Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Radiátor ani po odvzdušnění nefunguje

Zdravím vás,
obracím se s dotazem, co dělat s radiátorem, který ani po odvzdušnění netopí?
Na jaře jsme částečně rekonstruovali náš RD, včetně topné soustavy. Před měsícem jsem napustil antizámraz, dopustil do soustavy vodu a postupně všechny radiátory odvzdušnil (odvzdušňovacím ventilem). Chvíli to zabralo, až nakonec byly všechny radiátory vyladěny, topily, laicky viděno v normě. Nyní jsem zjistil, že jeden radiátor (který při předchozím topení normálně hřál) je totálně "zamrzlý" - studený (ani vlažný, prostě studený), z odvzdušňovacího ventilu hned po uvolnění teče voda, takže tam není žádný vzduch, kohout samozřejmě puštění na topení:). Tlak na kotli je při studeném stavu 2,1 baru, při zatopení stoupne na 3 (cca). Poraďte mi prosím, co s tím? Zaráží mne, že jednou funguje, potom najednou nic. Přitom jsem s tím nijak nehýbal, radiátor není sice úplně nový, před rekonstrukcí byl osazen a fugoval cca 5 let. Dům máme k rekreaci. Díky moc.

Jsou zobrazeny jen nové odpovědi. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
Já nevím jak vy, ale u mě vyflusne pojištovák při tlaku 2 bary.Při stueném topení by mělo být v tope… nový
iconek 25.11.2018 00:11
iconek
Zdravím vás, hlásím, že jsem postupně a za různých podmínek vyzkoušel různé vaše tipy na řešení situ… nový
Luke01111 27.11.2018 22:22
Luke01111
Upřesni, ve které části hřál (vrch, spodek, případně celá plocha ale málo) a odkud se zahříval nejdř… nový
George63 27.11.2018 23:24
George63
Jasně, radiátor hřál od vršku do cca 1/4 po téměř celé délce radiátoru. Nechal jsem ho možná v tomto… nový
Luke01111 28.11.2018 09:06
Luke01111
A tento problém začal dělat hned po rekonstrukci, nebo po rekonstrukci šlapal a teprve poté nastal p… nový
MilPP 28.11.2018 09:48
MilPP
Problém nastal vlastně z ničeho nic. V domě, cca 20 let starém se na jaře dělaly nové rozvody topení… nový
Luke01111 28.11.2018 11:30
Luke01111
Každopádně je někde přiškrcen průchod vody, voda proudí pouze málo. A nejspíš u radiátoru. Pokud se… nový
George63 28.11.2018 13:40
George63
1./ Ak sa urve, prdne v lôžku vzpriečené sedlo na ventile, obmedzí prietok aj o 80%. Detto platí, ak… poslední
Nuda 28.11.2018 14:20
Nuda

Já nevím jak vy, ale u mě vyflusne pojištovák při tlaku 2 bary.Při stueném topení by mělo být v topení nějakých 1,2 baru, expanzka natlakována na 1,5.

Takže se nedivte, že to nefunguje.Jednou jo, ohřejete topný okruh, tlak vzroste, pojištovák odfoukne a tlak je v prdeli.Pak to nemá jak hřát.

Zdravím vás, hlásím, že jsem postupně a za různých podmínek vyzkoušel různé vaše tipy na řešení situace ... s výsledkem, zatím ne úplně funkčním ... myslím, že radiátory mám odvzdušněné, v pořádku, radiátor začal hřát v případě, když jsem vypnul uzavřel všechny ostatní, zhruba po cca 20 - 30 min. při zahřátém kotli. Hřál zhruba na cca 30% plochy. Na víc jsem to nedostal. Když jsem opět pustil zbylé radiátory, tak kýžený radiátor v podstatě opět vychladl. Po snížení tlaku na cca 1,5 baru se v podstatě nic moc nezměnilo, nezlepšilo. Tak fakt nevím. Každopádně mi v lednu přijde dodělat topenář okruh v mdalším patře, tak to s ním doladím.

Upřesni, ve které části hřál (vrch, spodek, případně celá plocha ale málo) a odkud se zahříval nejdříve. Z Tvé zprávy, že hřál pouze na 30%, ale neupřesněno kde a jak, se nedá dále "špekulovat". Pokud se zahříval odshora a hřál celý, ale málo, jde určitě o nějaký problém v potrubí, případně ventilech. A když hřál na těch 30% a byl otevřen pouze sám, jaká byla teplota na kotli? Někam to teplo jít muselo. ;-)

Problém nastal vlastně z ničeho nic. V domě, cca 20 let starém se na jaře dělaly nové rozvody topení, vody ... kotel je cca 10 let starý na pevná paliva, expanzky atd. jsou ještě mladší, topení bez problému fungovalo při cca 10 zatopeních / dnech ( máme to jako chalupu, takže to není aktivní) a najednou z ničeho nic přestalo topit, aniž bych cokoliv nějak "šteloval", něco "prdlo" apod. Radiátor je klasický korado, se spodním přívodem, bez terspostatického ventilu, náplň mix vody a antizámrazu do topných soustav, radiátor nejeví známky nějakého mechanického či co poškození.

Každopádně je někde přiškrcen průchod vody, voda proudí pouze málo. A nejspíš u radiátoru. Pokud se jedná o spodní přívod, nemáš přivřený, nebo částečně ucpaný hlavní uzavírací ventil u podlahy? Tedy, pokud jej tam máš (ale s velkou pravděpodobností ano). Povoluje se z boku klíčkem a může být i zanesený. Zatáhni jej, odšroubuj opatrně šroubení a vypust postupně vodu z radiátoru do hrnce. Pak zkus povolit ventil, zda bude z obou trubek (přívodu i vývodu) voda rovnoměrně a dostatečně vytékat (opět nad hrncem). A ještě - regulační ventil, pokud není termostatická hlavice, je úplně otevřený? :-/

1./ Ak sa urve, prdne v lôžku vzpriečené sedlo na ventile, obmedzí prietok aj o 80%. Detto platí, ak si násilím pretrhol, ako hada, hriadeľ na ventile smerujúc k sedlu, bežne sa stáva, lebo mosadz zoxiduje hlavne v ucpávke okolo hriadeľa, vyslovene zarastie. Beda použiť na krehký uzáver ventilu hasák, blitzky, alebo hrubú silu chlopa urasteného ako dub, silného ako buk.

2./ Tiež je možné, že sa ti do spodnej časti radiátora nasypala núteným obehom cirkulácie média hrdza, sedimenty z potrubia čím sa zaniesol zo spodnej strany prietok.

Vybrať radiátor, hadicou pod tlakom vody prefúknuť, pobúchať gumenným kladivom po ploche radiátora, znovu cugrunt prepláchuť, skontrolovať sedlo ventilu a zostaviť nazad.

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru