Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno co je myšleno jako bezkártačkový motor

Dobrý den!
Chci si udělat v té Coronavirové situaci radost a koupit nové aku nářadí. Mám velice dobrou zkušenost s firmou Parkside (LIDL). Prošel jsem jejich nabídku a zaujala mě (asi jejich profi řada) "Performace". Píšou tam, že motory jsou bezkartáčkové, čimž prý vydrží až 10x víc. Tomu bych i věřil, protože komutátorový motor lze oproti asynchronnímu motoru zničit jedna/dvě, ale nechápu, co to můžou být za motory. Jsem vyučený elektrikář (i když od vyučení pracuji trošku v jiném oboru), ale co si pamatuji, tak komutátorový motor měl tu výhodu, že byl při stejném poměru výkonu a váhy X-krát výkonnější něž asynchronní. Psal jsem na LIDL, poslali mi odkaz na telefon, ale tam na mně mluvili pouze německy a anglicky, takže nevím. Fyzicky jsem to nářadí nikdy neviděl (zatím je jen na e-shopu). Láka mě to, že třeba klasická aku vrtačka Parkside má sílu 35 nM, kdežto ta samá ale řady Performace má 40nM. Negatívum je to, že řada Performace je asi o 10% dražší a to je na rozdíl ke klasické řadě bez akumulátoru, takže když k tomu připočtu akumulátor, tak asi o 50% víc.
O tu cenu mi ale opravdu nejde, v mém věku už peníze moc nepotřebuji a dávám přednost kvalitě. Proto se ptám, máte někdo něco z toho LIDLU v řadě Performace, nebo víte něco o těch bezuhlíkových motorech, které by tam mohly být?

děkuji moc za rady
Zmena predmetu, pôvodne: co je myšleno jako bezkátačkový motor (fleg)

Aku lze repasovat svépomoci. Do parkside z Lidlu jsem už vyměnil baterie za tyto 3.00x Baterie Sony 18650 VTC4 30A (2100mAh), 297,00 Kč. Oproti 1300mAh mám 2100 a nabíjím to tou samou nabíječkou. Výdrž je opravdu znát. Mám tu vrtačku už od ledna 2013. Nedám na ní dopustit. Za ty prachy(1000kč) udělala tolik věcí, že to snad není ani možné. Spínač se dá taky rozebrat a vyměnit tranzistor pro regulaci chodu otáček.

Moc se to nedoporučuje, bateriím to nedělá dobře. Kromě toho je to i nebezpečné, známý občas vypráví o spolužákovi - modeláři, kterému při takové akci vystřelila baterie oko.
Pro tento účel jedině baterie opatřené pájecími pásky. S pájením "normálních" bych byl opatrný.