Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem jak vyměnit termostatickou hlavici topení

Zdravím ve spolek, nebyl by topenář, který by poradil? mám takový ventil na radiátoru s pozustatkem nějaké staré termostatické hlavice a potřeboval bych to přizpůsobit jinačímu typu hlavice, který má převlečnou matici se závitem M30x1,5mm. Nedá se třeba vyšroubovat to mosazné šroubení z ventilu a koupit jinačí, které by mělo ten M30 závit?

Dobrý den,dle mého názoru se nejedná o pozůstatek termostatické hlavice,ale bylo tam jen plastové regulační kolečko ve tvaru válce,nahoře nákres ukazatele,takový výlisek,jako bývá na různých termostatech,rozšiřující se šipčička.Je tam uvnitř závit a otáčením tlačí na tu tyčku co reguluje průtok.Mám totiž stejný problém,stejné kohouty co máte na fotu v duhé polovině domu po rodičích,netopí se tam,potřebuji jen jistit před zámrzem.Koupil jsem nové včetně termostatických hlavic se závitem,který uvádíte a musím to celé vyměnit.Moje výhoda je,že bydlím ve svém,odpustím trošku vodu ze řádu a vyměním.Moje výhoda,že topenařinu a vodařinu dělám spoustu let.Ale nebál bych se toho,kupte ventily,teflonovou pásku,není to nic složitého vyměnit,jen nevím,jestli nejste v paneláku kde je problém to vypustit?:-)

ono na tom ventilu byl ještě tento plastový nástavec (viz foto), který byl na ventilu nacvaknutý, bohužel závit pro hlavici je sice patrně M30, ale určitě není x1,5, stoupání je daleko hrubší, tudíž tam žádná hlavice nejde našroubovat, alespoň já žádnou nenašel. Jsem také v RD a tohle je poslední radiátor, takže by neměl být problém upustit.

Ty plastové kleštiny jsou zbytek termohlavice, to co zůstalo u radiátoru je normální jehlový ventil. Tak hlavice se otočí na maximum, nacvakne kleština a utáhne hlavicí směrem proti hodinovým ručičkám - hlavice dosedne na ventil a zacvakne a drží. Sundavá se opačným postupem. Hlavici natočíme po směru hodinových ručiček, vznikne mezera mezi hlavicí a kleštinami. Silou odcvakneme palcem a ukazovákem plastový kroužek, uvolní se kleštiny a hlavice zůstane v ruce. Hlavice musí být příslušná k ventilu.

Dobrý den,trošku nerozumím řešení které hledáte.Z fotky je vidět,že to je celkem nové,nijak neorezlé,tudíž půjde stávající ventil snadno demontovat.Kupte nový co na něj pasuje ta termostatická hlavice v prvním obchodě s topenařinou a vyměňte,otázka deseti minut.Cenově budete na třetině toho udělátka co je v odkazu a budete to mít origo.:-)