Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Doporučte benzínový křovinořez

Požadavky: benzínový křovinořez se strunou, kvalitní, s dostatečnou výdrží, robustní konstrukce, ne moc těžký, s úchopem na postroj (ne přes šerpu). Jde o sečení několik hodin v kuse, vysoká a silná tráva (ne keře, stromky, ...); musí to být struna, terén je nerovný jak makroskopicky tak i mikroskopicky.

Rozpočet: není moc velký jen pár tisíc.

Zkušenosti: seču už pěknou řádku let, postupně jsem měl v rukách tři křoviňáky a pořád byl někde problém - ztráta výkonu, samovolný zhášení, neustále v servisu a po čase zase vše nanovo. Ten poslední se mi doslova rozpadl při sečení (jen hlava...), ztratil jsem pružinu a nenašel.

Prosím tedy o vlastní zkušenost a doporučení; předběžně jsem koukal na tenhle: VeGA BC525PRO

Ta ztráta výkonu apod. je dána slabým výkonem křovinořezu. To může být způsobeno i zaneseným vzduchovým filtrem, špatným seřízením směsi v motoru.
Sám mám doma stařičký Oleomac 746. Předtím jsem měl nějaký slabší typ a přesně u něj se projevoval problém s tím, že nezvládnul třeba hodně hustou trávu se svlačcem - musel jsem zpomalit a po kouskách. 746 s tím problém nemá. Prostě jedeš, plyn na půl a je jedno, co sekáš. V servisu za tu spoustu let nebyl, i když by si údržbu asi zasloužil.

Co se týká struny, doporučuji hlavu, která zvládne 3mm strunu. Tu ber hranatou, lepší, ne tu nejlevnější. Ty levné mají problém s tím, že se v hlavě spečou, snadněji se lámou...

Mám podobný terén, nerovný sad ve svahu, na sekačku to není. Teď už jsme se poloviny zbavili, přes tím to bylo přes 2 500m2, sekání na spoustu hodin v kuse, pokud jsem to chtěl posekat za den. Sekal, až když jsem musel - tráva po pás.

Už roky mám Oleo-Mac 440 a nemůžu si ho vynachválit, sahnul bych po nějakém jeho nástupci. Technicky jednoduchá a osvědčené řešení, celkem robustní provedení, cena tak akorát aby si človek netrhal vlasy. Seču s ním 700m2 zahradu a tak 500m po obou stranách cesty. Zatím jediné co jsem nahradil byla ta příšerná plastová hlava na strunu, ta se s časem prošoupala až se rozpadla - nahradil jsem touhle: https://www.mountfield.cz/adapter-load-and-go-extra-life-1krz2116
Vejde se tam asi kilometr struny a nemusí se to kvůli navinování rozdělávat. Za mě dobře investovaných pár stovek, zvlášť pokud máte horší podmínky a struna hodně ubývá.

Pokud je tvá priorita co nejnižší cena, tak je to vždy sázka do loterie. Já mám už třetí křovinořez, první
https://kutilska.poradna.net/questions/2256592-jake-mate-zkusenosti-s-krovinorezem-hecht
druhý z TESCO, tam mi po prvním sekání reklamaci uznali, ten třetí co zatím seká mám od loňska z Kauflandu.
https://kutilska.poradna.net/files/87337-gfkrovin-jpg
Poptával jsem se jednoho známého co je zaměstnaný v qelbu kde prodávají i strojky Fieldmann, vřele mi je nedoporučil, že na ně furt řeší reklamace.
Tak pokud mám zkušenost, koupil bych asi v TESCO, tam problémy s reklamacemi nedělají.
:beer:
Strunová hlava už se mi taky rozpadla, koupil jsem novou a mám ještě tu z křovinořezu co mi neuznali reklamaci, tak ho mám jako zdroj náhradních dílů.

První křovinořez levný Demon nebo tak nějak. Vydržel sezónu - omlela se tyč náhonu.
Druhý už hodně let stále živý Oleo-Mac 440T.
Plastová hlava včas vyztužena ocelí aby se neprošoupala.

Ale na sekání vysoké trávy používám "pilový kotouč"
Strunou sekám zákoutí, kolem plotů a kotoučem zbytek - doporučuji vyzkoušet. Jedu na půl plynu. Broušení provádím jemným dotekem kotouče v otáčkách o jemný beton - třeba zámková dlažba.
Ročně cca 2000 metrů čtverečních.
Koupeno v podzimní slevě 2012 za 7990kc

Před rokem jsem se tu ptal na křoviňák; po konzultaci nejen tady, ale i offline jsem zakoupil Stihl FS 235.

Moje dojmy a zkušenosti: Konečně funkční křoviňák; naprostá spolehlivost, motor drží výkon (neztrácí, nechcípá), do nádrže se vejde dost paliva na 40 minut sečení s motorem naplno (asi by vydržel dýl, ale dolívám po 40 minutách). Říkám mu kombajn, poseče mi vše.