Jaké šroubováky a "páčidlo" na montáž NB
Zdar,
prosím o radu, jakou značku šroubováků na montáž notebooku byste doporučili?
Mám tu nějakou noname sadu šroubováků a všechny se při pokusu o uvolnění fest držícího šroubu ohly, jako by byly z vosku. Tak bych chtěl něco kvalitního a nejlépe takové ty magnetické, na které se vyšroubovaný šroub rovnou přichytí.
Také prosím o info, jak se jmenuje takové to plastové "páčidlo", kterým se zvedá víko notebooku?
Nebo jestli je tohle všechno v nějaké speciální sadě s nějakými dalšími potřebnými nástroji přímo pro montáž NB, tak klidně i to.
Díky moc za radu!
Zjisti si, jakou velikost šroubováku potřebuješ a kup si ho. To není jaderný reaktor, na značce nezáleží, pokud to není čínská nočníková ocel za dvě koruny kus. Třeba český Narex nebo Wiha, když chceš utrácet.
To jsem chtěl vědět, díky!
A jestli chceš magnetické, tak si je nějakým silným magnetem zmagnetizuj. Stačí několikrát magnetem šroubovák "potřít". A jako "páčidlo" používám různě silná trsátka (také se tomu říká plectrum) na kytaru.
Dobrý nápad, dík!
Jinak to páčidlo jsem už našel, někde je dokonce i v komplet sadách se šroubováky i štětečky na čistění, tak asi vezmu rovnou nějakou takovou sadu.
Jo, takovou sadu přidávají číňani běžně k displejům na mobily. Dá se u nich koupit i samostatně za zlomek ceny v Česku, jen musíš zhruba měsíc čekat.
A smirit se s tim, ze je to z blata stejne jako to cim to dela ted. Kdyz uz, tak aspon sadu na jemnou mechaniku z lidlu, narex to neni, ale neco to vydrzi a za ty tri kila to stoji.
jako páčidlo stará kreditka nebo karta třeba IKEA
Tu jsem použil na vytvoření mezery, ale páčit s ní nešlo, drželo to docela fest a ohýbala se. Musel jsem to vypáčit šroubovákem a podle toho kryt nyní vypadá.
Páčidlo je fajn v tom, že dokáže víko páčit nahoru a zároveň i do strany, takže akorát vycvakne ty úchytky, co to tam drží.
Pro magneticky sroubovak se mi velice osvedcily takove ty male neodymove magnety (ono staci jakekoli silne magnety).
Proste ten magnet cvaknu na tu nohu sroubovaku, on se vlastni silou prichyti, noha je razem magneticka az po spicku. Pak ho odcvaknu a noha razem magneticka neni (nebo aspon nijak zvlast a ani maly stroubek nepritahne)
A nemůže to poškodit nějaké elektronické součástky zmagnetizováním? Neodymové magnety jsou strašně silné, i ty miniatirní mohou míst sílu několik KG, což je docela dost na to, že šrouby prochází třeba přímo MB. A i přes šroubovák to může být pořád dost silné, když je magnet přímo na něm. Kdežto magnetický (nebo zmagnetizovaný) šroubovák má magnetickou sílu zanedbatelnou, akorát tak na udržení toho šroubku.
Co myslis, ze by se mohlo stat? Zmagnetovany tranzistor funguje stejne jako nezmagnetovany, protoze kremik na magnetovani tak nejak celkem sere. Pokud tam tim nebudes mavat tak, abys v kratkych kouscich vodicu naindukoval naprosto silene proudy, tak s tim nemas co udelat. Pokud s tim tak mavat budes, tak ti tlakova vlna od nadzvukoveho sroubovaku ty soucastky z te desky driv vytrha, nez by naindukovala dost velky proud.
Jedine bych nedaval ty neodymy dlouhodobe na loziska vetraku a pevne disky (ktere v sobe mimochodem maji velice silne a velke neodymy, ktere jsou na obycejny sroubovak uz dost neprakticke, protoze by desne zavazely)
Tolik teorie. Praxe je, ze to bezne pouzivam jak na NB, tak na pevne pocitace a nic to nikdy neposkodilo. Napriklad jeden takto smontovany pocitac beze 3 roky v kuse (bez vypnuti, uspani, restartu - 24 hodin denne, 7 dni v tydnu), nez vypadnul v cele ulici proud na dost dlouho, pak jsem do nej pridal dalsi pamet (cili zase vrtani se sroubovakem s neodymem) a bezel v kuse dva roky, nez vypadl proud v cele ctvrti. Po dalsich trech letech v kuse zacal haprovat na nahodne restartovat pri vetsi zatezi, tak jsem ho vypnul, zase ty neodymy, rozebral na soucastky, vysypal takovouhle hromadu prachu z vetraku, prepastoval chladice (ktere kvuli tomu museli ven) a uz je to pul roku a furt jede v kuse a neprehriva se ...
I rada jinych pocitacu v mem okoli je na tom podobne, u nekterych NB jsem uz nekolikrat menil promackanou klavesnici a totalne odrovnane baterky (holt maji jen urcity pocet cyklu, nez zacne kapacita rapidne klesat) a jedou vsechny.
Já jen, že na Technetu psali tohle:
Tak mě to trochu zmátlo, ale nevyznám se v tom, psali tam něco i o vlnění, tak asi je rozdíl v tom, jetli to jde z magnetu nebo z jakéhosi vlnění.
Jestli myslis tohle https://www.idnes.cz/technet/pc-mac/sest-skudcu-kteri-zarucene-znici-vas-pocitac.A051107_114116_hardware_psp z roku 2005, tak je to docela sbirka zvastu.
https://cs.wikipedia.org/wiki/Slunce Povrchová teplota 5 780 K (tedy 5506.85°C )
https://cs.wikipedia.org/wiki/%C5%BDelezo Teplota tání 1538 °C (1 811,15 K) Teplota varu 2861 °C (3 134,15 K)
Je rok 2020, tedy "za 15 let". Mas fakt pocit, ze cipy letosnich pocitacu pracuji (jsou schopne pracovat, jsou vubec schopne vyvinout ... ) pri teplote asi dvojnasobne, nez pri ktere se vyparuje zelezo? A obdobne serioznich tvrzeni tam najdes mnohem vic.
(kdyz jsme u toho tepla - ano, odklopena bocnice v mnoha pripadech chlazeni opravdu zlepsi a pozna se to tak, ze pri jejim odklopeni meritelne klesne teplota jak procesoru, tak grafarny )
CRT monitory fungujou tak, ze magneticky vychyluji paprsek tak, aby behal po obrazovce a podle intenzity rozsvecel ruznobarvene body - samozrejme ze obycejny magnet ten paprsek taky trochu vychyli a pak se holt netrefi kam ma. Zmagnetovat kus konstrukce CRT monitoru asi neni stastne reseni. Nacez prejdou k magnetickemu vlneni, ze muze skodit soucastkam. Tak asi ano, pokud das pocitac do mikrovlnky a zapnes ji, tak to dopadne blbe, ale pokud okolo minutu chodis s magnetem, tak se nestane nic, protoze ten magnet nekmita na frekvenci v radu GHz a nerve do toho kilowaty a tudiz to, co indukuje je zanedbatelne ...
To jsou teda blbosti, co tam píší. A to jsem měl Technet za seriózní web.
Koupil jsem nejake cerne Narexy pred par lety, a desny smejd uprimne - velmi zklamalo. Z toho co je bezne dosupne jsou celkem slusne Wera.
Mozem potvrdit, tiez som naletel a raz kupil take cierne Narex Profi a vsetky sa zacali pretacat v rucke.