Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Doporučte benzínový křovinořez

Požadavky: benzínový křovinořez se strunou, kvalitní, s dostatečnou výdrží, robustní konstrukce, ne moc těžký, s úchopem na postroj (ne přes šerpu). Jde o sečení několik hodin v kuse, vysoká a silná tráva (ne keře, stromky, ...); musí to být struna, terén je nerovný jak makroskopicky tak i mikroskopicky.

Rozpočet: není moc velký jen pár tisíc.

Zkušenosti: seču už pěknou řádku let, postupně jsem měl v rukách tři křoviňáky a pořád byl někde problém - ztráta výkonu, samovolný zhášení, neustále v servisu a po čase zase vše nanovo. Ten poslední se mi doslova rozpadl při sečení (jen hlava...), ztratil jsem pružinu a nenašel.

Prosím tedy o vlastní zkušenost a doporučení; předběžně jsem koukal na tenhle: VeGA BC525PRO

Pokud je tvá priorita co nejnižší cena, tak je to vždy sázka do loterie. Já mám už třetí křovinořez, první
https://kutilska.poradna.net/questions/2256592-jake-mate-zkusenosti-s-krovinorezem-hecht
druhý z TESCO, tam mi po prvním sekání reklamaci uznali, ten třetí co zatím seká mám od loňska z Kauflandu.
https://kutilska.poradna.net/files/87337-gfkrovin-jpg
Poptával jsem se jednoho známého co je zaměstnaný v qelbu kde prodávají i strojky Fieldmann, vřele mi je nedoporučil, že na ně furt řeší reklamace.
Tak pokud mám zkušenost, koupil bych asi v TESCO, tam problémy s reklamacemi nedělají.
:beer:
Strunová hlava už se mi taky rozpadla, koupil jsem novou a mám ještě tu z křovinořezu co mi neuznali reklamaci, tak ho mám jako zdroj náhradních dílů.

První křovinořez levný Demon nebo tak nějak. Vydržel sezónu - omlela se tyč náhonu.
Druhý už hodně let stále živý Oleo-Mac 440T.
Plastová hlava včas vyztužena ocelí aby se neprošoupala.

Ale na sekání vysoké trávy používám "pilový kotouč"
Strunou sekám zákoutí, kolem plotů a kotoučem zbytek - doporučuji vyzkoušet. Jedu na půl plynu. Broušení provádím jemným dotekem kotouče v otáčkách o jemný beton - třeba zámková dlažba.
Ročně cca 2000 metrů čtverečních.
Koupeno v podzimní slevě 2012 za 7990kc

Před rokem jsem se tu ptal na křoviňák; po konzultaci nejen tady, ale i offline jsem zakoupil Stihl FS 235.

Moje dojmy a zkušenosti: Konečně funkční křoviňák; naprostá spolehlivost, motor drží výkon (neztrácí, nechcípá), do nádrže se vejde dost paliva na 40 minut sečení s motorem naplno (asi by vydržel dýl, ale dolívám po 40 minutách). Říkám mu kombajn, poseče mi vše.