Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Montáž vnitřních parapetů

Zdravím,
chtěl bych se trochu poradit. Budu dávat vnitřní parapety pod okna. Nemáme radiátory. Parapety budou ze smrkového dřeva 3.5cm tlusté(neměly by se kroutit). Vlhkost je doma stabilní +-50%. Okna se kolem rámu rosí jen při tuhých mrazech. Dřevo je vzduchosuché

1.čím dřevo natřít? Přecejen nelze vyloučit, že nějaká ta kapka v tuhých mrazech, nesteče.

2.čím přilepit?(přichytit). Okolí parapetu je takovéto. Vnitřní stěna-fermacel(sádrovláknitá deska). Parozábrana(ta modrá) je přilepená k takové černé poloprodyšné lepící pásce, kterou se zatěsnil spoj mezi rámem okna a dřevěnou konstrukcí domu.Chtěl bych parapety přilepit PUR pěnou. Nebo lepidlem na dřevo D4? Na ten igelit jen tak něco nechytne. Pouze na tu polopropustnou pásku a ten fermacel. Na parapety nikdo stoupat nebude. Možná tak něco odkládat.

3. čím zafixovat parapety, než vytuhne pěna/lepidlo?

Jsou zobrazeny jen nové odpovědi. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
Pokud je podokenní ostění (vnitřní stěna) po celé šíři rovná (pokud ne, tak vyrovnat nějakým pevným,… poslední
George63 06.11.2020 19:17
George63

Pokud je podokenní ostění (vnitřní stěna) po celé šíři rovná (pokud ne, tak vyrovnat nějakým pevným, třeba polyesterovým tmelem). Pak na část parapetu, vsunutou pod rám, tak na ostění nanést tmel Mamut (transparentní). Pak parapet vsunout pod rám okna a osadit a přitlačit na ostění a ze spodu (přitlačením na 5 cm přesah) na rám okna. Ten spolehlivě přilepí parapet jak na ostění tak i na rám okna a u rámu jej i utěsní proti zatékání. Vytlačený tmel nechat vytuhnout (zůstává elastický) a teprve pak odstranit oříznutím. V případě potřeby, pro zpevnění proti svislému tlaku u rámu, možno, pod parapetem, do desky ostění, udělat po cca 30 cm otvory pro vsunutí trubičky od tuby montážní pěny a do zadní části pak vtlačit nízkorozpínavou montážní pěnu. Otvory pak třeba zasádrovat.
Jinak nátěr možno provést jakýmikoliv vodovzdornými nátěry na dřevo, nejlépe zachovávajícími strukturu dřeva (lazurami).

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru