Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Sjíždění vnitřních stran pneu

Zdravím, na alfe romeo 159 1.9 jtdm 110kw se mi zacali sjizdet pneu z vnitrni strany, byl jsem na geometrii kde byla geo auta v pořádku má být sbíhavot -0.08 a měl jsem právě tato čisla na geošce, ramena jsou nová jak vrchní tak spodní a tlumiče přední náprava je bez vůlí.. Čím to může být že se mi sjíždějí pneu z vnitřní strany když náprava je pevná a geometrie je v pořádku? Napadl mě ještě příklom/odklon ale to se nedá nastavit ne? A jak je mozne ze se zmeni priklon/odklon jsem myslel ze tohle je na pevno a nedá se s tím hrát.. Děkuji

Zbiehavosť -0,08? :-? Ti hrabe? Alebo tým v servise? Veď je to ROZBIEHAVOSŤ. Kolesa sa rozbiehajú, pokiaľ by sa osi zbiehavosti s -0,08 spojili - spojili by sa ZA prednou nápravou. Zbiehavosť je KLADNÁ - t.z. že osi sa zbiehajú PRED nápravou.

Záleží od typu vozidla a náhonu. Niektoré značky majú na predných nápravách rozbiehavosť(!). Predpokladám, že čapy riadenia a spodné čapy máš vymenené, čerstvé, ako nové.

Odklony kolies sú pevne dané, tu nevymyslíš nič jedine ak by bolo vozidlo po ťažkej havárke alebo by na prednej kapote pristála naložená Tatrovka prípadne ti po nej prebehlo jedným pásikom BVP-čko v plnej zbroji.

Musíš si nájsť presný servismanuál k tvojmu vozidlu, vytlačiť si nastavenia geometrie na flajstri a ten dať pakovi v servise priamo pod rypák. Ešte sa ako bonus kukať pod jeho paprče, ako nastavuje geošku. Mne tiež párkrát domrvili kvasení otreštenci, tzv. vyučení majstri sveta, takto nastavenie nielen na prednej, ale dokonca aj na zadnej náprave.

Lenže bolo to za čias boľševika, v časoch sociaľistických istôt, ak som pristavil nejaké to moje nové tuzexové, kapitaľistické, americké, zderské, odporne vykorisťujúce, zahnívajúce vozidlo s ktorým som vletel do nečakanej metrovej diery na vozovke o ktorom nemali hovňousci z radov automechanikov ani páru, lebo škodovky a žiguláky mali tuším všetky zbiehavosť.

V servise pomocí toho programu na geometrii aut zadali moje parametry auta a vyšlo jim že má býz Sbíhavost nastavena v rozmezí od -0.04 až -0.12 tal dali prostřední -0.08 a měli zelená čísla, ale nedělalo mi to, ale to bylo před rokem ted sem to chtel jen na kontrolu geosky a byla tam stejna hodnota jak předtím i po tom výmolu.. jen tuto zimu jsem vzal pár výmolů na silnici a od té doby se mi ty kola sjizdeji z vnitrni strany o dost vic pravá strana o neco víc.. A nechal jsem si v několika servisech zatřást na nápravama a v každém řekli že vše je ok že je pevná bez vůlí.. Tak nevim cim to muze byt kdyz i ulozeny atd.. Vse je vymenené.. Jeste zkusim to dat na +0.00 na geošce a uvidim co to udělá..

V servise mi rekli že sbíhavost musí být -0.08 i jsem to tam viděl, o rozbíhavosti tam nikdo nic neříkal.. Pro vysvětlenou: sbíhavost je tedy do + a znamenáto že kola jdou jako kdyby do A ? (Z pohledu - Kdyz se na auto podívám ze předu na obě kola) a rozbíhavost jako kdyby do V?

Takže ještě jednou abych byl v obraze.. Rozbíhavost = kola do V a je to kladná hodnota takže + a při velké rozbíhavosti se mohou více sjíždět vnější strana pneu.. A Sbíhavost = kola do A je to záporná hodnota - a při velké sbíhavosti se mohou kola více sjíżdět na vnitřních stranách pneu? Zrovna jsem přezul tak bych rád seřídil i geo ale nevím tedy jestli to nemám nechat nastavit na hodnotu např.: +0.03/+0.04 nebo do záporných hodnot např.: do -0.04 ale né -0.08 jak je v tech. Údajích..

Z pohledu sedícího řidiče: kola do A je + (sbíhavost); kola do V je - (rozbihavost). A když se vám při té nastavené rozbihavosti sjíždějí vnitřky, tak proč se k ní pořád vracíte. Četl jste vůbec ten odkaz, tam majitelé jasně uvádějí, že to řešili nastavením na sbíhavost! A netusim, co to uvádíte za hodnoty, nastavení sbíhavosti se udává v milimetrech nebo ve stupních.

On právěže chce znát udáje ve stupních a minutách aby je nastavil podle toho programu na geošce, protože ta je taky ve stupních a minutách, když mu řeknu že chci sbíhavost na 1mm tak se obávám že to nenastaví a dá tam bůhví jaké hodnoty.. Ale jen pro mě protože mě to zajímá tak např.. Když chci dát sbíhavost napr.. Ten 1mm tak kolik je to stupňů a minut? Které musím mít na geošce? Nebo podle ceho se odrazím? Kazdopadne zkusim jinou geo.. Ale tohle by mě zajímalo..

Jsem laik.
Nicméně - proč by se neměly nastavovat odklony kol? To jsou dvě základní hodnoty, co se nastavují, sbíhavost a odklony. V případě přední nápravy ještě záklon (osa natočení kol při řízení není kolmá, ale odkloněná).
A mně vždycky říkali, že když se takhle sjíždí kola, tak za to většinou můžou tlumiče. Ale ověřené to nemám.