Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Montáž vnitřních parapetů

Zdravím,
chtěl bych se trochu poradit. Budu dávat vnitřní parapety pod okna. Nemáme radiátory. Parapety budou ze smrkového dřeva 3.5cm tlusté(neměly by se kroutit). Vlhkost je doma stabilní +-50%. Okna se kolem rámu rosí jen při tuhých mrazech. Dřevo je vzduchosuché

1.čím dřevo natřít? Přecejen nelze vyloučit, že nějaká ta kapka v tuhých mrazech, nesteče.

2.čím přilepit?(přichytit). Okolí parapetu je takovéto. Vnitřní stěna-fermacel(sádrovláknitá deska). Parozábrana(ta modrá) je přilepená k takové černé poloprodyšné lepící pásce, kterou se zatěsnil spoj mezi rámem okna a dřevěnou konstrukcí domu.Chtěl bych parapety přilepit PUR pěnou. Nebo lepidlem na dřevo D4? Na ten igelit jen tak něco nechytne. Pouze na tu polopropustnou pásku a ten fermacel. Na parapety nikdo stoupat nebude. Možná tak něco odkládat.

3. čím zafixovat parapety, než vytuhne pěna/lepidlo?

Jsou zobrazeny jen nové odpovědi. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
děkuji všem za rady. Nakonec jsem to udělal takto. Dřevo jsem natřel 3x bezbarvým lakem. Mám odzkouš… poslední
patyk 02.08.2021 21:59
patyk

děkuji všem za rady. Nakonec jsem to udělal takto. Dřevo jsem natřel 3x bezbarvým lakem. Mám odzkoušeno, že voda přes ten lak neproteče(voda, která by eventuélně zkondenzovala a stekla na parapet).

Přilepil jsem je PU pěnou. Jednak k té polopropustné černé pásce a jednak na ten igelit a taky z boků parapetů a taky k té 12,5mm tlusté stěně z fermacelu.

Zafixoval jsem to vzpěrami- 2 hranolky proti sobě(jeden nahoru a jeden dolú) a zpevněno truhlářskými svorkami. Zapřel jsem to o horní ostění okna. Nicméně bohatě by stačily klínky píchnout na okraji parapetů proti ostění, pod které se deska zasune.... No, tak jsem si dal trochu více práce s těmi vzpěrami. Příště....

Protože dřevěné parapety nejsou ideálně rovné, tak se vytvořily spáry mezi oknem a dřevem. Ty jsem zatáhl sanit.silikonem, aby tam nezatékala případná kondenzace a jiné nečistoty.

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru