Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem vozík z hliníku

Dobrý den,
zajímaly bymě názory na nahrazení ocelových jeklů hliníkovými.

Mám vozík za auto domácí výroby s platným techničákem, dlouhý 6,8 m.
Je svařený z jeklů 60x30x2 a 50x30x2.
Za ty roky je už 3 krát natřený ale přesto jsou místa kde jsou jekle prožrané durch. Budu tedy dělat nový a napadlo mě několik variant:
1) klasická ocel a nechat pozinkoivat, problém je že měpozinkují max. 6m , takže bych to musel nějak buď sešrubovat nebo dodatečně svařit a zatřít. váha 167kg

2) Nerez ocel 1.4301 což je zatím můj favorit, proti je snad jen cena a nejsem si jistý pevností ve srovnání s klasickou ocelí váha 155kg

3) Hlinik tam bych dal jekle o síle 3mm aby byl pevnější, cena je někde mezi nerezem a klasikou, a hlavní výhoda je váha, 80kg

Budu rád za každou radu,
Díky Mira

Svařil bych to zase z normálních jeklů. Nevím jak dlouho vydržel nynější ale určitě více jak 30 let. Můžeš ho vystříkat i zevnitř. Jako základní barvu bych použil "Bilak Zn". Je to barva se zinkem a požívá se když někde svařuješ pozink (je dražší ale je kvalitní). Na ní můžeš použít nějakou industrolku. Nevím jak seš vybaven na svařování hliníku a další věc je, že už to bude jiná konstrukce.

Nešaškuj, dnes sú fakt odolné, kvalitné antikorózne nátery, že ťa nimi ošetrená železná joklovina in/out prežije:

základ 2x:
https://farby-kov.heureka.sk/rust-oleum-penetrator-zakladna-farba-na-silnu-koroziu-sedy-750-ml/

po 48 hodinách schnutia základu, ako vrchné ošetrenie nasleduje Alkyton.

Na Alkyton je možné naniesť asfaltový penetrák Alp.

Garantujem v 99,99% "omočenej" vlhkosti, soli, takto ošetrené Fe metaly, čerpadlá, skrutky, liatina, príruby nezoxidujú za desiatky rokov. Tobôž tvoje šasy s korbou "vozejčku".

Dobrý večer,
dikes za názory, ten hliník jsem zavrhnul, také mě pak napadlo jestli by nereagoval se solí.
U té klasické konstrukce si nejsem jistý jestli pomůže to natřít základovkou, ten stávající hnije zevnitř profilu směrem ven. Jak jsem psal vnějšek jsem několikrát brousil a natíral, připadá v úvahu jen když bude pozinkovaný.
potom se s cenou dostanu skoro na cenu nerezi.