Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Domácí výroba dezinfekce proti COVID-19

Světová zdravotnická organizace (WHO) a zveřejnila návod na výrobu dezinfekce proti koronaviru. Složení dezifekce je 96% líh , 3% peroxyd vodíku, 98% glycerol a převařená voda. Vzhledem k tomu že 3% peroxyd vodfíku mnohé lékárny nemají, chtěl bych se zeptat jestli je možno použít 9%ní nebo 12% a jak to naředit?

V tehle koncentracich a beznych odmernych metodach dosazitelnych doma je to jedno, H2O2 ma sice vyssi hustotu nez voda, ale je to jedno, je ho tam malo a v maly koncetraci.
Spravne by melo byt dano, jde-li o procenta hmotnostni nebo objemova, coz nevime.
RNA virus vezme ten lih sam o sobe, peroxid je tam hlavne kvuli bakteriim a kdyz tam vubec nebude, tak to na COVID-19 bude taky fungovat, akorat to neni univerzalni dezinfekce, treba TBC to prezije.

Ach bože... Peroxid vodíku se používal jako okysličovadlo pro raketové motory na tekuté palivo, což už se v armádách asi tak padesát let nepoužívá. Je to nestálé agresivní svinstvo a ve Vrběticích to určitě nebouchlo, protože se to nedá někde v bedně jen tak skladovat. Do rakety se to vždy natankovalo jen na dobu hotovosti, nebo těsně před startem, protože to brzy poškodilo nádrže.

Raketové palivo pro vojenské potřeby je tak z 99% tuhé. Už nevím jak bych to napsal.... Mezikontinentální střely naše armáda neprovozuje a i do těch už se nějakých třicet let používá zejména tuhé palivo, protože je to stálé, neustále bojeschopné a nepotřebuje to nějaké zvláštní zacházení.

To palivo tu zůstalo z 80 let a nikdo si s ním nevěděl rady. Firma Bochemie na to dostala dotaci , vystavěla objekt v muničáku a tam to likvidovala. Pokud o tom něco víš tak mi vysvětli, že ještě ani po pěti letech od výbuchu nebylo nic vyšetřeno natož, aby začal nějaký soud. Kursk si taky nevysvětlil a jen meleš co je nyní. Vtip je v tom, že objekt vlastnila organizační složka MNO a ta tam tu likvidaci v rozporu s pravidly pro muniční sklady povolila. Nepíšu zde o nynějším palivu do raket ale o tom co tu zbylo z 80 let po raketách našeho raketového vojska. Nyní naše vojsko má pouze nějaký raketový prapor " s raketami na rameno".

Ano tekuté palivo se používalo. Ale jak jsem psal, je s tím šílená manipulace. Natankovat palivo, natankovat okysličovadlo, raketa na hotovost, po té zase vypustit z nádrží ven. Kdo sloužil u PVO velkých měst v 80. létech jistě zná z raket Volchov (první stupeň pevné palivo, druhý na tekuté palivo). Tam se nepoužíval peroxid vodíku, ale směs oxidu dusného a kyseliny dusičné.
No a teď mně prozraď nač skladovat peroxid vodíku v muničním skladu, když je to běžná chemikálie využitelná v průmyslu. Další věc je, že za ty desítky let už by to nebyl peroxid vodíku, ale voda, na kterou se rozloží.

Ja ti polozim jednu otazku a mozno ti dojde ciastocny nezmysel dezifenkcie.
Nech dezinfikujes povrch hocicim a ja sa ho nasledne dotknem s kapockou na ruke s covidom tak ten povrch je okamzite kontaminovany. Dezinfekcia nechrani povrchy pred kontaminaciou...max vycisti uz konaminovany povrch a to je dost malo.
Dezifenkcia MHD je tiez taky polonezmysel...hned v prvej rannej ceste staci jediny pozitivny cestovatel co si kychne, alebo prenesie inak virus na povrch a po cely zvysok dna je dana suprava MHD kontaminovana.
Ma takato dezinfekcia potom zmysel?

Má, protože intenzita nemoci je přímo úměrná míře vystavení patogenu, tedy viru. Těžší průběh mívá ten, který byl vystaven třeba v uzavřené místnosti s více nemocnými atd. Takže dezinfikovat, větrat, dodržovat vzdálenost, roušky smysl má. Ovšem stejně behem cca 2 let se nakazí těch 60-70% populace. Pak se to přestane šířit, protože bude vyvinuta tzv. stádní imunita.

No, mejdlem si clovek tezko prejede ruce jen tak uprosted ulice. V cemz je ta finta-mas to sebou, sahnes na mastnou tyc, vylezes ven a predesifnikujes si ruce, idealne pred tim, nez si promnes oci. Doma se muzes vydrbat(ale jako kdyz to ma stat za to, tak svlict se z kontaminovanejch hadru a nekontaminovat se, to je na velkej nacvik, ale to je jina pohadka), ale 100ml flasticka desinfekce ma jinej ucel.
Na povrchy predmetu je savo, chlornan proste sezere vsechno.

V původním dotazu jsem myslel na dezinfekci rukou. Nevím čím na dezifekci volantu a šaltpáky, protože když několikrát použiju SAVO tak se obávám, že to zničí plasty v autě, který budu dezinfikovat.