Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem opačně instalovaný vodoměr

Dobrý den,
letos nám v bytech montovali nové vodoměry. V některých bytech byly vodoměry nainstalovány opačně, tzn., že vodoměr nepřičíta, ale odečítá
( stav na vodoměru 9985 namísto 0015). Měří takto špatně instalovaný vodoměr správně?
Děkuji za odpověď.
Tomáš H.

Však vodomery majú v sebe zabudovanú a zaplombovanú spätnú klapku, aby sa nedalo zameniť smer inštalácie, lebo by nem-merlábot ale odpočítalábot.

Kedysi sa zhodil merač z potrubia a prefúkol napríklad prastarým vysavačom s hadicou na výfuku, aby stav merača metereskum bleskum odpočítal v cuku letu a zase sa vrátil na pôvodné miesto k spokojnosti majiteľa s plaveckým bazénom na parcele.

Dnes sú merače na šroubení plombované ciachovanou plombou a sú opatrené spätnou klapkou na telese merača.

Nechaj to tak, nikde nic nehlás, nikomu nic neříkej, nemusíš nic dělat, když neplatíš. Ještě voni ti platěj

To más presne, ako z tej TV reklamy, ktorou kŕmi nemenovaná spoločnosť retardovaný národ.

Je dobré zkontrolovat, jestli je vodoměr namontovaný správně - měli jsme problém na zahrádkách, některé vodoměry co měly být na vodorovném potrubí byly namontované na svislém, případně obráceně a když byl zjištěný rozdíl mezi tím co naměřil hlavní vodoměr a tím co naměřily zahrádkové, tak to doplatili ti co to měli namontované špatně.
https://www.nazeleno.cz/bytove-domy/mate-overeny-a-spravne-nainstalovany-vodomer-sami-si-muzete-zkontrolovat-zda-je-vse-v-poradku.aspx

Děkuji všem za odpovědi. Při odečtu bylo zjištěno, že 4 bytové jednotky mají opačně instalovaný vodoměr ( vodorovná poloha je v pořádku),
dokonce u jedné bytové jednotky jsou instalovaný špatně oba vodoměry. Dle správce domu, to nevadí, i když, mě se to nezdá :-)