Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Domácí výroba dezinfekce proti COVID-19

Světová zdravotnická organizace (WHO) a zveřejnila návod na výrobu dezinfekce proti koronaviru. Složení dezifekce je 96% líh , 3% peroxyd vodíku, 98% glycerol a převařená voda. Vzhledem k tomu že 3% peroxyd vodfíku mnohé lékárny nemají, chtěl bych se zeptat jestli je možno použít 9%ní nebo 12% a jak to naředit?

Ach bože... Peroxid vodíku se používal jako okysličovadlo pro raketové motory na tekuté palivo, což už se v armádách asi tak padesát let nepoužívá. Je to nestálé agresivní svinstvo a ve Vrběticích to určitě nebouchlo, protože se to nedá někde v bedně jen tak skladovat. Do rakety se to vždy natankovalo jen na dobu hotovosti, nebo těsně před startem, protože to brzy poškodilo nádrže.

Raketové palivo pro vojenské potřeby je tak z 99% tuhé. Už nevím jak bych to napsal.... Mezikontinentální střely naše armáda neprovozuje a i do těch už se nějakých třicet let používá zejména tuhé palivo, protože je to stálé, neustále bojeschopné a nepotřebuje to nějaké zvláštní zacházení.

To palivo tu zůstalo z 80 let a nikdo si s ním nevěděl rady. Firma Bochemie na to dostala dotaci , vystavěla objekt v muničáku a tam to likvidovala. Pokud o tom něco víš tak mi vysvětli, že ještě ani po pěti letech od výbuchu nebylo nic vyšetřeno natož, aby začal nějaký soud. Kursk si taky nevysvětlil a jen meleš co je nyní. Vtip je v tom, že objekt vlastnila organizační složka MNO a ta tam tu likvidaci v rozporu s pravidly pro muniční sklady povolila. Nepíšu zde o nynějším palivu do raket ale o tom co tu zbylo z 80 let po raketách našeho raketového vojska. Nyní naše vojsko má pouze nějaký raketový prapor " s raketami na rameno".

Ano tekuté palivo se používalo. Ale jak jsem psal, je s tím šílená manipulace. Natankovat palivo, natankovat okysličovadlo, raketa na hotovost, po té zase vypustit z nádrží ven. Kdo sloužil u PVO velkých měst v 80. létech jistě zná z raket Volchov (první stupeň pevné palivo, druhý na tekuté palivo). Tam se nepoužíval peroxid vodíku, ale směs oxidu dusného a kyseliny dusičné.
No a teď mně prozraď nač skladovat peroxid vodíku v muničním skladu, když je to běžná chemikálie využitelná v průmyslu. Další věc je, že za ty desítky let už by to nebyl peroxid vodíku, ale voda, na kterou se rozloží.

V původním dotazu jsem myslel na dezinfekci rukou. Nevím čím na dezifekci volantu a šaltpáky, protože když několikrát použiju SAVO tak se obávám, že to zničí plasty v autě, který budu dezinfikovat.