Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem vyber elektro spotrebicu

Zdravim rad bych vas pozadal jestli by mi nekdo pomohl poskladat a poradit s vyberem velkych spotrebicu (mensi si vyberu sam ve velkych se ztracim a jde o elektrickou sklokeramickou troubu se sporakem,pracku s prednim plnenim alespon 7kg a lednici s mrazakem vse pro 2 mlade lidi 25let) a chtel bych se zeptat kolik to mesicne muze (cca) stat provoz vsech techto spotrebicu? je rozumne vybirat hlavne podle "a++,a+++ - u sporaku pouze a" ? cenovy strop 20/25 tisic kc je spousty vyrobcu a spousty znacek moc dekuji za vas cas

loading...

Však vstavaný komplet zapracovaný do linky šporhelt, tj. kvalitná sklokeramika + rúra stojí viac, ako 25-tis.Kč. A to nie je v započítaní s indukciou, alebo kombinovaná indukcia+infra.

Solitér, úzky 55cm komplet šporák so slokeramikou štvorplatničkou a dole s rúrou by vyšiel na desať tácov. Kde je do sumy práčka s nejakým Beko xindlom so samo rozmrazovaním a odparovaním vody, no neviem, neviem.

Hľadaj na heureka cz.

Len ťa upozorňujem na kurvítka v prípade šporheltov, tam sú velice poddimenzované otočné vypínače, spínacie kontakty sú uložené v chabom plaste, ktorý sa teplom pri pečení na 250°C rozsype, roztiahne do tej miery, že kontakty začnú preskakovať. Musíš hodne študovať aj zahraničné recenzie na tieto šunty. Však ich kotia nové a nové každým tretím mesiacom, rodia sa nám nové, krajšie edície a verzie, ako huby po daždi. Smer šrotovisko.

Na tři velký spotřebiče máš malý rozpočet. Jen lednička a pračka jsou každá po desítce.
Sporák chceš vestavěný, nebo samostatně stojící? Jestli chceš levnější provoz, zvaž indukci, než sklokeramiku.

Pračku mám už druhou AEG, ta první vyprala 2 malý děcka (tj. v průměru jedna dávka denně). Pokud jste sami dva a budete prát poměrně málo, tak by vám mohla stačit levnější pračka. Ta úspora vody je diskutabilní, málo vody může znamenat hůř propláchnutý prádlo. Navíc spořením vody se chlubí snad všichni výrobci. Zaměřil bych se spíš na to, jakou požadujete od pračky životnost, ty levnější (Beko za 6 tisíc) určitě nebudou pro rodinu s děckama, ty vydrží pár let a jdou pryč.
U chladničky se zaměřte na velikost mrazáku, některý ho mají poměrně malej a při větším nákupu (mámo, mrkej kuřata za 50 Kč/kilo, berem co unesem!) zjistíte, že to nemáte kam nacpat. Určitě berte samoodmrazovací model, námraza v mrazáku zvyšuje spotřebu, tam se investice vrátí v ušetřené elektrice (brácha koupil novou ledničku a pak čučel, kolik za rok ušetřil na elektrice).

se sporakem uvidim jestli si nekoupim varic stejne moc ani nepecu a ten byt i vybaveni neni na stalo 5let max a kdo vi jestli za tech 5 let nebudu kupovat nove spotrebice protoze nekde nejake lozisko/modul/cokoliv odejde po zaruce nedivil bych se... :-D

...vse pro 2 mlade lidi 25let..

Možná by nebylo od věci dát sem nějaký náčrtek, kde a jak ty spotřebiče chceš instalovat. Pokud nemáš důvod, proč chceš tu pračku s předním plněním (zabudovat do kuchyňské linky?), já bych spíš preferoval horní plnění, občas se hodí, že pračka se může zastavit, aby se tam ještě nějaké prádlo přihodilo. A co mám zkušenost, menší objem (my teď máme do 6kg) v převážné většině - nebo spíš vždy - stačí. lednice v rozumné míře raději větší a než mrazák, raději mraznička.
Kdysi jsem měl problém s ledničkou - chtěl jsem ji umístit do skříňky pro lednici, lednice byla široká 60cm a skříňka taky, ale ve skřínce byly ještě boční stěny co použitelnou šířku pro lednici zmenšily. A výška byla taky poněkud menší, skříňku jsem musel trochu upravit. Lednice co se dají koupit teď už s tím počítají, ale dvakrát měř...

[89693-lednice-jpg]

Tak pro me osobne predni plneni lepsi (mam zkusenost i s hornim plnenim) a ze tam nic neprihodim? normalne rozumne 2x 3x MAX do tydne pereme a prat budeme a kdyz bude neco akutniho v kybliku v ruce si premachnu a nebo pri nejhorsim to hodim do pracky na rychly program no :-) jen co tak si budu muset hlidat sirku pracku nevim kdo to tam tak genialne postavil (garsonka s kuchyni kuchynska linka a tam 2 pricky jedna oddeluje linku druha chodbu)

Tak nakonec to bude jen lednice a pracka sporak bude el. litinovy (od pronajimatele) mohla by byt tato lednice? https://www.alfa.cz/product.php?eid=1051600000000003YC0&utm_source=heureka&utm_medium=srovnavac
mi osobne se libi a pracka? nevim,nevim jestli i susicka spis jsem premyslel o pracce se susickou (funkce) 2 spotrebice by bylo prilis musely by byt na sobe jinak jsem si vybral (bez susicky)

https://www.alfa.cz/product.php?eid=105150DYQDZYDZB43H7

https://www.alfa.cz/product.php?eid=1051600000000003KZR&utm_source=heureka&utm_medium=srovnavac
LEDNICE NESMI BYT SIRSI (60CM) KVULI HLOUPOSTI STAVITELU
2 genialne postavene pricky a bourat a zapravovat se mi to nechce (je tam nove lino)

Pračka za 14 litrů mi přijde už trochu moc pro dva lidi, slušný AEG máte za desítku. Opravdu to musí být na 8 kg prádla?

U chladničky bych hledal něco beznámrazovýho a možná i lepší energetickou třídu, než A+. Chladnička je velký žrout elektriky a je ve službě 365 dní v roce.
Ušetřený prachy z pračky přelejte do lepší ledničky.

Vždy je to trochu "sázka do loterie". Osobně nejsem zastáncem nákupu t.zv. "značkových". Už i dnes je jich většina stejně vyráběna v made in PRC (Čína). A jsou většinou předražené.
Takže za mne. Vzhledem k provozním nákladům volit třídu A+++, zejména u kombinované lednice, mrazáku a pračky a sušičky. Sporáky indukční mají určité výhody, ovšem i nevýhody (specifika nádob). A zaměřit se, pokud možno, na spotřebiče s prodlouženou záruční dobou. Ovšem ne zase za zvýšenou úplatu, ale mající ji v základní ceně.
A pokud nakupujete na e-shopech, má to zase výhodu, že do 14 dní můžete vrátit zakoupené zboží i bez udání důvodů. Což u kaměňáků nejde.
Ale zase nevýhoda přímé reklamovatelnosti.
Takže třeba koupit na e-shopu, ale který má i u vás "kemenou" prodejnu, kde je možno reklamovat i přímo. Jsou i takové, záleží odkud jste.
Jinak přeji "šťastnou ruku".:puff:

No mate pravdu a ne ze ne nekouknul by jste se na spotrebice ? nejradsi bych a+++ lednici susicku i pracku ale penize..... :-D jinak jsem 10km od ostravy a jen technicky dotaz kdybych chtel do 2 tydnu od zakoupeni vratit pracku kdo by hradil dopravu a jak by se to dalo zaridit? diky :-)
https://www.mall.cz/volne-stojici-lednicky/amica-vc-1802-afx?utm_source=heureka.cz&utm_medium=cse&utm_campaign=EA&utm_content=volne-stojici-lednicky&utm_term=1213775

https://www.alfa.cz/product.php?eid=1051600000000003KZR&utm_source=heureka&utm_medium=srovnavac

Můj názor, ale neber jej jako jednoznačný a jediný správný. Další rádci mohou mít jiné.
Co se týká té kombinované lednice v A++, u té bych volil opravdu, vzhledem ke stálému provozu, spíše třídu A+++. Ale ta je minimálně o cca 4-5 tisíc dražší. A u té pračky zase bude záležet, jak často bude práno. U té by možná ta třída A++ stačila a byla by i určitě, zase o těch 4-5 tisíc, levnější. To tedy vše bez ohledu na výrobce.
Pro příklad, naše tyto spotřebiče.
Co se týče kombinované lednice, tu máme, obdobné velikosti a provedení, Candy A+++, cca 4 roky, za cenu 12 tisíc. Spotřeba opravdu malá (měřeno).
Co se týče té pračky, my už máme dlouhá léta třeba Idensit, některými uživateli zavrhovanou značku, ale u nás je poměrně v provozu často a za cca min. 15 let, pouze 1 x výměna manžety a uhlíků v motoru. A dá se koupit i za cenu do cca 6 tisíc. V jaké třídě je tato nevím, ale bude to tak max. A++.
Co se týče dopravy, v případě vrácení výrobku do 14-ti dní bez udání důvodů, zakoupeného na e-shopu a vezeného do prodejny spojené s tímto e-shopem, toto je na náklady zákazníka. Nejde o reklamaci. U reklamací, v případě poruchy, je to jinak.