Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Sjíždění vnitřních stran pneu

Zdravím, na alfe romeo 159 1.9 jtdm 110kw se mi zacali sjizdet pneu z vnitrni strany, byl jsem na geometrii kde byla geo auta v pořádku má být sbíhavot -0.08 a měl jsem právě tato čisla na geošce, ramena jsou nová jak vrchní tak spodní a tlumiče přední náprava je bez vůlí.. Čím to může být že se mi sjíždějí pneu z vnitřní strany když náprava je pevná a geometrie je v pořádku? Napadl mě ještě příklom/odklon ale to se nedá nastavit ne? A jak je mozne ze se zmeni priklon/odklon jsem myslel ze tohle je na pevno a nedá se s tím hrát.. Děkuji

Jsem laik.
Nicméně - proč by se neměly nastavovat odklony kol? To jsou dvě základní hodnoty, co se nastavují, sbíhavost a odklony. V případě přední nápravy ještě záklon (osa natočení kol při řízení není kolmá, ale odkloněná).
A mně vždycky říkali, že když se takhle sjíždí kola, tak za to většinou můžou tlumiče. Ale ověřené to nemám.