Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Radiátor ani po odvzdušnění nefunguje

Zdravím vás,
obracím se s dotazem, co dělat s radiátorem, který ani po odvzdušnění netopí?
Na jaře jsme částečně rekonstruovali náš RD, včetně topné soustavy. Před měsícem jsem napustil antizámraz, dopustil do soustavy vodu a postupně všechny radiátory odvzdušnil (odvzdušňovacím ventilem). Chvíli to zabralo, až nakonec byly všechny radiátory vyladěny, topily, laicky viděno v normě. Nyní jsem zjistil, že jeden radiátor (který při předchozím topení normálně hřál) je totálně "zamrzlý" - studený (ani vlažný, prostě studený), z odvzdušňovacího ventilu hned po uvolnění teče voda, takže tam není žádný vzduch, kohout samozřejmě puštění na topení:). Tlak na kotli je při studeném stavu 2,1 baru, při zatopení stoupne na 3 (cca). Poraďte mi prosím, co s tím? Zaráží mne, že jednou funguje, potom najednou nic. Přitom jsem s tím nijak nehýbal, radiátor není sice úplně nový, před rekonstrukcí byl osazen a fugoval cca 5 let. Dům máme k rekreaci. Díky moc.

Jsou zobrazeny jen nové odpovědi. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
Zdravím vás, hlásím, že jsem postupně a za různých podmínek vyzkoušel různé vaše tipy na řešení situ… nový
Luke01111 27.11.2018 22:22
Luke01111
Upřesni, ve které části hřál (vrch, spodek, případně celá plocha ale málo) a odkud se zahříval nejdř… nový
George63 27.11.2018 23:24
George63
Jasně, radiátor hřál od vršku do cca 1/4 po téměř celé délce radiátoru. Nechal jsem ho možná v tomto… nový
Luke01111 28.11.2018 09:06
Luke01111
A tento problém začal dělat hned po rekonstrukci, nebo po rekonstrukci šlapal a teprve poté nastal p… nový
MilPP 28.11.2018 09:48
MilPP
Problém nastal vlastně z ničeho nic. V domě, cca 20 let starém se na jaře dělaly nové rozvody topení… nový
Luke01111 28.11.2018 11:30
Luke01111
Každopádně je někde přiškrcen průchod vody, voda proudí pouze málo. A nejspíš u radiátoru. Pokud se… nový
George63 28.11.2018 13:40
George63
1./ Ak sa urve, prdne v lôžku vzpriečené sedlo na ventile, obmedzí prietok aj o 80%. Detto platí, ak… nový
Nuda 28.11.2018 14:20
Nuda
Dobrý den, měl jsem ten samý problém, po rekonstrukci přestal jeden radiátor topit. Přečetl jsem for… nový
pepa nosek 28.09.2022 15:51
pepa nosek
Asi to za ty 4 roky vyřešil ne! nový
jezekhifi 28.09.2022 15:53
jezekhifi
A jestli ne, tak už dávno zmrznul a nepoděkuje za radu.:-D nový
Karel04 28.09.2022 21:59
Karel04
Neb jsem zapomněl přihlašovací údaje, tak alespoň takto...jasně, problém už vyřešen výměnou kotle (n… poslední
luke0111 28.09.2022 22:48
luke0111

Zdravím vás, hlásím, že jsem postupně a za různých podmínek vyzkoušel různé vaše tipy na řešení situace ... s výsledkem, zatím ne úplně funkčním ... myslím, že radiátory mám odvzdušněné, v pořádku, radiátor začal hřát v případě, když jsem vypnul uzavřel všechny ostatní, zhruba po cca 20 - 30 min. při zahřátém kotli. Hřál zhruba na cca 30% plochy. Na víc jsem to nedostal. Když jsem opět pustil zbylé radiátory, tak kýžený radiátor v podstatě opět vychladl. Po snížení tlaku na cca 1,5 baru se v podstatě nic moc nezměnilo, nezlepšilo. Tak fakt nevím. Každopádně mi v lednu přijde dodělat topenář okruh v mdalším patře, tak to s ním doladím.

Upřesni, ve které části hřál (vrch, spodek, případně celá plocha ale málo) a odkud se zahříval nejdříve. Z Tvé zprávy, že hřál pouze na 30%, ale neupřesněno kde a jak, se nedá dále "špekulovat". Pokud se zahříval odshora a hřál celý, ale málo, jde určitě o nějaký problém v potrubí, případně ventilech. A když hřál na těch 30% a byl otevřen pouze sám, jaká byla teplota na kotli? Někam to teplo jít muselo. ;-)

Problém nastal vlastně z ničeho nic. V domě, cca 20 let starém se na jaře dělaly nové rozvody topení, vody ... kotel je cca 10 let starý na pevná paliva, expanzky atd. jsou ještě mladší, topení bez problému fungovalo při cca 10 zatopeních / dnech ( máme to jako chalupu, takže to není aktivní) a najednou z ničeho nic přestalo topit, aniž bych cokoliv nějak "šteloval", něco "prdlo" apod. Radiátor je klasický korado, se spodním přívodem, bez terspostatického ventilu, náplň mix vody a antizámrazu do topných soustav, radiátor nejeví známky nějakého mechanického či co poškození.

Každopádně je někde přiškrcen průchod vody, voda proudí pouze málo. A nejspíš u radiátoru. Pokud se jedná o spodní přívod, nemáš přivřený, nebo částečně ucpaný hlavní uzavírací ventil u podlahy? Tedy, pokud jej tam máš (ale s velkou pravděpodobností ano). Povoluje se z boku klíčkem a může být i zanesený. Zatáhni jej, odšroubuj opatrně šroubení a vypust postupně vodu z radiátoru do hrnce. Pak zkus povolit ventil, zda bude z obou trubek (přívodu i vývodu) voda rovnoměrně a dostatečně vytékat (opět nad hrncem). A ještě - regulační ventil, pokud není termostatická hlavice, je úplně otevřený? :-/

1./ Ak sa urve, prdne v lôžku vzpriečené sedlo na ventile, obmedzí prietok aj o 80%. Detto platí, ak si násilím pretrhol, ako hada, hriadeľ na ventile smerujúc k sedlu, bežne sa stáva, lebo mosadz zoxiduje hlavne v ucpávke okolo hriadeľa, vyslovene zarastie. Beda použiť na krehký uzáver ventilu hasák, blitzky, alebo hrubú silu chlopa urasteného ako dub, silného ako buk.

2./ Tiež je možné, že sa ti do spodnej časti radiátora nasypala núteným obehom cirkulácie média hrdza, sedimenty z potrubia čím sa zaniesol zo spodnej strany prietok.

Vybrať radiátor, hadicou pod tlakom vody prefúknuť, pobúchať gumenným kladivom po ploche radiátora, znovu cugrunt prepláchuť, skontrolovať sedlo ventilu a zostaviť nazad.

Dobrý den, měl jsem ten samý problém, po rekonstrukci přestal jeden radiátor topit. Přečetl jsem fora a všude je že jsem blbej a neumim odvzdušnit radiátor. Přemejšlim jestli když se vypustilo a napustilo topení tam není nějaká nečistota. Potom šáhnu na trubky a přívod teplý, zpátečka studená už u spodního uzavíracího ventilu. Vzal jsem imbus uzavřu spodní ventil, znova otevřu, znova uzavřu, znova otevřu a hle, ten bordel se uvolnil a radiátor začal zase topit. Tak to je vlastně vše jako odpověď na otázku proč netopí , když předtím topil :D

Neb jsem zapomněl přihlašovací údaje, tak alespoň takto...jasně, problém už vyřešen výměnou kotle (ne kvůli původnímu problému, ale vyšla kotlíkovka) a komponentů, trubky, radiátory zůstaly. Topení topí jak má, takže spokojenost. Jinak, u původního jsem fakt zkoušel všechno možné a nemožné, dokonce i nějaký ten bordel jsem vyčistil a ono nic. Nakonec dle topenáře byl problém (asi) v expanzní nádobě, těžko říct. Každopádně díky:)

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru