Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Doporučte benzínový křovinořez

Požadavky: benzínový křovinořez se strunou, kvalitní, s dostatečnou výdrží, robustní konstrukce, ne moc těžký, s úchopem na postroj (ne přes šerpu). Jde o sečení několik hodin v kuse, vysoká a silná tráva (ne keře, stromky, ...); musí to být struna, terén je nerovný jak makroskopicky tak i mikroskopicky.

Rozpočet: není moc velký jen pár tisíc.

Zkušenosti: seču už pěknou řádku let, postupně jsem měl v rukách tři křoviňáky a pořád byl někde problém - ztráta výkonu, samovolný zhášení, neustále v servisu a po čase zase vše nanovo. Ten poslední se mi doslova rozpadl při sečení (jen hlava...), ztratil jsem pružinu a nenašel.

Prosím tedy o vlastní zkušenost a doporučení; předběžně jsem koukal na tenhle: VeGA BC525PRO

Před rokem jsem se tu ptal na křoviňák; po konzultaci nejen tady, ale i offline jsem zakoupil Stihl FS 235.

Moje dojmy a zkušenosti: Konečně funkční křoviňák; naprostá spolehlivost, motor drží výkon (neztrácí, nechcípá), do nádrže se vejde dost paliva na 40 minut sečení s motorem naplno (asi by vydržel dýl, ale dolívám po 40 minutách). Říkám mu kombajn, poseče mi vše.