Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem od 1.1.2021 končí bezcelní dovoz z Číny

Dobrý den!
Mám dotaz. Občas jsem si objednával něco z Číny pro své kutilské záměry. Vždy jsem objednával tak, abych se dostal pod 22 eur, abych se vyhnul CLO a DPH. Teď jsem toho objednal více (zase se ale vejdu s každým balíčkem do 22 eur), protože mám rozdělaných pár projektů). Včera jsem se dozvěděl, že od 1.1.2021 končí toto uvolnění a CLO i DPH se bude platit už od minimálni částky. Což by mi ani tak nevadilo, pořád je to levnější jak u nás a hlavně u nás takové "super vymáknuté blbinky" ani nekoupíš.
Jde mi jen o to, jak jsem to teď studoval na netu, tak píšou, že nebude problém, že jak dám plnou moc poště, tak mi to za poplatek 200kč vyřídí. No a to je problém, který se mi vůbec nelíbí. Mám třeba objednané zboží (taková maličká převodovka s elektromotorem na 12V) za 86kč, k tomu mi napočítají CLO+DPH (vem to čert) kdyby 50%, je to aso 130kč a to u nás nikde nekoupím, cena pro mně pořád super, ale jak mi pošta za vyřízení naúčtuje 200kč, tak to už je mazec a já tam mám celkem zatím nedoručených 14 objednávek, to je 2800kč navíc +(DPH a CLO). Jako doufám, že většina mi přijde ještě letos, protože ty nejstarší tam už visí přes měsíc.
Pozdě bycha honit. Jen mi v práci dnes kolegové říkalí, že by se to mělo vztahovat na zboží, které bude mít razítko odesláni po 1.1.2021. Což by mi nevadilo, protože všechny objednávky mám potvrzené, že mi už prodejce odeslal (o posledních dvou mi přišlo potvrzení o odeslání dnes, takže nejzašší datum tam je 22.11.2020), takže i kdyby to prý přišlo v únoru, na mě se ten daňový zákon nebude vztahovat.

Co si o tom myslíte vy, lépe řečeno, máte někdo nějaký oficiální link, kde je to vysvětleno?

děkuji moc

Ta smlouva už asi opravdu existuje. Spíš mi není jasné, jak chce pošta ry termíny zvládnout když dnes mi balíček, který má v Track&trace uvedeno "výstup z vyměňovací pošty" což je podle sdělení pošty okamžik, kdy opustil celnici a vydal se na cestu ke mě, cestuje z Prahy do Pardubic 10, ale někdy i víc než 20 dní... Tedy pokud mám to štěstí a někdo se o něj cestou "nepostará".

Příteli mluvíte na mě naprosto cizí řečí!
Můj dotaz byl. jestli ty změny vstoupí v platnost 1.1.2021okamžitě, ale jak mi dodavatel potvrdí odchod 21.11.2020, tak co bude rozhodné pro uplatnění DPH a CLO. Datum odeslání, nebo datum překročení hranice, nebo mi nechají někde balík hnít a po novém roku mi to napaří i s těmi 200kč poplatku zásilky 3 měsíce staré. Už dnes mi asi rentgenují 2 balíčky, protože zpráva že jsou už v ČR mi přišla asi před 6 týdny a balíček pořád nemám. Tak nevím, pošta, celní úřad, kde to proboha sedí!!!!! No a teď by mi mělo znova přijít zboží dejme tomu za 100kč a oni ti naši celníci si dají na čas a po novém roce mi pošta nadělí poplatek 200kč.
O to mi hlavně jde, že zaplatím CLO a DPH, to mě nijak netrápí, to jsou procenta z nákupu a asi by to mělo být, ale ten skurvený poplatek 200kč za zboží, které má cenu třeba 80kč, a já k tomu budu muset připočítat 200kč to mě sere maximálně

Můžete mi to někdo vyvrátit, protože jsem nasraný jak prase (jak jsem psal výše mám objednávky okolo 100kč a jak mi tam nahodí poplatek 200kč, tak už se cena i ztrojnásobí)

no nic Vivat EU Opravdu ale můj názor je EU - do prdele, volit Okamuru

Přečti si odkaz Kurta na Měšec, tam je solidně popsáno jak to bude vypadat. V každém případě je konec úlev odsunut do 1.7.2021. Asi by se to dalo nalézt na webu Evropské komise. Snad jen s tím rozdílem, že celní deklaraci bude asi řešit přímo Aliexpress nějak hromadně.