinký špendlík uprostřed na třetí fotce a pak to má nějak zabránit vodě téct, ale nevím jak, zkoušel jsem to, jak jsem mohl, ale vždycky je tam díra a logicky teda voda teče. Nic v záchodě nebylo rozpadlého, nic jsem neztratil, ani nebylo jak. Začal jsem se do toho hrabat, až když to začalo téct. Nevím.

Prosím, dokázal by to někdo rozklíčovat?

---
Jinak prosím, pokud by se to nepovedlo opravit samo doma zadarmo. Co si mám koupit, abych problém vyřešil a stálo to co nejméně peněz? Kdybyste byli tak hodní a podívali se mi tu na to.

---
Ještě předjímám, že někdo řekne, že snad si můžu po 35 letech funkce záchodu koupit nový. Jde o to, že budu svůj byt prodávat přibližně za 4 měsíce a koupelna a záchod potřebují nutně rekonstrukci. Já teď nevím, jestli to nechám na nových majitelích nebo to provedu sám, ale nechci se do ničeho pouštět, dokud byt nevyklidím a to bude nejdřív po novém roce, takže na 2-3 měsíce nechci již do toho záchodu investovat nejlépe nic nebo co nejméně.

Předem moc děkuji za radu.

Řešení:

Prohlédni si důkladně tu horní matici-víčko (obr.3 úplně vlevo bílá) není náhodou prasklá? když ji utáhneš nic bych za to nedal že se z boku po obvodu ukáže prasklina, takhle ji neuvidíš musíš zatlačit proti dnu té matky /nejlépe namontovat

Chlapi super, vyřešeno.

Díky všem a speciální dík ještě také Krysařovi. Vzal jsem na to, po jeho upozornění LED baterku a vážně na horním víčku je mikroprasklina, ta teda způsobuje nefunkčnost té tlakové komory.

Koupím víčko. :-)

Jsou zobrazeny jen nové odpovědi. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
Diky vam vsem a specielni dik Kurtovi za T2442. :-) Chapete tu funkci tohoto systemu? Ja proste ne…
RMX 20.10.2021 12:59
RMX
Nechápu jak to přímo funguje, jen teoreticky. Kdysi dávno, v dřevěných dobách WC, kdy nádržka byla u… poslední
Rce 20.10.2021 23:44
Rce

Diky vam vsem a specielni dik Kurtovi za T2442. :-)

Chapete tu funkci tohoto systemu?

Ja proste ne. Zjevne tam je problem v te gumove membrane 419517, ale proste nedokazu pochopit, ze nadzvednutim te membrany to pusti vodu a kdyz si ta membrana zase sedne, tak to tu vodu utlaci a voda pres ni dal neprojde. Ale vzdyt minimalni tlak vody musi nutne tu membranu vzdy nadzvednout? Opravdu mi je to nepochopitelne.

https://www.zelezarstvi-naradi.cz/produkt/plovakovy-ventil-t-2442-sam-myjava-spodni-napousteci-1-2-552

Nechápu jak to přímo funguje, jen teoreticky. Kdysi dávno, v dřevěných dobách WC, kdy nádržka byla u stropu a zatažením se zvrhla na halvu, byl plovák připevněn na páku a ta zavírala přívod, jak plovák stoupal. Ke konci zdvihu byl už přitékalo malé množství vody a dělalo to dlouho pššššššš, než se to dovřelo (čím víc byl ventil přizavřen, tím pomaleji stoupal plovák). Nynější systémy toto šššššš odstraňují, asi jako mikrospínač ve vypínači omezuje jiskření. Pricip je ten, že voda proudí a když plovák přiskřípne malou dírku (plastový čudlík v membráně), změní se rázem tlakové poměry a membrána se má přitisknout a uzavřít mžikem přívod vody. Praktickému provedení tohoto typu se patrně nedá porozumět.

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru