Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Sklenik

Zdravím.
Jsme se se sousedem rozhodli vzájemně si pomoct a postavit koupený skleník.
Soused však chtěl byt rychlejší a být prví u kterého se bude stavět, a koupil si něco takového.
https://skleniky-garden.cz/product/sklenik-tulipan-3/
Je to strašné, cele se to třepe a při větším větru čekám, až to budu mít na zahradě.
Proto bych chtěl poprosit o radu. Má někdo něco kupovaného a je spokojený?
Moje představa je 4,5 x 3 metry. Něco takoveho.
https://www.buildex.cz/cesky-sklenik-growspot-m-35-zaskleni-sklo-4-mm-rozmery-4-5-x-3-0-m

Ten limes Variant L4,5 stojí 27 754 Kč a píšou
z profilovaného žárově zinkovaného plechu o síle 1 a 1,5

Úplně nahoře skleník Growspot M 35 24 305 Kč
Ocelová masivní konstrukce síly až 3 mm
tloušťka 1,5 – 3,0 mm
antikorozní ochrana žárové zinkování

@ Nuda - Co se v takovém skleníku pěstuje?
Paprikám se daří i venku.
Pro keříčková rajčata mám je zastřešení, aby na ně nepršelo a sadím jich 40 kusu.
Betonový základ 6 x 2,5 metru a na něm vinkl 4 x 4 cm a do něj do oblouku plykarbonat.
Tam se sadí každé jaro 60 salátu a 30 kadlubu.
Pak se oddělají banty, přišroubují nohy a jdou tam keříčkové rajčata - šejky - 30 kusu.
Takže tento skleník je jen překlenovací období od začátku jara do období, než to začne růst venku.

Skleník je dobrý na rychlení okurek a sadby. Od začátku června už je podle švagrové lepší foliák. Teď má rostliny okurky ve skleníku přes metr, možná sklízí, to nevím. Jedná se o vytápěný skleník a topení platí sadba na prodej. Rajčata na jídlo, papriky a větší sadbu dává do foliáku. Totéž mi řekl i bratranec, proč chceš skleník, kromě okurek v něm nic neděláme.

Já bych uvítal jen malý přístavek u domu, aby se nevytahovala sadba za okny. Dá se tam pak zimovat mochyně, muškáty, lilie a pod.