Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Sklenik

Zdravím.
Jsme se se sousedem rozhodli vzájemně si pomoct a postavit koupený skleník.
Soused však chtěl byt rychlejší a být prví u kterého se bude stavět, a koupil si něco takového.
https://skleniky-garden.cz/product/sklenik-tulipan-3/
Je to strašné, cele se to třepe a při větším větru čekám, až to budu mít na zahradě.
Proto bych chtěl poprosit o radu. Má někdo něco kupovaného a je spokojený?
Moje představa je 4,5 x 3 metry. Něco takoveho.
https://www.buildex.cz/cesky-sklenik-growspot-m-35-zaskleni-sklo-4-mm-rozmery-4-5-x-3-0-m

Někde na internetu je k tomu bezvadný pokec. Už je to pár let co jsem to četl a nasmál jsem se jak nikdy. Polikarbonát ti odnese vítr a sklo neunesou ty slabé plíšky z kterých je ta konstrukce. U toho druhého se píše ocel 3 mm. Pokud tak tomu je tak by to mělo být dobré.

Nechci polykarbonát, na mně moc drahý.
Levné polykarbonátové skleníky je mají uchycené perlami a to je to, proč odlétá. Stačí přilepit silikonem.
Je tam psané ocelová masivní konstrukce síly až 3 mm.
Ale to slovíčko až.
Když Tě připojují k internetu, tak také slibují až :-D
Po brouzdaní na internetu mně však tento zaujal nejvic.

https://skleniky.heureka.cz/limes-variant-l4_5/#
profilovaného žárově zinkovaného plechu o síle 1 a 1,5 mm.

Ta cena je šílená. Já jsem dělal skleník v roce 1988, ten jsem zlikvidoval na přání manželky někdy kolem roku 2003 a v roce 2016 jsem stavěl znovu. Původní byl z plechových profilů o síle 2 mm a vydržel by dodnes. Ten v roce 2016 jsem stavěl z oken a balkónových dveří paneláku. Měl jsem možnost si vybrat a jelikož na balkónech dveře a okna netrpí tolik a panelák byl z roku 1987 tak jsem naprosto spokojený. Dveře mám na střeše a na nich ještě polykarbonát (střecha tak má čtyři vrstvy). Boky z oken 140 x 140 cm a na druhé straně mám nad tím ještě úzká okna z WC na ležato. Jelikož jsou všechna okna zdvojená tak mám ve skleníku i docela teplo. Využil jsem dvou sloupů v plotu a vše vsadil do profilu L.

Mám skleník už 20 roku.
Sehnane okna pospojovane vinkly.
Doba jde dopředu a takove hruzy už ze zahrad mizi.
Ono určitě nema 4 mm sklo?
Pozink konstrukci nekoupiš ani ve feroně.
Určitě se to cenově nevyplati a navratnost určitě žadna, ale když to člověka bavi a čerstvá zelenina ze zahra. :-D
Když si spočitam čas,kdybych to vše shaněl a dělal, to raději budu předstirat v prací že pracují a vydělam na to :-D

Až na tie biedne rozmery, to je akurát tak na nejaké kvetinky, ihrať sa, ale nie pre rýchlenú zeleninu pre rodinu prípadne iba pre dvoch dospelých ľudí.

Na ploche 12m2 (ak odpočítam v strede chodníček, tak aj menej) dopestuješ ledva nejaké redkvičky tri krát do huby s maslovým chlebom, zopár cibuliek na zeleno. Aj to chce mať fest vydezinfikovanú, úrodnú pôdu zbavenú patogénov, húb, plesní a škodcov dokonca aj v podobe nenažraných žížal, ktoré ak nemajú dostatok pôdnej potravy v podobe humusu, tak sa nielenže stávajú kanibalmi, ale zožerú aj čerstvo nasadené planty, začnú konzumovať jemnú koreňovú sústavu čím mladé rastliny chradnú, strácajú šťavu, drevnatejú, dokonca požerú aj nadzemné zelené lístky plánt.

Dnes sa bez tvrdej chémie neobídeš (Basamid granulat), no a kupovať sterilnú zeminu s jej výmenou každý štvrtý rok v celom skleníku, sa neoplatí. Tiež preparovať vrchnú pôdu, ako to robia špeciálnymi kombajnmi kapitaľistickí, americkí, protisociaľisticí, dekadentní, buržoázni, zahnívajúci, holandskí západniari, sa bez techniky a hlavne pri nákladoch z dielne komunistickej, eštébáckej lúzy vo V4 za účtované ceny energií s pohonnými hmotami, už vôbec neoplatí ani pre drobného domáceho kutila-záhradníčka v jeho skleníčariume.

Zeleninu, redkvičky, cibuľku zo sadzačky, pažitku, si radšej počkaj na úrodu priamo vysadenú vonku pod holým nebom. No a tých zopár paprík, či rajčín, však táto zelenina už dorastie do konzumnej zrelosti aj v Čechách, ak nie si situovaný s parcelou porád kdesi v Harachove.

Osobne cpem do skleníka (mám dvojsko 12x3m) iba červené, mäsité, hrubostenné kápie (musia sa blanžírovať, mierne obvariť pred sterilizovaním v náleve) na zaváranie na sladkokyslo do pohárov a uhorky, hladké hadovky na šaláty.

Porád som si narobil chute na sterilizované kápie zavarené v sedmičkách v skle s maslovým chlebom. Moja zlatá polovička ich zasterilizuje v olejovom náleve spolu s jednou guľatou feferónkou kvôli šmaku a cibuľou na dne nakrájanou na koleská.

Večer zožeriem celú sedmičku kápie, aj bez chleba.

Osobně s těmito skleníky zkušenosti nemám. Já mám pouze malý skleník, smontovaný z demontovaných zdvojených oken z našeho baráčku, ale pouze jednoduché zasklení (ne tak tepelně zasklený) jako má nerady.:-D
Co se ale týká Tvých odkazů, spíše bych volil ten náš český, s polykarbonátem. Je u něj celkem 10 velmi kladných recenzí. Možná k nim nemáš moc důvěru, ale já osobně na ty recenze většinou dám a zatím jsem se nezklamal. U toho prvního zatím nic.

Mám montovaný skleník ze skleníky.eu , sklo 4mm a za mně spokojenost. Skleníky s polykarbonátem jsou asi teplejší, ale i ten nejlepší a nejlépe namontovaný polykarbonát začne zevnitř zelenat. Sklo umeju, ale na ten zelený hnus se pak musím léta dívat.

Ten limes Variant L4,5 stojí 27 754 Kč a píšou
z profilovaného žárově zinkovaného plechu o síle 1 a 1,5

Úplně nahoře skleník Growspot M 35 24 305 Kč
Ocelová masivní konstrukce síly až 3 mm
tloušťka 1,5 – 3,0 mm
antikorozní ochrana žárové zinkování

@ Nuda - Co se v takovém skleníku pěstuje?
Paprikám se daří i venku.
Pro keříčková rajčata mám je zastřešení, aby na ně nepršelo a sadím jich 40 kusu.
Betonový základ 6 x 2,5 metru a na něm vinkl 4 x 4 cm a do něj do oblouku plykarbonat.
Tam se sadí každé jaro 60 salátu a 30 kadlubu.
Pak se oddělají banty, přišroubují nohy a jdou tam keříčkové rajčata - šejky - 30 kusu.
Takže tento skleník je jen překlenovací období od začátku jara do období, než to začne růst venku.

Skleník je dobrý na rychlení okurek a sadby. Od začátku června už je podle švagrové lepší foliák. Teď má rostliny okurky ve skleníku přes metr, možná sklízí, to nevím. Jedná se o vytápěný skleník a topení platí sadba na prodej. Rajčata na jídlo, papriky a větší sadbu dává do foliáku. Totéž mi řekl i bratranec, proč chceš skleník, kromě okurek v něm nic neděláme.

Já bych uvítal jen malý přístavek u domu, aby se nevytahovala sadba za okny. Dá se tam pak zimovat mochyně, muškáty, lilie a pod.