Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Most cez potok

Pozná prosim niekto firmu ktora robi premostenia cez potok? Idealne keby firma vyriesila aj vsetky potrebne povolenia vratane projektu.
Veľmi pekne ďakujem.

V tejto casti obce je uzka cesta a potok je hned vedla nej. Preto ta sirka, aby sa z tej cesty dalo dlhym nakladnym tazkym autom prejst. Cize nosnost mostu musi hyt na nakladne auta koli stavbe rod. Domu. A ano pozemok je moj, potok asi povodia vahu, cesta asi obecna, (statna)?

Takou firmu znám, ale asi Vám bude vzhledem k vzdálenosti k ničemu.
Veškerá povolení Vám vyřídí projektant, 1) ví kde všude má žádat, 2) ušetří Vám spoustu času 3) vzhledem k ceně stavby si za to veme pakatel 4) už ty lidi na úřadech zná, a ví co kdo pije.

Jedine položiť kovový, pontónový most (premostenie) oboch brehov potoka bez pevných stavebných základov (patiek). Na toto riešenie nepotrebuješ žiadne stavebné povolenia StÚ ani povolenia obce, lebo je to stav "dočasný".

http://www.vametalb.sk/images/ocelove_konstrukcie_1b.jpg
Pontón si môžeš zvariť sám z dvoch I-čiek podľa šírky nápravy vozidla vyplnených hrubým vlneným plechom, napríklad na bočnice nákladiakov alebo vagónov na odvoz makadamu.

Dokonca takýto pontón nevyžaduje ani povolenie majiteľa ochranného pásma povodia toku (cca 3bm po oboch stranách potoka) ani majiteľa poľnohospodárskej parcely na ktorú ústi premostenie.

Tieto pontóny na Slovensku poznám. Teraz ma narýchlo napadá jeden obdobný most v Budmericiach na potoku Gidra na Podhájskej ulici, cca 1,9km nad sútokom Štefanovským potokom, vedúci smerom na súkromnú rolu majiteľky Marty Zrebenyovej a spol. zapísaný v LV 1027 k.ú. Budmerice. Zrejeme je tento most položený bez súhlasu tejto oprávnenej reštitunetky zapísanej v LV, na základe komunistami ukradnutej role po jej otcovi do JRD.

Geografická poloha mosta je:
48.367937° 17.393731°

Ozvi sa písomne starostovi obce Budmeríc, miestnemu Stavebnému úradu, nech ti podá podľa zákona č. 211/2000Z.z., o slobodnom prístupe k informáciám, odborné vyjadrenie na základe akého povolenia(?) je položený metalický pontón určený k prejazdu nákladiakov, osobných vozidiel z miestnej komunikácie Podhájska priamo do bahna ornej pôdy smerom na súkromnú rolu nad potokom Gidra. Nech ti v obci spolu s riadnou majiteľkou a povodím Váhu predložia listinné doklady k premosteniu potoka.

https://www.zakonypreludi.sk/zz/2000-211

Obrať se na obecní úřad. Tam ti poradí a můžou zažádat o dotaci na stavbu mostu a přístupové cesty (pokud nebudeš mít přístupovou cestu, nedostaneš ani povolení ke stavbě domu. Připrav se tak na 5 let úřednického kolečka a doufej na nepřítomnost ekologu.