Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Otázky ohledně betonu

Ahoj, mohl by mi prosím někdo poradit pár otázek (pro některé směšné) obecně ohledně betonu?

1) Když jdu do stavebnin a chci cement tak koupím cement přidám písek, vodu a je z toho beton .. pokud řeknu beton tak pouze přidám vodu a je to hned beton?

2) míchám 1:4 (1x cement, 4x písek), jaký je rozdíl v použití pokud dám : cement, písek, vodu nebo cement, šterk a vodu? Jaký je v tom rozdíl a kam co použit?

3) je mi jasné pokud budu betonovat plotové stojky tak je jasný cement,písek a voda, ale co když budu chtít například z formy udělat betonový květináč nebo ozdobnou
kostku do zahrady, tak je lepší použít pytlovaný beton který pouze zaliju vodou? Nebo mohu použít normálně namíchaný beton?

4) v zahradě chci udělat schody do zahrady 4x stupně, mohu schody vykopat to tvaru schodů dát štěrk na hlínu, udělat ze dřeva bednění a vylít tloušku betonu například 20cm nebo musím dělat základy?

5) Chci spojit například na sebe 2x palisády nebo 2x ztracené bednění? čím to nejlépe spojit? stavební lepidlo nebo mohu použít patex, mamut?

6) Jak velké kameny mohu dávat do betonu a je to lepší je tam dávat?

Celý život bydlím v bytě takže se základních věci na domě dost učím tak to berte s nadhledem ty otázky.. Díky předem za zodpovězení otázek .-)

Jsou zobrazeny jen nové odpovědi. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
Taky záleží, jaký typ cementu se použije. V současné době se ve stavebninách sežene jen cement, ze k…
PLV 20.03.2019 13:17
PLV
PLV, myslíte cement 325? Já pamatuji cement 125, kdo použil 250 byl blázen...
milan.cukrar 20.03.2019 14:49
milan.cukrar
125 bola dobrá do betónu na osadenie stĺpikov pre pletivo na hranice parcely. V zemi tento elektráre…
Nuda 20.03.2019 15:28
Nuda
Okolo roku 1970 jsem jako mladík betonoval základy pro kurník, z cementu, jaký byl. 125. K tomu píse…
milan.cukrar 20.03.2019 17:29
milan.cukrar
Cement 125 si nepamatuji ale 500 Made in CCCP jsem osobně kupoval někdy v roce 1968 bez poukazu. Poz…
nerady 20.03.2019 20:11
nerady
Z ruského betonu (a mám dojem, že to byla dokonce šestistovka - zelená) jsem udělal cca 2 cm vrstvu… poslední
albert 22.03.2019 23:28
albert

125 bola dobrá do betónu na osadenie stĺpikov pre pletivo na hranice parcely. V zemi tento elektrárenský šmejd "popolček" dokázal za niekoľko rokov vytvrdiť.

Komunistická lúza sa zbavovala veškerého bordelu nielen zo strusky, elektrárenských odlučovačov, ale dokonca aj chemického prachu smerom do cementu pre malospotrebiteľskú lúzu zabalenú v 50kg mechoch s označením Cemet.

Kto chcel skutočne pevný preklad, previs pre balkóny, musel aj 352 miešať 1:2 s týmto komunistickým cementom, aby sa mu časom nerozpadol mrazom aj ak bol povrchovo odizolavný.

Stavba bazéna, schodiska za zľatých komunistov nemala šancu, leda ak si poctivý, sľušný, pracovitý, prevychovaný, skromný občan neukradol modrý cement 500-ku, určenú na betonáž priehrad či komunistických, atómových bunkrov.

Osobne som v tom čase staval, ideálne bolo podchytiť si vodiča, rozvocu s raketami z betonárok, ktorí vozili hotový betón na protežované komunistické stavby v domiešavačoch k výstavbe oporných múrov popri diaľníc a vozoviek. To bol echt cement, spieval, ak stvrdol polámal sa aj irídiový vrták lebo primiešavali do betónu nejaké tvrdidlá, nemrznúce vodoodpudivé plastifikátory. Určite nie z CCCP.

Okolo roku 1970 jsem jako mladík betonoval základy pro kurník, z cementu, jaký byl. 125. K tomu písek a ošidit, vždyť to byl jen kurník. V roce 2010 jsem kurník boural s se základy, snižoval svah. Byl problém s velkou sbíječkou rozbít špalky betonu. Domy se základy z tohoto betonu stojí stále. Jen dodám, že na cement jste musel mít poukaz, nebo koupit ho na něčí poukaz.

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru