Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zapojení elektriny

Dobrý den. Ve dvou místnostech starého domu je nově zapojena elektřina na tři dráty a přivedena do rozvodné krabičky - venecku. Jinak je celý dům na dva dráty. Lze propojit nulu a zem ve venecku nebo se musí propojovat každá zásuvka zvlášť. Pouze teoreticky dotaz. Dekuji

Dobrý den, chtěl jsem se se zeptat.
Včera jsem na strop do sadrokartonu pridelaval led světla. Ovšem jsem v bytě kde nevím jak vede elektřina a bojím se, ze bych mohl šroubkem narušit kabel na světlo. Vše svítí a jistič nevyhazuje. Ale slyšel jsem ze muže být kabel lehce narušen a muže způsobit požár. Je tomu tak?
Děkuji za odpověď.

Proč cpeš svůj dotaz do cizího dotazu? :-? (host)