Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem vozík z hliníku

Dobrý den,
zajímaly bymě názory na nahrazení ocelových jeklů hliníkovými.

Mám vozík za auto domácí výroby s platným techničákem, dlouhý 6,8 m.
Je svařený z jeklů 60x30x2 a 50x30x2.
Za ty roky je už 3 krát natřený ale přesto jsou místa kde jsou jekle prožrané durch. Budu tedy dělat nový a napadlo mě několik variant:
1) klasická ocel a nechat pozinkoivat, problém je že měpozinkují max. 6m , takže bych to musel nějak buď sešrubovat nebo dodatečně svařit a zatřít. váha 167kg

2) Nerez ocel 1.4301 což je zatím můj favorit, proti je snad jen cena a nejsem si jistý pevností ve srovnání s klasickou ocelí váha 155kg

3) Hlinik tam bych dal jekle o síle 3mm aby byl pevnější, cena je někde mezi nerezem a klasikou, a hlavní výhoda je váha, 80kg

Budu rád za každou radu,
Díky Mira

Dobrý večer,
dikes za názory, ten hliník jsem zavrhnul, také mě pak napadlo jestli by nereagoval se solí.
U té klasické konstrukce si nejsem jistý jestli pomůže to natřít základovkou, ten stávající hnije zevnitř profilu směrem ven. Jak jsem psal vnějšek jsem několikrát brousil a natíral, připadá v úvahu jen když bude pozinkovaný.
potom se s cenou dostanu skoro na cenu nerezi.