Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Digitalna sublera

Mam doma este klasicku, ale predsa len doba pokrocila a preco nemerat digitalne ked sa da.
Zaujali ma ceny, od 2 eur z Ali az p 30-40 v beznych obchodoch...takze otazka...ma niekto doma 2 eurovu subleru z Ali, ci Wishu a naozaj meria aspon ako ak presne?
Alebo si treba priplatit?

Osobně mám z Aliexpressu posuvné měřítko za nějakých 13€. V porovnání s mechanickým mikrometrem Somet se rozchází v setinách milimetru, ale to je i tak přesnost velmi přijatelná. Ve specifikaci je uvedena tolerance 0,05mm a i když se to neuvádí tak je určitě nutné k tomu připočítat 1 digit. Posuvky, které stojí okolo 2€ ovšem mají ve specifikaci přesnost 0,5mm což je o jeden řád horší a opět je potřeba přidat 1 digit, to je dané principem digitálního zobrazení.

Mám dvě, obě 150 cm. Jednu kupovanou nedávno z Aliexpressu za cca 10 doláčů a jednu již déle, přes Aukro, asi za 350,- Kč (asi také od číňana). Ve srovnání s klasikou jde o poměrně velmi přesné měření, i když jsem s mikrometrem neporovnával. U jedné (té z Aukra) mám jediný problém, že když nevyjmu baterii tak se baterka vybíjí. Ta z Alíka je OK. Ty hodně levné moc velkou přesnost nemají, ty nedoporučuji. A za tu cenu kolem 10-12 $ to opravdu stojí za to.;-)

Asi tak používám v práci digiposuvku , ale doma mám mechanickou . A to z jednoduchého duvodu . Protože když to vytáhnete z šuplíku , tak je zrovna vybitá baterka a je to nahov... Tudíž věci co používáte velice příležitostně si rozhodně promyslete , aby jste neměl jen kus železa . Kdo to ale používá často , tak tam se to vyplatí . Ale asi pak je lepší si připlatit (mitutoyo)

Omyl. Co se týká té z Alíka, ta je v pořádku a baterie se sama vypíná a vydrží běžně, při občasném používání, velmi dlouho (já ji snad ještě neměnil a kupoval jsem ji na jaře). A baterie je ta malá LR44. Není problém mít v pouzdře i jednu náhradní. U té druhé ji, po jejím používání, vyjmu baterii a je uložena rovněž v pouzdře u šuplery. Takže, až na to vyjmutí a osazení, rovněž OK.
A co se týká přesnosti, je to daleko rychlejší a přesnější odečítání (zejména když člověk hůře vidí ;-)).

Já vám rozumím. Mě také posuvka vydržela deset let(baterka) . Jenže po té době i ta náhradní baterka se vybije i když v tom není . Ale máte jednoznačně pravdu v tom , že je to krásně čitelné . Tak nějak jak člověk stárne , začne preferovat věci o které se nemusí starat a jsou bezudržbové a když je potřebuje tak fungují.

Šublera za 2€ to bude nanajvýš tak celopastová na meranie od buka do buka. Nikdy som tie plastové neskúšal, ale priznám sa že som sa raz ulakomil na jednu kovovú šubleru za tuším 14€ a nedopadlo to dobre, čo mi číňan poslal bol odpad zo zmetkových dielov, ktoré do seba ani poriadne nezapadali, šublera sa zadrhala, mala špatne opracované plochy, proste katastrofa, podarilo sa mi uhrať aspoň čiastočný refund. Moja oblúbená šublera z ali je celokovová zn. SYNTEK, tohoto predajcu mám už overeného. Cena je prívetivá, originál syntek šublera, každá má aj sériové číslo, na rozdiel od iných je teda celokovová a napájaná väčšou bateriou CR2032, tie prevažne kovo-plastové šublery čo bývajú napájane gombíkovou bateriou LR44 majú pomerne malú výdrž, preto kupujem tieto. Navyše u tých šubler s plastovým krytom častokrát poriadne nedrží plastový kryt batérie a vypadáva, u tej kovovej je kovový kryt zaistený skrutkou. A ešte jedno velké plus tá celokovová šublera má, že kovové sú aj tlačidlá takže sa to ovela lepšie stláča ako tie gumené - z tých ma ide poraziť. Týchto šubler som do firmy nakúpil už asi 15 ks.

Servus bol v minulom storoci bezne pouzivany pozdrav a mimochodm v preklade znamena som tvojim otrokom.
Dnes sa pouziva minimalne, ale za urazlivy sa urcite neberie.
Serus je narecova varianta, aj ked ja som servus nepocul uz dlho, serus vyrazne castejsie.
Mlada generacia ho pravdepodobne uz nepozna.

V překladu (z latiny) servus znamená "sloužím" a ano, byl to pozdrav otroků.
Proto je trochu úsměvný takový pozdrav používat a asi by ho lidi nepoužívali, kdyby znali jeho původ.
Divím se té nářečné variantě, tomu "serus", kdy to evokuje spíš přání sraní, než pozdrav.
Jestli ho znají mladí, to nevím, slyšel jsem to spíš východňárů a těch mýho věku, mladší tady u nás v ČR už moc nejsou, doba pracovní migrace Slováků do Čech pominula.

Ve starsich filmech a literature byl docela obvykly pozdrav "sluzebnicek", zejmena od nize postavenych k vyse postavenym, kdyz se chteli zalichotit, nebo byt zdvorili, zvlaste pote co "neco" udelali a byli za to pochvaleni.
Ale iz od personalu k zakaznikovi, ci mezi sobe rovnymi, kdyz zdravici chtel byt zdvorily - a sichr to byl zdomacnely preklad "servus" - ona ta latina byla soucasti vzdelani a tak pronikala vsude.

Taky treba "vasnosto pane sef" bylo lze zaslechnout casto, dnes se casto taxikar zepta "kam to bude sefe?" a od manualnich delniku (a jim podobnych) clovek zaslechne osloveni "sefiku" taky casto - o tempera o mores - jak jen ten jazyk a mravy upadaji ... :-D

Za dvě Eura na Alíku seženete akorát digitálku z umělé hmoty. Takže o jaké přesnost se asi tak můžeme bavit:-)). Osobně denně používám posuvku za cca 10 Euro z Lidlu jako provozní měřidlo. Na běžné měření ( do 5 setin, nová i do 2 setin ) naprosto postačuje a baterie se nevybíjí. Mám i jiné, podstatně dražší a nevidím zásadní rozdíl. Ty dražší si šetřím a používám pouze jako kontrolní.

S posuvkou z Lídlu jsem měl dobré zkušenosti,používal jsem ji asi 8 let.Měla větší číslice,automaticky se nevypínala.Vloni jsem zakoupil jinou s kterou nejsem spokojen.Po chvíli se posuvka vypne,nepamatuje si však poslední polohu a je třeba ji vždy znova vynulovat.Zřejmě Lídl mění dodavatele a další bych si bez vyzkoušení už nekoupil.