Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zahradní chatka - Unese to

Dobrý den, prosím o vaše názory.Unese to zahradní domek 4.7x3.2m v mírném svahu???Trubky 70x4mm zabetonované do patek 200mm a hloubky 800mm.Trubka je taktež napěchovaná betonem a zakončena kotvou. Doplněno 3ks zatloukacich pátek a hranolem. Bude to ještě svázané 9 ks hranolu 80x80mm a na to fošny 30mm .Děkuji

ten svah má tak 45°,ne? Není 80cm málo? Je to jen v hlíně, nebo tam jsou i kameny v tom térénu? Pokud jen hlína, nemůže se stát, že jak zaprší, že ten hlíněný svah ujede i s chatkou? Nejsou někde v okolí sesuvy půdy?

Jestli je ten svah 45°, a patka má do hloubky 80cm, tak jestli mě představivost neklame, tak tu chatku bude proti ujetí dolů držet jen 80cm hlíny kolmých na patku a po stráni je to dle pythagorové věty 113cm. Takže odměř si od patky 113cm směrem dolů po svahu a v tomto místě je hloubka, kde dosahuje patka. Čéče nevím, jestli je to dost. Záleží na hmotnosti chatky a věcí uvnitř. Je tam 21 patek dohromady. Asi bych tam do toho z počátku děcka nepouštěl.... Vedlejší pergola je na betonovém schodu, jestli dobře vidím. Tam je ta hmotnost roznesena mnohem lépe.

v pergole mám vyvýšenou podlahu tak, aby byla zároveń s balkonovkama. Přístřešek má 3x4m. Rozteč trámů pod podlahou je 0.5m a tloušťka smrkových podlahových palubek je 2.5cm. Každý spoj jsem přivrtal vrutem 5x50 s částečným závitem. A podlaha se ani po létech ani trošičku neprohne a nezhupne.