Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zapojení elektriny

Dobrý den. Ve dvou místnostech starého domu je nově zapojena elektřina na tři dráty a přivedena do rozvodné krabičky - venecku. Jinak je celý dům na dva dráty. Lze propojit nulu a zem ve venecku nebo se musí propojovat každá zásuvka zvlášť. Pouze teoreticky dotaz. Dekuji

Jsou zobrazeny jen nové odpovědi. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
Záleží jak je zapojen rozvod od rozvodné skříně. Nouzově to lze připojit, ale dnes musí být obvody p…
Paron 01.08.2021 21:32
Paron
Dobrý den, chtěl jsem se se zeptat. Včera jsem na strop do sadrokartonu pridelaval led světla. Ovšem… nový
David2802 12.08.2021 08:04
David2802
Je to malá pravděpodobnost, že byste trefil právě kabel. Musel by ležet pevně v místě kde máte vrut… nový
Paron 12.08.2021 09:06
Paron
V zásuvkách zapojte 3 vodiče /po novu/, t.j. zem "žl.zel/ na kolíky, Fázi /černý/ vlevo, nulu /modrý… nový
vitovec 02.08.2021 15:57
vitovec
Chalupa je skolaudovaná, elektrikármi zapojená, teda nerieš pospájanie kabeláže v prípade nuláku a z… nový
Nuda 12.08.2021 17:10
Nuda
Ty se přímo vyžíváš v těch hovadinách. Že tě to baví. Nikoho to nezajímá. nový
Paron 12.08.2021 18:34
Paron
jo, jo, už sem se zapsal na kurzy a školení taky v CZ;; https://www.unit.cz/nabidka-vzdelavani/elekt… poslední
Nuda 12.08.2021 19:20
Nuda

Dobrý den, chtěl jsem se se zeptat.
Včera jsem na strop do sadrokartonu pridelaval led světla. Ovšem jsem v bytě kde nevím jak vede elektřina a bojím se, ze bych mohl šroubkem narušit kabel na světlo. Vše svítí a jistič nevyhazuje. Ale slyšel jsem ze muže být kabel lehce narušen a muže způsobit požár. Je tomu tak?
Děkuji za odpověď.

Proč cpeš svůj dotaz do cizího dotazu? :-? (host)

V zásuvkách zapojte 3 vodiče /po novu/, t.j. zem "žl.zel/ na kolíky, Fázi /černý/ vlevo, nulu /modrý/ vpravo. Jako dočasné řešení do dokončení rekonstrukce v tom "věnečku" zapojte fázi /černý/ na přívod fáze z rozvaděče. Nulu/ modrý/ a zem /žl.zel./ spojte a zapojte na přívod PEN / pravděpod. šedý/ z rozvaděče. Oba vodiče z rozvaděče před zásahem prověřte zkoušečkou /Vadas/. Barvy nemusí vždy souhlasit. Po prověření vodičů vypněte jističem v rozvaděči a vypnutý stav ověřte měřením, zapojte a po zapojení ověřte správnost zapojení měřením v zásuvkách.

Chalupa je skolaudovaná, elektrikármi zapojená, teda nerieš pospájanie kabeláže v prípade nuláku a zeme ak nie sú tieto zemniace prípoje priamo v prívode z IS (stĺp v zemi) načisto preseknuté.

Zem by si bol následne nútený k fázi ťahať zo zemniacej dosky zakopaného hromozvodu prepojenej ako bonus na vodovodnú armatúru či ústredného kúrenia. (Ako mukli v komunistických lágroch a väzbách ťahali zo stropnej lampy fázu 220V, umne zvinutú vodivým káblikom vyrobený z obalu Al zubných pást, smerom do ponoráku vyrobený z dvoch žiletiek oddelené medzi sebou sirkami, napojené kostrou k radiátoru ÚK).

Za zlatých komunistov sa ťahali pod omietkami výhradne dva káble do zásuviek z rozvodov a sme tu, zdraví, pri sile, vzdelaní, poslušní, eštébákmi prevychovaní, poctiví, pracovití intelektuáli aj bez amerického, kapitalistického, západného Lega. Stačili nám hračky vyrobené starými rodičmi zo šúpolia - po našom "bábky zo šúpolia", no a tí ešte chudobnejší, boľševikmi, udavačmi okradnutí, sa do sýtosti vyhrali v kúte s dreveným polienkom.

Hustýýý.

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru