Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Sklenik

Zdravím.
Jsme se se sousedem rozhodli vzájemně si pomoct a postavit koupený skleník.
Soused však chtěl byt rychlejší a být prví u kterého se bude stavět, a koupil si něco takového.
https://skleniky-garden.cz/product/sklenik-tulipan-3/
Je to strašné, cele se to třepe a při větším větru čekám, až to budu mít na zahradě.
Proto bych chtěl poprosit o radu. Má někdo něco kupovaného a je spokojený?
Moje představa je 4,5 x 3 metry. Něco takoveho.
https://www.buildex.cz/cesky-sklenik-growspot-m-35-zaskleni-sklo-4-mm-rozmery-4-5-x-3-0-m

Někde na internetu je k tomu bezvadný pokec. Už je to pár let co jsem to četl a nasmál jsem se jak nikdy. Polikarbonát ti odnese vítr a sklo neunesou ty slabé plíšky z kterých je ta konstrukce. U toho druhého se píše ocel 3 mm. Pokud tak tomu je tak by to mělo být dobré.

Nechci polykarbonát, na mně moc drahý.
Levné polykarbonátové skleníky je mají uchycené perlami a to je to, proč odlétá. Stačí přilepit silikonem.
Je tam psané ocelová masivní konstrukce síly až 3 mm.
Ale to slovíčko až.
Když Tě připojují k internetu, tak také slibují až :-D
Po brouzdaní na internetu mně však tento zaujal nejvic.

https://skleniky.heureka.cz/limes-variant-l4_5/#
profilovaného žárově zinkovaného plechu o síle 1 a 1,5 mm.

Ta cena je šílená. Já jsem dělal skleník v roce 1988, ten jsem zlikvidoval na přání manželky někdy kolem roku 2003 a v roce 2016 jsem stavěl znovu. Původní byl z plechových profilů o síle 2 mm a vydržel by dodnes. Ten v roce 2016 jsem stavěl z oken a balkónových dveří paneláku. Měl jsem možnost si vybrat a jelikož na balkónech dveře a okna netrpí tolik a panelák byl z roku 1987 tak jsem naprosto spokojený. Dveře mám na střeše a na nich ještě polykarbonát (střecha tak má čtyři vrstvy). Boky z oken 140 x 140 cm a na druhé straně mám nad tím ještě úzká okna z WC na ležato. Jelikož jsou všechna okna zdvojená tak mám ve skleníku i docela teplo. Využil jsem dvou sloupů v plotu a vše vsadil do profilu L.

Mám skleník už 20 roku.
Sehnane okna pospojovane vinkly.
Doba jde dopředu a takove hruzy už ze zahrad mizi.
Ono určitě nema 4 mm sklo?
Pozink konstrukci nekoupiš ani ve feroně.
Určitě se to cenově nevyplati a navratnost určitě žadna, ale když to člověka bavi a čerstvá zelenina ze zahra. :-D
Když si spočitam čas,kdybych to vše shaněl a dělal, to raději budu předstirat v prací že pracují a vydělam na to :-D

Osobně s těmito skleníky zkušenosti nemám. Já mám pouze malý skleník, smontovaný z demontovaných zdvojených oken z našeho baráčku, ale pouze jednoduché zasklení (ne tak tepelně zasklený) jako má nerady.:-D
Co se ale týká Tvých odkazů, spíše bych volil ten náš český, s polykarbonátem. Je u něj celkem 10 velmi kladných recenzí. Možná k nim nemáš moc důvěru, ale já osobně na ty recenze většinou dám a zatím jsem se nezklamal. U toho prvního zatím nic.

Mám montovaný skleník ze skleníky.eu , sklo 4mm a za mně spokojenost. Skleníky s polykarbonátem jsou asi teplejší, ale i ten nejlepší a nejlépe namontovaný polykarbonát začne zevnitř zelenat. Sklo umeju, ale na ten zelený hnus se pak musím léta dívat.

Ten limes Variant L4,5 stojí 27 754 Kč a píšou
z profilovaného žárově zinkovaného plechu o síle 1 a 1,5

Úplně nahoře skleník Growspot M 35 24 305 Kč
Ocelová masivní konstrukce síly až 3 mm
tloušťka 1,5 – 3,0 mm
antikorozní ochrana žárové zinkování

@ Nuda - Co se v takovém skleníku pěstuje?
Paprikám se daří i venku.
Pro keříčková rajčata mám je zastřešení, aby na ně nepršelo a sadím jich 40 kusu.
Betonový základ 6 x 2,5 metru a na něm vinkl 4 x 4 cm a do něj do oblouku plykarbonat.
Tam se sadí každé jaro 60 salátu a 30 kadlubu.
Pak se oddělají banty, přišroubují nohy a jdou tam keříčkové rajčata - šejky - 30 kusu.
Takže tento skleník je jen překlenovací období od začátku jara do období, než to začne růst venku.

Skleník je dobrý na rychlení okurek a sadby. Od začátku června už je podle švagrové lepší foliák. Teď má rostliny okurky ve skleníku přes metr, možná sklízí, to nevím. Jedná se o vytápěný skleník a topení platí sadba na prodej. Rajčata na jídlo, papriky a větší sadbu dává do foliáku. Totéž mi řekl i bratranec, proč chceš skleník, kromě okurek v něm nic neděláme.

Já bych uvítal jen malý přístavek u domu, aby se nevytahovala sadba za okny. Dá se tam pak zimovat mochyně, muškáty, lilie a pod.