Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Sjíždění vnitřních stran pneu

Zdravím, na alfe romeo 159 1.9 jtdm 110kw se mi zacali sjizdet pneu z vnitrni strany, byl jsem na geometrii kde byla geo auta v pořádku má být sbíhavot -0.08 a měl jsem právě tato čisla na geošce, ramena jsou nová jak vrchní tak spodní a tlumiče přední náprava je bez vůlí.. Čím to může být že se mi sjíždějí pneu z vnitřní strany když náprava je pevná a geometrie je v pořádku? Napadl mě ještě příklom/odklon ale to se nedá nastavit ne? A jak je mozne ze se zmeni priklon/odklon jsem myslel ze tohle je na pevno a nedá se s tím hrát.. Děkuji

Takže ještě jednou abych byl v obraze.. Rozbíhavost = kola do V a je to kladná hodnota takže + a při velké rozbíhavosti se mohou více sjíždět vnější strana pneu.. A Sbíhavost = kola do A je to záporná hodnota - a při velké sbíhavosti se mohou kola více sjíżdět na vnitřních stranách pneu? Zrovna jsem přezul tak bych rád seřídil i geo ale nevím tedy jestli to nemám nechat nastavit na hodnotu např.: +0.03/+0.04 nebo do záporných hodnot např.: do -0.04 ale né -0.08 jak je v tech. Údajích..

Z pohledu sedícího řidiče: kola do A je + (sbíhavost); kola do V je - (rozbihavost). A když se vám při té nastavené rozbihavosti sjíždějí vnitřky, tak proč se k ní pořád vracíte. Četl jste vůbec ten odkaz, tam majitelé jasně uvádějí, že to řešili nastavením na sbíhavost! A netusim, co to uvádíte za hodnoty, nastavení sbíhavosti se udává v milimetrech nebo ve stupních.

On právěže chce znát udáje ve stupních a minutách aby je nastavil podle toho programu na geošce, protože ta je taky ve stupních a minutách, když mu řeknu že chci sbíhavost na 1mm tak se obávám že to nenastaví a dá tam bůhví jaké hodnoty.. Ale jen pro mě protože mě to zajímá tak např.. Když chci dát sbíhavost napr.. Ten 1mm tak kolik je to stupňů a minut? Které musím mít na geošce? Nebo podle ceho se odrazím? Kazdopadne zkusim jinou geo.. Ale tohle by mě zajímalo..

Jsem laik.
Nicméně - proč by se neměly nastavovat odklony kol? To jsou dvě základní hodnoty, co se nastavují, sbíhavost a odklony. V případě přední nápravy ještě záklon (osa natočení kol při řízení není kolmá, ale odkloněná).
A mně vždycky říkali, že když se takhle sjíždí kola, tak za to většinou můžou tlumiče. Ale ověřené to nemám.