Domácí výroba dezinfekce proti COVID-19
Světová zdravotnická organizace (WHO) a zveřejnila návod na výrobu dezinfekce proti koronaviru. Složení dezifekce je 96% líh , 3% peroxyd vodíku, 98% glycerol a převařená voda. Vzhledem k tomu že 3% peroxyd vodfíku mnohé lékárny nemají, chtěl bych se zeptat jestli je možno použít 9%ní nebo 12% a jak to naředit?
Ředí se to podle procent,řeknu desetiletému vnukovi,on vám to za chvíli hodí do emailu.
Po pravdě ani já nechápu. Tyhle chemikálie se ředí objemově nebo hmotnostně?
Máš 9% roztok, přidáš 1 díl roztoku, 2 díly vody a máš 3% roztok
Neodpověděl jsi.
Správný poměr je na 1 deci roztoku přidat 2 deci destilky, anebo k 1 dkg roztoku přidat 2 dkg destilky? Ty roztoky mají různou hustotu!
V tehle koncentracich a beznych odmernych metodach dosazitelnych doma je to jedno, H2O2 ma sice vyssi hustotu nez voda, ale je to jedno, je ho tam malo a v maly koncetraci.
Spravne by melo byt dano, jde-li o procenta hmotnostni nebo objemova, coz nevime.
RNA virus vezme ten lih sam o sobe, peroxid je tam hlavne kvuli bakteriim a kdyz tam vubec nebude, tak to na COVID-19 bude taky fungovat, akorat to neni univerzalni dezinfekce, treba TBC to prezije.
Peroxid se nemusí ředit, upraví se poměr surovin, který jsi neuvedl.
Složení dezinfekce dle návodu WHO:
1) 833 ml alkoholu (nebo 752 ml isopropylalkoholu)
2) 42 ml peroxidu vodíku
3) 15 ml glycerolu
4) doplnit do 1 litru převařenou vodou
Tak tam toho peroxidu naleju zhruba třetinu, když je třikrát koncentrovanější. Tohle není žádná věda, na poměru moc nezáleží.
Však v drogiške kup 35% technický H2O2, nalej do záhradného postrekovača a aplikuj po celej domácnosti, aspoň si vybieliš koberce, odevy, omietky s nátermi.
Na ksicht si doma uši podľa vzoru ceľebrít nejakú rúšku s dobovým krojom, prišitými náramkovými hodinkami a plisovanými sukničkami pod noštekom a tiež pod bradou našité na rúške. Nejaké brúsené brilianty v cene 200.-Kč od Swarovsky by tiež bodli, nech vypadá človek sľušne a poctivo.
Marginálne:
RNA vírusy tohoto typu nemá zmapovaná ľudská DNA počas státisíc rokov vývoja, teda potrvá generácie než sa posilní imunita každého jednotlivca na Zemi, ktorý sa časom chce či nechce nakazí.
Len mám obavy, že po teplom lete sa korona posilní, zmutuje a koncom októbra v neskorú jeseň alebo na jar 2021 prepukne do tej miery, že pokape na Sev. pologuli 50% populácie a následne sa rozšíri na celú planétu.
Vírus ako taký nezabije hostiteľa, iba oslabí imunitu k nástupu smrtiacich baktériám, ktorými sme bombardovaní nonstop. Vlastne človek, ako organizmus am blok, je zložený z difernecovaných, poslušne prevychovaných baktérií, od kože až po vnútorné orgány.
-------------------------------------
Ak sa chceš brániť pred vírusmi tohoto typu, nešpekuluj so sanitou domácnosti, máš to márne. Raz ťa to aj tak neminie.
Prevencia, obrana:
Jedine pod jazyk denne rozpustiť slinami tabletu zinku, neprehĺtať, lebo zinok reaguje s kyselinou chlorovodíkovou na plynný vodik a balast, ktorý nie je účinný ako metalický zinok v chelátovej forme dostupný v krvnom obehu. Zinok sa dostane spod jazyka sliznicou do obehu, posilňuje oslabené sliznice, zhrubní vrstvu vonkajších povlakov sliznice, v ústach, nose, očiach, ale aj v črevách a vnútorných orgánoch. Ak dopadne kvapka slín s vírusom na takto posilnenú sliznicu, nemá šancu sa ujať do doby jej prežitia, než sa dostane do krvného obehu vírus scípne.
Potom: Horčík + D vitamín, C vitamín v podobe červených grepov, na lačno zrána šťavu s vodou z citróna.
Tiež je velice vhodné užívať pod jazyk pár kvapiek 98% roztoku v etanole, rozpustený včelí propolis, tj. geniálne lepidlo vyrobené žľazami včiel s obsahom prírodných silíc s antibakteriálnymi látkami. Nájdi si nejakého včelára, určite sa s týmito produktami zaoberajú. Na SR je jeden včelár s týmto včelím produktom v obci Doľany. Osobne som jeho propolisový extrakt otestoval lebo mi vypadla plomba, baktérie sa prežrali až k zubným nervom. Na skapanie bolesť prišla ako to býva uprostred sladkej noci. Namočil som do vatičky produkt s propolisom, 3x vymenil v diere a stal sa zázrak, bolesť zubu prestala. Lepšie, ako použiť Savo originál na vatičke a nacpať do diery po plombe na živý, hnilý, boľavý zub kde sa premnožili nielen anaeróbne ale aj ostatné svine bolestivé, americké, kapitalistické baktérie.
Předpokládám že když místo 42 ml 3% peroxidu dám 4,2 ml 30%ního tak dosáhnu přibližně stejný směšovací poměr s ostatními složkami.
Pozor peroxid vodíku silnější než 90% se používal jako raketové palivo- to co bouchlo ve Vrběticích.
Ach bože... Peroxid vodíku se používal jako okysličovadlo pro raketové motory na tekuté palivo, což už se v armádách asi tak padesát let nepoužívá. Je to nestálé agresivní svinstvo a ve Vrběticích to určitě nebouchlo, protože se to nedá někde v bedně jen tak skladovat. Do rakety se to vždy natankovalo jen na dobu hotovosti, nebo těsně před startem, protože to brzy poškodilo nádrže.
Zjisti si na co dostala Bochemie dotaci z EU. Ještě týden po výbuchu byla před areálem cedule, že se tam likviduje raketové palivo za peníze EU. Také v ponorce Kursk to bouchlo, jelikož rusové to likvidovali v cvičných torpédech.
Raketové palivo pro vojenské potřeby je tak z 99% tuhé. Už nevím jak bych to napsal.... Mezikontinentální střely naše armáda neprovozuje a i do těch už se nějakých třicet let používá zejména tuhé palivo, protože je to stálé, neustále bojeschopné a nepotřebuje to nějaké zvláštní zacházení.
To palivo tu zůstalo z 80 let a nikdo si s ním nevěděl rady. Firma Bochemie na to dostala dotaci , vystavěla objekt v muničáku a tam to likvidovala. Pokud o tom něco víš tak mi vysvětli, že ještě ani po pěti letech od výbuchu nebylo nic vyšetřeno natož, aby začal nějaký soud. Kursk si taky nevysvětlil a jen meleš co je nyní. Vtip je v tom, že objekt vlastnila organizační složka MNO a ta tam tu likvidaci v rozporu s pravidly pro muniční sklady povolila. Nepíšu zde o nynějším palivu do raket ale o tom co tu zbylo z 80 let po raketách našeho raketového vojska. Nyní naše vojsko má pouze nějaký raketový prapor " s raketami na rameno".
Ještě poznámka. U kamaráda, který byl u rakeťáků ve Zbiroze, stříklo raketové palivo jejich veliteli na ucho a ucho mu upadlo. Pevné palivo stříká?
Ano tekuté palivo se používalo. Ale jak jsem psal, je s tím šílená manipulace. Natankovat palivo, natankovat okysličovadlo, raketa na hotovost, po té zase vypustit z nádrží ven. Kdo sloužil u PVO velkých měst v 80. létech jistě zná z raket Volchov (první stupeň pevné palivo, druhý na tekuté palivo). Tam se nepoužíval peroxid vodíku, ale směs oxidu dusného a kyseliny dusičné.
No a teď mně prozraď nač skladovat peroxid vodíku v muničním skladu, když je to běžná chemikálie využitelná v průmyslu. Další věc je, že za ty desítky let už by to nebyl peroxid vodíku, ale voda, na kterou se rozloží.
A v případě následků se stykem s palivem/okysličovadlem v TO se to mělo kamuflovat jako otrava olovem.
Ve V2 peroxid nefungoval jako okysličovadlo, jak se často mylně uvádí, ale jako pohon čerpadel.
A když tam nedáte tu vodu, tak můžete použít i odpovídajícně méně koncentrovaný líh a vodu nedolévat. Jinak viděl jsem už i savo v obchodě.
Ja ti polozim jednu otazku a mozno ti dojde ciastocny nezmysel dezifenkcie.
Nech dezinfikujes povrch hocicim a ja sa ho nasledne dotknem s kapockou na ruke s covidom tak ten povrch je okamzite kontaminovany. Dezinfekcia nechrani povrchy pred kontaminaciou...max vycisti uz konaminovany povrch a to je dost malo.
Dezifenkcia MHD je tiez taky polonezmysel...hned v prvej rannej ceste staci jediny pozitivny cestovatel co si kychne, alebo prenesie inak virus na povrch a po cely zvysok dna je dana suprava MHD kontaminovana.
Ma takato dezinfekcia potom zmysel?
Má, protože intenzita nemoci je přímo úměrná míře vystavení patogenu, tedy viru. Těžší průběh mívá ten, který byl vystaven třeba v uzavřené místnosti s více nemocnými atd. Takže dezinfikovat, větrat, dodržovat vzdálenost, roušky smysl má. Ovšem stejně behem cca 2 let se nakazí těch 60-70% populace. Pak se to přestane šířit, protože bude vyvinuta tzv. stádní imunita.
Tu priamu umeru si si vycucal z prstu, že? Dokonca ani údaj o nakazenia väčšiny populácie nedáva zmysel. V Číne v Kórei je vírus na ústupe, navyše ani Sarsom sa nenakazila väčšina populácie a toto je vírus sarsoveho typu.
Proste kecas nezmysli.
Víš jak dělá ruskej kohout ?
Ona tahle desinfekce je určena hlavně na ruce,ne na mytí autobusů.Proto je tam i ten glycerin,kvůli vysušování pokožky.
Na ruky stačí obyčajne mydlo. Poslúži rovnako.
No, mejdlem si clovek tezko prejede ruce jen tak uprosted ulice. V cemz je ta finta-mas to sebou, sahnes na mastnou tyc, vylezes ven a predesifnikujes si ruce, idealne pred tim, nez si promnes oci. Doma se muzes vydrbat(ale jako kdyz to ma stat za to, tak svlict se z kontaminovanejch hadru a nekontaminovat se, to je na velkej nacvik, ale to je jina pohadka), ale 100ml flasticka desinfekce ma jinej ucel.
Na povrchy predmetu je savo, chlornan proste sezere vsechno.
Ja som chcel len povedat, ze problemom dezinfekcie je, ze odstranuje virus z povrchu, ale nechrani ho ani sekundu pred dalsou kontaminaciou. Proste taku dezinfekciu nemame. A na to sa zabuda.
V původním dotazu jsem myslel na dezinfekci rukou. Nevím čím na dezifekci volantu a šaltpáky, protože když několikrát použiju SAVO tak se obávám, že to zničí plasty v autě, který budu dezinfikovat.
Máte doma ALPU ? Ta má minimálně přes 60% a tudíž by to mělo stačit.
vodka rasputin má 70.
mám v koupelně na chrup, tak to na ruky musí být taky dobré.
To nevylievaj nikam inam okrem huby.